VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

Dobrý deň.
Menil som na mojom aute (passat b3 1.8 66kw kod mot. ABS) hydroštely.
Po zkompletovaní sa nedá naštartovať, respektíve nastartuje s velmi divným chodom.
Rozvody sú dobre, pretože som si aj urobil značku a ešte som to aj kontroloval z paranoje ze som to zle urobil, znovu som dal vačku na znacku so znackou na remene a aj v rozdelovaci je palec na ryske.
Ale problém môže byť aj inde keďže som polu s tým čistil monotronic, povoli som si ho dal pod neho plytku nadobku a vystriekal cisticom karburatorov od dynamaxu a pritiahol.
Všimol som si že pri startovani je benzin pri podložke z monotroniku, žeby to salo falošný vzduch a pri mojej opatovnej montazi by to uz netesnilo, neviem ake je to tesnenie stare keďže auto ma 30 rokov tak aj tam moze byt problem?
PS: natocim sem zajtra ten nepravidelný zvuk.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nastartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pod vstrekovačom Monotronicu býva tepelná podložka s tesnením.Po rokoch bude vytlačená,tesnenie krehké vyhorené a krehké.Kúpiť asi už ťažko,ale nie je problém kúpiť papier na tesnenia,existujú rôzne hrúbky,vystrihne sa ide sa ďalej.Tesnenie je tam jednoduché,je to za chvilku.
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

toto je ta podložka.https://www.comco.sk/podlozka-centralne ... 04-p382685
o to je ten monotronic prisrobovany o sanie

Ale neviem ake tesnenie ine myslite.
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

Potom som si este všimol, že,, za studena "to nejako naskoci po chvilke to skape, teda keď sa ten motor trochu zohreje.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa avelmak »

Z hydrostelov bol vytlaceny olej pred montazou?
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

olej z hydrostelov vytlačený nebol ale zas dosť času bolo medzi startovanim a vymenou.
A problem je ze ono to nastartuje a po pol minute to skape.
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

Dobrý deň. Prosim niekoho o identifikovanie problému. :48:
Pridávam to video je na google disku na linku.
https://drive.google.com/file/d/1R5HhDx ... p=drivesdk

Je tam strih keď som vystúpil z auta a prešiel k motorovemu priestoru pretoze je to zbytočná časť. Vopred ďakujem za pomoc.
Uvažujem nad tým tak že asi z hydier som mal vytlačiť olej a asi aj ten monotronic netesni najlepsie, tak keď sa to spojí, možno sa stane to čo sa stalo.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa avelmak »

My z hydrostelov VZDY vytlacime olej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja to napr nerobím na motoroch kde je vačkovica vonku počas zakladania.pri týchto motoroch je samozrejme dole rozvod a tak po nasadení vačky ju viackrát pootáčam. Ale ja si tým zabezpečujem hlavne iné veci,počas toho napr nastavím dorazové polohy vstrekovačov (PD Tdi) silove sa dotiahne skrutka vačkového kolesa,overí sa sila otáčania pre prípadný problém panvičiek atd.
Mám pochybnosť o chybe z dôvodu nevytlačenia.Šachta hydra sa po vybratí starého odkrví,tj olej v napájacom kanáliku stečie a kanáliky sú prázdne.To znamená že aj keby sa hydro založilo v stave plného naplnenia olejom (čo považujem za nezmysel) tak pri prvom štarte vačka z hydra olej vytlačí do volného kanálika.Prvé štarty sú prakticky vždy viacotáčkové (palivo). Mám za to,že je to práve naopak,pri štarte sa hydrá naprázdno stláčajú a k prvému potlačeniu ventilov dôjde až ich naplnením až dorazí prvý tlak oleja.Čiže prvé točenia sú ventily otvárané minimálne z úplne stlačenými hydrami.
Preto aj výrobca žiada dodržať kontrolu hydra motoru (mierka 0.2 mm medzi vačku a hydro v odlahčenej polohe) za dodržania času od vypnutia motora do merania.Evidentne to má zabrániť aby sa hydro pre odtečenie oleja vyhodnotilo ako vadné.Na podsunutie lístkovej mierky sa nesmie použiť len min sila ...no prečo asi ?! V kanálikoch napájajúcich hydro olejom je po minute nulový tlak a akákoľvek sila by tlačila na povrch hydra by z neho olej postupne polahky dostalo von.Hydro sa jedným stlačením nedá vyprázdniť,bráni tomu guličkový ventilček,je nutné olej vypumpovať viacerými stlačeniami aby vždy trochu vyplul a tak sa postupne po troškách vyprázdnil..Myslím že ani výrobca nie je tak sprostý aby hydrá plnil na max ich objemu

Zameral by som sa len a len na tesnosť sacej sústavy,je kriticky závislá na podtlakovom stave
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

Vymenil som tu spodnu podlozku na ktoru som daval vyšie link. A už to začalo držať volnobeh taký roztrasený ale neskapina to, po pridani plynu to skape. Zajtra vymenim aj to tesnenie medzi tými dvoma kusmy skrtiacej klapky(monotronicu). Co sa stane keby som na to použil taký bezazbestovy klingerit čo mám doma, asi bude hrubši ako ten papier. Vadi to?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skúsim to nejako namalovať.Tesnenie pokiaľ je hrubé,prípadne má nenáležitú hustotu (poddajnosť) dovolí deformácie prírub.Takže treba si zvážiť čo kde a ako,k tomu je škoda viac písať.Už raz použité tesnenie navyše tepelne namáhané je už vytlačené a neschopné druhý rad dobre tesniť,už nie je plastické.
Tak slovensky povedané,je to robota ako keď serie a maluje.Lebo čo krok to možná chyba.Cení sa že si niekto sám a doma skúša...ale to slovo je kľúčové - skúša. Pretože tesnosť sacej sústavy je alfa omega benzínového motora sa to overuje jediným krokom,použije sa Smoke generátor.Pod nevelkým tlakom sa celá sústava napustí dymom...a je to.Lahko a rýchlo,bez otázok či a kde.Samo doma chce spolupracovníka - šťastie
Ak nie je dostupný ori tesniaci materiál treba vystrihnúť tesnenia z rysu na rysovanie,má adekvátnu hrúbku
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

nové sa kúpiť nedá a hrúbku neodmerám kedze je stlačené. Kľudne kúpim aký treba, v meste je na to obchod, ale ako mám zistiť aký?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môžem zajtra odmerať hrúbku tesnenia pod monotronik,nejaké nové ešte mám na Renault,to sa líši iba tvarom
jjinro
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.12.2022 15:13
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b3 - nestartuje po výmene hydrostelov

Príspevok od používateľa jjinro »

Dakujem. Monotronic aj to gumove tesnenie na sani som utahoval 10Nm. A myslim to tesnenie 8 na obrazku. Niekde na nete som nasiel že by to malo byť 0,6mm ale bol to taky pofiderny zdroj.
https://drive.google.com/file/d/1RNJgzZ ... p=drivesdk

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných