VW Passat 3C - Predná náprava, repas alebo nová?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

VW Passat 3C - Predná náprava, repas alebo nová?

Príspevok od používateľa scorpi4 »

Takze pani, davam na diskusiu tuto temu.

Dnes som sa totiz vratil s autom , konkretne passatom 3C zo servisu, kde mi komplet repasovali prednu napravu..

mal som kupenu komplet novu..celu..cena 600 eur plus praca..do 700 eur spolu..

repas napravy vysiel na 94 eur..

a aj ked nie som zastanca starych dielov na auta, a mnohi,co ma poznaju to vedia,zistil som,ze toto sa oplatilo..auto ma vsetky silentbloky nove a rovnakej tvrdosti,ako povodne..so zarukou na km,alebo cas..

takze ked to zratam,repas napravy mozem robit kazdy rok po sedem rokov,kym sa to vyrovna vlastne novej naprave..

Co sa teda oplati?

zatial jedina moja referencia a pocit,ze je to urobene dobre..uvidime,co to bude robit dalej..a jazdim vela,skoro zistim..ale rozdiel samozrejme citelny..

TAKZE? vase nazory...
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Môj názor nie je repas ako repas, aj ked nie som vôbec tohto zástanca, ľudia z môjho okolia si dali repasovať komplet nápravy, ušetrili ale na druhej strane tá životnosť bola max. rok a u jednej audiny myslím že pol roka. Pri tom repase som bol osobne, videl som ako to robia. Podľa mňa je to z núdze cnosť, keď treba predať auto ktoré má hotovú nápravu zbehneš ju repasovať a budeš auto predávať zo slovami "nič nebúcha, nič neklepe". Ak auto používam pre svoje účely ja osobne by som menil kus za kus, žiaden repas, ale to je môj názor a môj prístup k autu :zg282: .
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tiež som počul o repase náprav , ale malo by sa jednať len o originál diely, človek čo to robí niekde v okolí TN náhrady nerobí, nemá to zmysel...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: predna naprava-repas,ci nova?

Príspevok od používateľa petyy »

scorpi4 napísal:Takze pani, davam na diskusiu tuto temu..dnes som sa totiz vratil s autom , konkretne passatom 3C zo servisu,kde mi komplet repasovali prednu napravu..

mal som kupenu komplet novu..celu..cena 600 eur plus praca..do 700 eur spolu..

repas napravy vysiel na 94 eur..

a aj ked nie som zastanca starych dielov na auta, a mnohi,co ma poznaju to vedia,zistil som,ze toto sa oplatilo..auto ma vsetky silentbloky nove a rovnakej tvrdosti,ako povodne..so zarukou na km,alebo cas..

takze ked to zratam,repas napravy mozem robit kazdy rok po sedem rokov,kym sa to vyrovna vlastne novej naprave..

Co

zatial jedina moja referencia a pocit,ze je to urobene dobre..uvidime,co to bude robit dalej..a jazdim vela,skoro zistim..ale rozdiel samozrejme citelny..

TAKZE? vase nazory..
hod sem kontakt, možno sa to niekedy zíde.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

scorpi4 ak som spravne pochopil nova naprava ta stoji aj s robotou do 700€ a repas "iba" 94 € ???????
nabster999
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 27.05.2009 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nabster999 »

ja som to pochopil tak, ze nova naprava stoji s robotou 700 eur, ale on menil len silentbloky (pravdepodobne zatial stacilo to aby sa odstarnila zavada, klepot a pod.) za 94 eur...
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

finta je v tom, ze sa nemania ramena komplet, len sa prelisuju silenbloky, daco ako na octavii I a inych autach
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ved to sa lisuje bezne,, ziadna finta ,,cele ramena sa menia na nerozoberatelnych a po burackach,,len silenbloky po10 - 15e ,, spodny cap 15e, tycka stabilizatora 15e , axialne tiahlo 20e , gulovy cap 15e, podla toho co treba vymenit ,,REPAS ?? ceny + - ,, na take auto,, dobre ceny ,,,,,,,,
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

no presne ako tu niektori napisali..ja som mal kupene komplet vsetko na prednu napravu...cena 700 eur plus robota..takto...

a urobili mi to za 94 eur, a teda s dielmi,ktore su original,ziadne cinske nahrady,alebo polske..ale teda este raz, dolezite je to,ze za sto eciek to kludne mozem menit kazdy rok popravde...mam sedem rokov usetrene..
a ja auto pouzivam len pre seba a na robotu,takze uvidime,ako to dopadne..kontakt nie je problem,je to v Zlatych Klasoch..nazov servisu dam v SS,reklamu nerad robim verejne...

takze treba sa spytat a dodame cislo a vsetko..:D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja osobne som za takyto system - treba s rozumom samozrejme.

to mas ako s ojazdenymi autami... mam jedno co som kupil z 7000eur pricom nove pred necelymi styrmi rokmi stalo takmer 50.000eur. Vies ako dlho ho mozem opravovat keby nieco... :)

brzdy, riadenie atd neriesim. To treba mat v pohode.

to co si spravil ty normalne akceptujem... pokial je to v pohode, radsej necham repasovat napravu kazdy rok a 30.000km ako mat jednu novu za sedemnasobok ktora vydrzi mozno 100.000km na nasich cestach, mozno 150.000km (neverim). A dalsia vec je mat dnes 700eur alebo tych istych 700eur v siedmych rokoch po 100eur "splatky".

doba je tazka, penazi nie je nazvys... ako hovorim ked je to s rozumom tak preco nie. Avsak setrit kazde euro nebudem... napriklad vieme ako sa staviame ku tym olejom... vymenim kazdy rok pred zimou po najazdeni 11.000 az 12.000km na auto a vobec ma netrapi ze ten olej "by tam este mohol byt 4.000km". Taketo veci vobec neriesim.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mp3, vies dobre,ako sa k tomu staviam...nesetrim za kazdu cenu..nemam na to dovod..toto bola moja volba a ci som sa rozhodol spravne,ukaze cas...

co sa tyka vymen oleja, pripadne ine veci,zasadne davam len nove suciastky..rovnako aj s tou napravou..sli tam nie pouzite,ale nove suciastky...akurat som neplatil vsetku tu "periferiu" okolo...teda platil,lebo to mam doma v krabici..ale to vratim..

s ostatnym plne suhlasim.. :41c2:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Asi takto by som to povedal: ak by sa jednalo o nejakú tyčku za pár korún, kúpil by som novú. Teraz som ale práve menil ramená, 165 evri kus. Nové, neoriginálne. Jedno vydržalo 3 mesiace... Vyreklamovalo sa a tentokrát som si vyžiadal poriadne. Budem doplácať po 40 evri za každé...... Keby som o tých Klasoch vedel skôr, dal by som to radšej repasovať.
Ešte že ma osvietilo, a staré ramená som odložil, lebo jednému z nich nič nebolo, ale menil som pár. Tie odložené dám repasovať a až raz bude treba, šupnem ich tam nemiesto tých, čo sú tam teraz.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

s tym suhlasim rovnako..ja som novu napravu, teda ramena a vsetky kosti vratil, a mam navyse vlastne 600 eur, ked odratam pracu v Klasoch..nie je co riesit..odvtedy nabehane cca 15 tis km a bez problemov..
Kendy898
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.04.2008 19:46
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat 3C - Predná náprava, repas alebo nová?

Príspevok od používateľa Kendy898 »

viede mi niekto poradit kde by som v BA okolie.mohol zrepasovat riadenie???[/b]

pre druhy krat staci otazka..vsetci vedia, o co v tekto teme ide
scorpi4
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja nie, zato ti ale viem poradiť kde by si našiel tlačidlo Odpovedať! :angry:

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných