VW Passat B5 1.8T - kontrolka mazania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matus710
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29.08.2013 19:13
Zdieľať na Facebook

VW Passat B5 1.8T - kontrolka mazania

Príspevok od používateľa matus710 »

Dobrý večer .

Mam problem z mazanim ... mozem motor draz aj vo vysokych a v nizkych otackach motor bezi bez problemou akonahle pridem do ciela nezhasnem motor este ho nechavam pobezat zapiska a rozsvieti sa sa cervena olejnicka ... neviem co z tym olej stale kontrolujem a je mam dost oleja . neviem co to moze byt .

Bol by som vam velmi vdacny ak by ste mi poradili
Vopred dakujem
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Možna je iba čidlo oleja poškodene ale radšej daj odmerať tlak oleja.
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

Mal som asi 6-7 rokov do zadu presne toto auto a presne tento problem..

je to pre slaby mazaci tlak olejoveho cerpadla pri nizkych otackach...

ako prve sa odporuca skontrolovat zanesenie sitka olejoveho cerpadla mozno je iba zasrate a vycistenie pomoze.

Ak nie tak potom vymena olejoveho cerpadla lebo je uz v riti...

neklepu ti hydrostely? taky ako keby dizlovy klapot pri volnobeheu?
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

a na 90% to nieje cidlom tlaku oleja.. problemy s olejovym cerpadlom nie su vynimocne pri B5 s 1,8T...
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Votrem sa do temy...kolko ma tento motor meracov resp.tlakovych spinacov oleja? viem ze ma motor dve merania pri volnobehu cca 0,5 bar a pri cca 2000 rpm 1,6 bar. Nevie niekto poradit ci a ako prebieha meranie tlaku oleja? Ja mam totiz opacny problem na volnobeh kontrolka nesvieti a ani nepipa ale akonahle pridam nad 2000rpm tak sa rozsvieti a aj pipa. Odpojil som snimac tlaku na olejovom filtry a robi to uplne to iste. Nechapem z toho lebo motor je merany mechanickym meracom tlaku...manometrom ci ako sa to vola... a tlak je ok pri 3000otackach ma 4bary zohriaty motor.A ani neklepe krasne chodi ,na rozsvietenej kontrolke nabehane cca 500km bez ujmy. Tipujem to uz snad len na budiky. Kod motora je aum a bezi v octavke. A auto bolo kupene z tymto problemom cize netusim co tomu predchadzalo.Vie niekto poradit?
robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertlc »

Malo by stačiť zhodiť olejovú vaňu a vyčistiť sitko sacieho koša na olejovom čerpadle. Určite je zanesené.
superb6
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18.05.2015 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa superb6 »

mal som superb 1.8T a ten isty problem.ziadna tragedia dole vanu a kupi si nove olejove cerpadlo cena je okolo 80 euro a mas pokoj.ziadne cistenie sitka a srandy kup nove vymen a mas pokoj
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Potvrdzujem rovnaký problém na A6, zanesené sitko. Mňa to však nechalo v Nemecku na diaľnici a celá paráda vyšla na dosť veľa €. Neváhaj a čisti
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 31 neregistrovaných