VW Passat b5 - zaseknuty zamok zadnych dveri

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wlodzik25
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 09.06.2009 20:35
Zdieľať na Facebook

VW Passat b5 - zaseknuty zamok zadnych dveri

Príspevok od používateľa wlodzik25 »

zdravim,,, viete mi poradit ako vymenim zamok na zadnych dverach zamok je stale zamknuty centralom na zadnych dverach za spolujazdcom dvere sa nedaju tym padom otvorit ani z vnutra ani z vonku ako sa dostanem k zamku za odpovede vopred dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Katastrofa tých zámkov je že majú aj tzv safe mód,takže motorček centrálneho zámku zamyká na prvý raz vonkajšok a druhý raz zo safe aj vnútorné otváranie,to má náramnú logiku,len neviem načo.
On ten motorček sa aj rozbehne a počuješ cvaknutie,len neotvorí.Ak dostaneš ten motorček z dverí von a rozoberieš,pochopíš na čo ten ko..t prišiel.Je tam odstredivá spoječka a teda je všetko závislé či motorček dosiahne otáčky alebo nie.Dovi dopo,otvoriť sa dá,opísať nie.Muselo by to byť aj z tými vybranými slovami z klenotnice najbrutálnejších maďarských nadávok.To keby Merkelová počula,vyhodia nás z EU
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Na mieste zámku je zvrchu čalunenia okruhla krytka,
a pod nou teleso západky ,kde je vnutri štvorhran # 8
do neho pasuje hocjaka klučka ,

teda na mojom aute to tak je,aby sa v pripade poruchy ELEKTRONICKEHO systemu, dali dvere otvoriť nudzovo aj ručne

lol

EDIT :čim zložitejšie riešenie tým horšie !
Naposledy upravil/-a laco1871 v 26.03.2017 10:26, upravené celkom 2 krát.
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

laco 1971: NETREP BLBOSTI!!! :40bd: :d :D :28b7:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechcel som to napísať,ale ma skoro rachlo.Bože môj,človek to pozná ozaj detailne a len vďaka tomu to otvorí z bohovaním,a tu laco...klučka z domových dverí
Po vymontovaní väčšinu ľudí ide tiež rachnúť lebo na stole väčšinou zámok krásne šlape ale patália sa zopakuje ak ho dajú nebodaj späť.
Tu je vinník...všetko ide,všetky mikrospinače perfekt ale zamkne na safe a amen
[img]https://s9.postimg.org/h9gap3d3f/VW_centr_l_2_059.jpg[/img]
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ten safe mod ma aj vyhodu, a to koli zlodejom, vykradacom. Ale to sa da vyriesit podobne bezp. foliou. Z vlastnej skusenosti viem, ze max. zoberie, co dosiahne cez okno, teda len veci na sedacke, max. ak si veri, tak siahne aj do prihradky...
A s tymi zamkami je fakt sranda, a ked nie s nimi, tak s kabelazou v prechode dveri.
Ono, vela ludi na tie zamky kasle, aj ked sa objavuju priznaky bliziacej sa pohromy, no a cena zamkov je castokrat vzhladom k cene auta zdrvujuca :d :D
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Skus pocas toho ako odomykas buchat z vonkajsej strany dceri do priestoru zamku. On skor ci neskor povoli. Potom to uz rozober a zamok hned vymen, alebo ked nemas druhy, tak si potom docasne odpoj zamok, alebo celu elektroniku dveri a zamykaj ho kolickom, odomykaj kluckou.
Tych zamkov bolo viacero generacii, v mechanike sa mierne odlisuju, ale zasekavaju sa casom vsetky. Zadne na B5 mam oba navyse, ktora sa este nikdy nezasekli, ked tak napis spravu a dohodneme sa.
Daju sa kupit aj cinske, ja som uz 2 vymenil, ale spokojnost tak polovicna, pretoze jeden sa sprava inak akoby mal, ale to rozoberanie dveri uz nie som ochotny podstupit.
Snazit sa opravovat stavajuci je v takomto pripade zbytocne. Ako napisal mhlavaty, na stole idu vsetly, ale v priestore dveri pri sirokom rozsahu teplot a vlhkosti sa skor ci neskor zasekne. Zmysel to ma len v pripade, ak nefunkcnost sposobi studeny spoj, alebo zniceny mikrospinac. Tie sa ale prejavuju inym sposobom, nie zaseknutim v safe rezime.

Na odlahcenie a pre niekoho motivacne tento "skvost": https://youtu.be/8CYPzyZd_uc :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To na foto je polovica,druhú tvorí samotný zámok čiže mechanika zámku ak sú spojené do celku a vnútry dverí,je všetko dokonale zle prístupné.Ja som videl dvere ktoré otvorili karbom zvonka proste okno...a nevedeli otvoriť ani tak.a to už sa dalo siahať na zámok.
Safe je beťárina,vyzerá to ako jednoduchá blbosť,ale má dva módy,pritom je tam jeden pohon a predsa vie zamknúť akoby jednoducho alebo akoby na dva zámky.Až po pochopení v čom sa dva módy líšia je šanca ho otvárať (bez karbobrúsky)
Tu trochu prestrelilo u výrobcu.Ktorý magor by sa serinkal z niečím čo otvorí tehlou.Safe si vie zamknúť vlastného majiteľa a mne to tiež už stalo,zvnútra je človek uväznený a ani oknom nevylezie.Na autách v rodine som túto kravinu všade zrušil,je vyslovene nebezpečná.Poznám človeka ktorému pre očami zhoreli v aute ľudia a nevedel nik pomôcť
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Neviem si standardne predstavit aby safe zamkol majitela. Do safe rezimu sa zamkne zamok len pri zamknuti dialkovym, alebo klucom zvonku cez zamok. Inak automatika zamykania po rozbehu, alebo zamknutie tlacitkom v interieri sa zamky zamknu bez aktivacie safe a teda potiahnutim klucky sa zamok odomkne.
Starsia generacia vyuziva ten odstredivy clen blokujuci odomknutie v pripade aktivivaneho safe. Novsia generacia zase druhym zamknutim nuti chod bezca v plastovom labyrinte, ktory vplyvom sikmej drazky presunie zamykaci mechanizmus a tym zablokuje odomknutie. Drazky sa vysuchaju, nehaky mazaci tuk strati casom svoje vlastnosti a uz to nefunguje ako ma. Cca 5x som dostaval zamok zo zaseknuteho safe a takmer vzdy pomohol sok otrasom. V jednom pripade az buchanim napriamo, po zhodeni tapaciru (zadny sa da strhnut aj bez otvorenia dveri) a demontovanim krycieho plechu. Zlata Octavia I bez plechu, resp. Golf, horsie s passatom s plechom na skrutky a najhorsie v pripade Octavie II s prinitovanym plechom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stúpajú odpory voči pohybu na jednej starane,na druhej obrovskú rolu hrá samotný motorček resp otáčky na aké sa rozbehne.Od otáčiek závisí aj tá maličká odstedivá spojka v tom hnedom bubne.Musím sa vždy zasmiať na otázku ako to otvoriť,neviem,ale vždy sa doteraz otvorilo.Ale bolo že to trvalo hodiny,pretože človek to päť minút trápy,a potom si dá hodinu pauzu a zase.ale ...otvorí sa vždy
wlodzik25
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 09.06.2009 20:35
Zdieľať na Facebook

zaseknuty zamok zadnych dveri passat b5

Príspevok od používateľa wlodzik25 »

dnes som to skusal otvorit, nepodarilo sa ostatne zamky cvakaju tento je uplne hluchy,,, pockam este nejaky cas ci sa to nerozbehne ale volako tomu neverim ale je pravda ze som to skusal len zo 30 krat otvorit zavret a tak dokolecka aj som buchal v mieste zamku nic zatial,,, este raz dakujem za odpovede, napadla ma este taka vec od prednych otvorenych dveri sa da dostat k pantom na zadnych stacilo by povolit 2 sroby a zadne by sa mali dat zhodit z pantov len ten zamknuty zamok to bude drzat neviem len sa pytam ci by to nemohla byt cesta dostat sa k tobu drb.... zamku???? Neviem, co to si viem spravit aj sam mechanik som ale neni jeden mechanik mi vravel ze to vysekava sekacom zhodi tapacir aj plechu ale to sa mi zda byt brutal!!!!!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak toto je trocha iný prípad,tu je zámok hluchý.pokiaľ sa nenajde chyba elektriky mimo dverí,je zle.Tapacír pôjde dole čo zrovna nepoteší lebo to sú galeje,ale na B5 som to dole už dal,čo sa mi vybavuje išiel von sedák,ale podrobnsti si nepamätám.Auto v maslovej koži takže inej cesty nebolo,zničiť sa nesmelo nič.
wlodzik25
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 09.06.2009 20:35
Zdieľať na Facebook

zaseknuty zamok zadnych dveri passat b5

Príspevok od používateľa wlodzik25 »

pred par dnami mi odisla baterka naraz rano som startoval do prace poobede naspet domov nastartoval som normalne a o 10 minut som chcel nastartovat a baterka uplne nula otocim klucikom len kontrolky slabo blikali ani cuk som nepocul od starteru este sa mi aj cas vynuloval baterka uplne kaput vtedy som mal zamky pravdepodobne este vsetky otvorene aspon myslim pretoze predtym to nikdy neblblo auto mam 10rokov ja,,, neviem preco ma napadlo auto zavriet a znovu otvorit kedze nestartovalo napadla ma taka blbost z nudze ci sa nieco nerasetne a od vtedy presne ako som auto zavrel to blbme otvorili sa po tom uz len 3je dvere a kufor asi to ma stym suvis neviem???Baterka mala voltov 12.3 ale kapacitu asi ziadnu ,vymenil som ju za movu uz to samozrejme startuje ale odvtedy ako sa ta stara vybila ten zamok blbne myslel som ze to bude len na starej ze je taka slaba ze nedokaze rozbehnut motercek ale ostatne dvere sli aj predtym po vymene baterky zamok stale nejde este mi zacala svietit aj kontrolka earbegu od vtedy ako ma startoval kolega cez kable aby som muzovo dosiel do obchodu baterku kupit,,, od vtedy nechapem nic budem musiet stym ist na diagnostiku uvidim este raz diky
stratenyvosvete
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.12.2015 16:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stratenyvosvete »

mhlavaty napísal:Stúpajú odpory voči pohybu na jednej starane,na druhej obrovskú rolu hrá samotný motorček resp otáčky na aké sa rozbehne.Od otáčiek závisí aj tá maličká odstedivá spojka v tom hnedom bubne.Musím sa vždy zasmiať na otázku ako to otvoriť,neviem,ale vždy sa doteraz otvorilo.Ale bolo že to trvalo hodiny,pretože človek to päť minút trápy,a potom si dá hodinu pauzu a zase.ale ...otvorí sa vždy
Pán Hlavaty, nepomohlo by skúsiť ak motorček chodí a počuť ho pripojiť k vozidlu nabíjačku, resp. mať naštartované vozidlo, keďže otáčky jednosmerného motora závisia aj od výšky napätia?

Ešte ma napadlo, prípadne priviesť zvýšené napätie priamo na motorček, podľa schémy zapojenia.
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Zadne dvere otvara elektrošok 95 percentna uspešnosť skus to.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 15 neregistrovaných