VW Passat 3C 2.0 TDI - po tepovaní svieti airbag

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

VW Passat 3C 2.0 TDI - po tepovaní svieti airbag

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Zdravím potreboval by som pomoc, mám Passat 3C 2010 2.0TDi, dnes som tepoval sedačky s tým že boli všetky von čiže predne odpojené, neboli vobec premočené ani nič podobne ked vyschli dal som ich naspať a zapojil konektory tak ako mali byť, pri naštartovani mi ukazalo závadu airbagu, následne som skusil pritlačiť všetky konektory a oba žlte aj na jednej aj na druhej sedačke si ako keby lepšie sadli a zašli hlbšie ale chybu ukazovalo stale aj po následnom naštartovaní, je možné že tam ten chybový kód ostal aj tak ? prípadne dáke rady čo s tym robiť? skušal som OBD2 a aplikáciu Torque ale tam nenašlo žiadny chybový kód. Predom ďakujem za ochotu a odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Airbag má vlastnú diagnostiku ktorá dohladáva (odmeriava) koncové členy.Ak narazí na vysoký odpor alebo nekonečný,zahlási chybu tj vysvieti kontrolku.Zánikom problémy sa opätovným zapalovaním člen načíta a kontrolka zhasne.Čiže chyba stále trvá.
Nechcem tvrdiť,ale myslím že konektori sú tam z blokáciou,a pri stlačení tak zaskočia,zacvaknú že je to jasný signál že to zaskočilo.Kontakty sú zlatené,ozaj dokonalé,ale čo nie je na mieste neprenesie signál. Dve ihličky do stejného káblika pred a za konektor a multimeter či je spoj bez odporu. Multi má obrovský vnútorný odpor,netreba sa báť že tresne airbag.Takže odmerať prechodový odpor spojov
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Čo viem ja, kontrolka AirBagu nezhasína sama od seba.

Chyba podľa mňa vznikla preto, že si sedadlá odpojil.
Autobatériu si odpojenú nemal, však?

Závisí to auto od auta, ale nikdy mi kontrolku AirBagu nerozsvietilo, ak som rozpájal akýkoľvek obvod AirBagu počas toho, ako bola odpojená autobatéria.

Zato ak sa akýkoľvek obvod AirBagu rozpojil s normálne pripojenou autobatériou, problém niekedy vznikol, i keď bolo zapaľovanie po celú dobu vypnuté...

AirBag z drvivej väčšiny nezhasne sám, je to bezpečnostný prvok. Ak raz zistí problém, pýta sa do servisu na kontrolu.

Ak si si istý, že je všetko riadne a správne pripojené naspäť, vyhľadaj niekoho s diagnostikou, s ktorou sa vie pripojiť aj na riadiacu jednotku AirBagu a chybu zmaže.
Ak je naozaj všetko v poriadku, kontrolka sa nevráti.
wikyxxx
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Treba to vymazat cez diag.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Odpojene sedacky ak si vtedy zapol spinacku prebehla diagnostika a nasla chybu , chyba sa sama nezmaza smaza sa sam jedine abs.. chybu treba len vymazat
bikerx7
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 22.05.2011 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikerx7 »

Diky moc za rady, vymazané pomocou diagnostiky kontrolka sa už znova neobjavila :42f9:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných