VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

Vymenil som to teanenie. Zohnal som nové a je to ako na začiatku. Nastartuje to a po kratkom zohriati zdochne.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa avelmak »

Po kratkom zohriati---neviem aky je to cas.Este stale plati ze z hydrostelov treba vytlacit olej,aby ste sa vyhli problemom.Ak ste urobili vsetko ako by trebalo,tak chybu hladajte prave v hydrosteloch.
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

vytalcil som aj ten olej. Ono to nastaruje a do minuty to skape. Potom to uz nejde na volnobeh naštartovať. Fakt už neviem kde je problém lebo vstrekovač vstrekuje a rozvody som určite neposunul lebo keď to dám znovu na značku ktorú som si urobil tak aj v rozdelovaci je to na znacke a na kluke neviem ako by sa to samé posunulo keď som remeň ani dole nedaval, dal som ho dole len z remenice vacky.
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

skusim este s dymom z cigarety skontrolovať tesnosť sania.
Ešte som si všimol, že hadička od separatora vody (je to taký malý čierny valček) na tom monotronicu je dosť popraskana moze to mat na to vplyv?
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

skusil som to s tou cigaretou ale to veľmi nefungovalo na kolko som neni fajciar tak som skusil z maleho zavaraninoveho pohara urobit taku aparaturu, a fúkať do toho kompresorom. Veľmi to nefungovalo.
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

Skusil som vymeniť aj blanu v tlakovom regulatore ale nepomohlo. Uz si s tým fakt neviem rady. Pre zopakovanie motor nastartuje relativne normalne vobec nejako dlho netreba točiť starterom aby s nastartoval a akonahle sa trosku zohreje tak skape. Ak pridám po starte plyn dusi sa. Po skapani nejde nastartovat iba ak by som dosť pridal plyn ale otáčky nevystrelia. Zda sa mi to akoby nejaký senzor teploty daval zle hodnoty lebo zas ked motor ochladne nastartovat ide. Nieje v tom monojetronicu nejaký teplotný senzor. A este jedna vec skape to tak ze pocut od toho monotronicu nejaké zvlastne sicanie. Ale zas az taka netesnost tam nemoze byt kedze su tie tesnenia nove a na internete som nasiel jedno take ruske video kde mal chlapik prasknutu celu tu podlozku vstrekovaca a motor isiel az po zatlaceni prstamy na vstrekovac do strany sa diera zväčšila a motor zacal divno behať.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa avelmak »

Nemate nahodou s tlakom paliva?Skontrolovali ste snimac teploty chladiva?
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

to by nemolo problémy aj so startom keby bol slabý tlak, čo ak ten konektor vypojim, aku hodnutu si zoberie jednotka? Alebo tam treba dať nejaký rezistor. A ďakujem za odpovede.
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

skusil som aj viacej otočiť kľúčom, bolo počuť palivové vstrekovacie cerpadlo ale veľmi to nepomohlo. Nevie niekto ako pripojiť diagnostický kabel z tohoto starého vw na usb. Je tam taký stvorpinový na dvojkabel polovica cierna polovica biela konektor.
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

a z tým tlakom neviem ako by to znovu nastartovalo keď to vychladne. Lebo nastartujem zdochne to, potom uz naštartovať nejde po chvíli znovu sa naštartovať dá. A to tlak by sa tam za tu chvilu do poriadku podľa mňa nedal.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa avelmak »

Tlak kludne moze byt.Treba zmerat a nenechat to na nahodu.Z klasickej obd2 zastrcky je prevodnik na stary typ konektora.Asi cierny konektor + a - 12v,biely k a l linka.Alebo naopak.V dielni mam schemu.
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

Pošli prosím tú schému najlepsie na usb.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa avelmak »

Bosch mi pise takto.
PIN:
2- -12V
3- +12V
4- L linka
5- K linka
PIN 1 neexistuje.Piny na zastrcke su oznacene.
Neviem o nejakom USB pripojeni,len cez diag. zasuvku.
Neviem ci sa neda este vyblikavat,zalezi na rocniku.V tedy zapojit len K linku.
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

ešte mi napadlo, že skúsiť prerusovane striekať čistič brz do sania pri odpojenom vstreku a tým zistiť či je problem vstrekovači alebo niekde inde. Čo si o tom myslíte?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak sa zistuje u menežmentu či je problém v časti vysokého napätia alebo paliva.Mal som za to,že tento triviálny krok už bol robený.Len pozor na nadávkované množstvo,treba jediný krátky cvrk do hrdla.pokiaľ to urobí krátke nabehnutie,je to nedostatkom paliva.
Pokiaľ je podozrenie pre predávkovanie,idú von sviečky,motor prefúkne za plne otvorenej škrtiacej klapky.Aj chvilkové škobrcnutie je odpoveď z ktorého sa určuje pokračovanie
Na tri okruhy treba mať odpoveď...kompresia je ? palivo má ? iskru má ? Pokiaľ všetko áno,už musí chvilkovo lapať dych

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných