VW Passat b5 81kw - vybijanie baterie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Andrej1611
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.11.2012 14:43
Zdieľať na Facebook

VW Passat b5 81kw - vybijanie baterie

Príspevok od používateľa Andrej1611 »

cawte potreboval by som pomoc,radu mam passat 5b 1.9 tdi, na prvi pohlad je vsetko v poriadku lenze akonahle mi auto stoji dlhsie ako 2 dni baterka je vybita. Baterku mam vartu ma 2 roky-v aute sme do dnesneho dna premerali takmer vsetko poistky nic neukazali,alternator v poriadku,central v poriadku okna v poriadku boli dole vsetky tapacira dokonca sme premerali vsetky kable co idu do dveri,vsetky riadiace jednotky, premerali sme vsetko co sa na prvi pohlad dalo a stale nic auto ma odber 250 miliamperov a to je zamknute.
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

autorádio originál či domontované? ak je domontované m§že ten odber ísť tam.
pri zamknutom aute na alarm, pamäť rádia a pamäť palubky by mala byť tak 10-15ma
ešte skús pozrieť aj osvetlenie v kufri ak máš či sa ti vypína a ešte ti môže ostávať vysieť nejaké relátko
poprípade ešte nefunkčný mikrospínač na dverách - niekedy to môže robiť aj to
skús pripojiť merač a začať skúšať vyberať poistky a sledovať kedy to klesne a potom podľa poistky hľadať chybu,
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

5W žiarovka má odber cca 350-400mA. Takže tú by som vylúčil ako to svetlo v kufri a pod....
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A ten odber z tej baterie ste merali hned po zamknuti auta?
Ak ano, tak je to zle. Treba pockat nejaku dobu (cca 4 minuty).
Dalsia vec je zamok kapoty, treba na nom nasimulovat, ze je kapota zavreta...
RJ komfortu musi byt bez chyb, pokial su tam chyby z vadnych zamkov, tak moze mat komfortka problem s "uspanim".
A zrovna tak merat pred a po odpojeni autoradia, pokial je neoriginal...
Inak este moze byt vadna aj bateria. Tych 250 mA neni az tak moc, aby auto po dvoch dnoch nenastartovalo. Tym nechcem povedat, ze by 250 mA bolo normalne, avsak akumulator to za dva dni nemoze uplne vybit.
Kludovy odber moze byt cca 40 mA, avsak zalezi od vybavy (ci tam je alarm, ultrazvukove snimace atd).

Cca 200 mA si berie pave RJ komfortu pokial sa "neuspi" koli nejakemu problemu. A u auta s tym vekom by som tipoval na minimalne nefuncny niektory zamok, lepsie povedane mikrospinac, ci problemy s kabelazou vo dverach (priechodka).
cabiak39
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.07.2013 16:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cabiak39 »

Čaw mali sme podobný problem napojili sme merak a vyberali po jednej poistke na koniec sme zistili že to je cd menič v kufri tak sme ho odpojili a bolo po probleme :3906:
Andrej1611
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.11.2012 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej1611 »

Dakujem za rady kabelaz vo dverach sme kablik po kabliku premerli a nic,radio neni original ale to sme merali ako uplne prve,cd menic mam odpojeny kedze radio ma usb,poistky sme merali kazdu jednu 2X mali sme ja dva rozdielne meraky a stale nic, a co sa tyka vybavi mam alarm,4Xelektricke okna,central na dialkove to je montovane od vyroby a riadiacu jednotku som tiez poodpajal-hlavnu aj tie co su pod jazcovimi kobercami tam je na central a klimatronik a aj tak nic asi to bude nieake to relatko ale aj tich som uz zo par poodpajal mam na mysli tie co su pod volantom ked sa demontuje cas palubovky... uz fakt neviem najradsej by som sa na to uz vikaslal ale auto som si dal po motorkickej aj vizualnej stranke na poriadok kedze som ho kupil minuly rok a planujem si ho este nieaky ten rôcik nechat doslova slape ako hodinky az na tento problem
Andrej1611
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.11.2012 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej1611 »

pri baterke
tomo7707
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.04.2012 12:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomo7707 »

Andrej1611, podarilo sa ti prísť na ten tvoj problém, úplne rovnaký postihol aj mňa?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných