VW Passat b5.5 , 96kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

VW Passat b5.5 , 96kw

Príspevok od používateľa Janes94 »

Zdravím, potreboval by som pomoc, po výmene rozvodov a repasovaneho turba, má auto veľkú spotrebu, na voľnobehu, žerie 0,9l/h, priemerná spotreba 7,5l a k tomu turbo začína tlačiť pri 2000 otácok a na plno tlači pri cca 2800 otácok, pritom dymi na čierno,keď turbo tlači naplno, predtým auto išlo v pohode všetko ako ma, i keď turbo začalo odchádzať, nerobil som ho ja, ale mechanik jedna sa o vw passat b5 5 1.9 tdi 96kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj rozvody aj turbína ak sa spacká môže priniesť taký efekt.Chcelo by to údaje z diagnostiky a ideálne log z jazdy v plnej záťaži.V podstate bez toho je nemožné k veci čokoľvek zásadné povedať.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Motor TDi PD je tu uz viac ako 10, mozno aj 15 rokov. Uz len z toho co sommokrajovo zachytil, mam pocit ze by som ho s prstom v zadku zgeneralkoval. Cize nechapem, ako to moze mechanik nevediet.

Ospravedlnujem sa za prispevok mimo.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

V prvom rade to má vedieť mechanik, ktorý to robil. Reklamovať uňho. Nie je normálne, aby si si vzal auto zo servisu a ešte si ho doma dorábal podľa rád na nete. To ON sa má starať, nie ty, dostal za to zaplatené.
Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janes94 »

Áno mate pravdu, len som zabudol spomenúť. že mi hovoril aby som išiel do chiptuningu alebo kde, aby mi prepisali mapu, vravel že sa auto správa akoby bolo chipnute, pri tom je to bez chipu
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

1.
Auto mam xy rokov, teraz bolo v servise a odovzdali mi ho v takom stave….

2.
Teraz som kupil auto, ktore bolo KO, tak som ho dal do servisu urobit a dali mi ho v takom stave…

?

Kydat tu na mechanika je zbytocne, kedze tu chybaju udaje.
Tie auta maju za sebou uz aj 10 majitelov, co chcu len liat naftu a dolievat olej, a mozno aj niekolko x cipnute…
Mechanik mozno iba vymenil rozvody a turbo, co mu majitel doniesol v taske, lebo take zadanie dostal a za to dostal zaplatene.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných