VW Passat 2.0 TFSI - palivový filter

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MatGO
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

VW Passat 2.0 TFSI - palivový filter

Príspevok od používateľa MatGO »

Ahojte, minulý týždeň som kúpil VW Passat 2.0 tfsi 147 kW, ročník 2005. Po dlhej dobe som presedlal z diesla na benzín a prosím o radu. V rámci úvodného servisu plánujem vymeniť olej a všetky filtre. Vzduchový, olejový a peľový filter mám už objednaný, čo však s palivovým filtrom? Táto motorizácia údajne nemá výmenný palivový filter, že vraj sa nemení. Je to pravda? Nejako sa mi to nezdá. Za každú podnetnú informáciu vopred ďakujem.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Podľa katalógu má.
Vyhodilo mi MAH KL572 | MAHLE

Náhrady sú


UFI 31.840.00

MAN WK69

BOSCH BOR 0450905959

Údaje sú pre Passat 3C2.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Manuál píše...Palivový filtr a omezovací tlakový ventil jsou zabudované v přírubě dopravního palivového čerpadla.

Je pod pozíciou 15
[img]http://s28.postimg.org/bo4bt8nl5/TFSi_pal_filter.jpg[/img]

Človeče premiestnil si sa z dažďa pod odkvap
MatGO
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatGO »

Ďakujem za odpovede. Pravdupovediac nebudem to meniť ja ale nejaká dobrá duša ktorej za to zaplatím. Našiel som aj ja nejaké palivové čerpadlá, ale keď som objednával veci od kamaráta, ten mi povedal že objednal všetko okrem palivového, že vraj to sa nemení lebo je zabudované.

A teraz otázka prečo je ten filter zabudovaný? To znamená že sa mení rovno celé palivové čerpadlo keď sa filter zanesie?

A ešte jedna otázka, poraďte čo s tým? Myslíte že je to veľa roboty rozobrať to palivové čerpadlo a vymeniť v ňom ten palivový filter? Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A teraz otázka prečo je ten filter zabudovaný? To znamená že sa mení rovno celé palivové čerpadlo keď sa filter zanesie?

Prečo je zabudovaný ? Lebo je to jednak takto drahšie,jednak to je kopec práce ktorú doma nezvládneš a tak im znova zoberieš kopec bubáčikov,kopec ľudí môže pracovať a môžu im zvyšovať mzdy,atd atd

Filter sa nemení,je doživotný,ráta sa s krátkym životom
MatGO
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatGO »

Ďakujem, rozumiem že takto je to drahšie a pre nich výhodnejšie, len nerozumiem tomu, prečo sa potom ten palivový filter cez niektoré stránky dá objednať? Tak keď to je "doživotné", načo potom do toho predávajú aj náhradný filter?

Ak by sa tu našiel nejaký dobrák, ktorý by mi ten filter vymenil bol by som rád. Radšej vymením filter ako potom celé čerpadlo. A po druhé, nepozdáva sa mi jazdiť s nevymeneným filtrom a čakať kedy mi odíde čerpadlo. Neviete mi poradiť niekoho kto by sa do toho pustil resp. niekoho kto má skúsenosti celkovo so servisovaním FSI motorov? Ďakujem
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Daj si vymeniť aj olej v prevodovke, po 200 000 tis na každom 2,0 TSFI začne ísť dvojka cez zuby. Keď sa vymení olej tak to prestane.
MatGO
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatGO »

No pani, dal som vymenit aj olej v prevodovke pred cca mesiacom. Po vymene sa mi zdalo, ze sa mi horsie radi dvojka najma za studena a dnes ked som siel cca 400 km tak sa mi stalo, ze po vytoceni motora nad 3000 som nevedel zaradit rychlosti 2,4,6. Pokial idem do 3000 otacok a preradim na jednu z tychto rychlosti tak ok, pokial idem nad 3000 otacok zaradim rychlost a paka sa mi vrati spat do neutralu a vobec nezostane zaradena rychlost. Rychlosti 1,3 a 5 idu bez problemov. Neviete mi poradit v com by mohol byt problem??? Za kazdy postreh dakujem.

BTW: Volal som do servisu kde mi menili olej, zajtra tam idem s autom ze na to pozru. Ked som im vsak po vymene spominal ze sa mi tazsie radi 2 tak vehementne tvrdili ze to urcite nie je tym ze by nieco posrali pri vymene oleja.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných