VW Passat 1.9 TDi 81 kw - Problém pri štartovaní

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jaro5552
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.09.2006 17:08
Zdieľať na Facebook

VW Passat 1.9 TDi 81 kw - Problém pri štartovaní

Príspevok od používateľa Jaro5552 »

Caute.

Prepáčte mi že zakladám novú tému.
Mám problém z WV Passat 1,9 Tdi r.v 1999 je to B5 81Kw.
V sobotu som prešiel cca 600 km úplne bez problémov plynulo zrýchľoval v pohode štartoval , večer som došiel domov dochladil som a vypol motor. Na druhý ďen som chcel ísť z autom no nenaštartoval som ho ani na tretí pokus.
Robí mi to asi tolko že sa pokúša naskočiť , ale v podstate sa ani nechytá vôbec.
Skúsil som ako laik tieto veci :
1.Použiť na štartovanie iný klúč od auta.
2.Pozrel som poistky
3.Dal som dole kryt motora a pozrel som prepadové hadičky a kontakty žhavičov.
Ešte pre info : Benzín som určite netankoval
Žhaviče boli menené nedávno t.j v zime
Turbo podctivo dochladzujem
Motor je trochu hlučnejší ale neklepe.

Ešte k tomu všetkému taká podotázka : Ak mám klúčik dlhšie v zapalovaní zapnutí cca 1 hodinu / čistili mi klímu nemôže to mať vplyv na žhaviče nemôžu sa poškodiť.

Prosím pomôžte čo by to mohlo byť. Som z Košíc.
girman
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 24.12.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa girman »

ja som mal tiez taky problem ..auto tocilo ale nenaskocilo....preskocil mi rozvod....ale myslim si ze tvoj pripad to neje..takze neporadim ti...mozno blby napad ale odpoj baterku zapoj znova a skus startnut...inak niet rady do servisu
noiby
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08.05.2006 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noiby »

Ked otocis klucikom do 2 polohy ako dlho a ci vobec ti svieti zhavenie ? Inak uplne najlepsie spravis ak to hodis na VAG a hned by si bol mudrejsi, ak by si bol z BA nebol by problem.... mozes mat odpalenya snimac teploty...

1. skus ci ti aspon na 2s svieti zhavenie (viem ze pri tychto teplotach nezhavi ale ak je reple v prdeli aj tak nenastartujes)
2.Pozri ci ti nejdu bublinky cez hadicku ktora idem co palivoveho cerpadla.... je to ta priesvitna
3. nenakladal si tomu tych 600 KM ?
Jaro5552
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.09.2006 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jaro5552 »

V podstate som šiel takto 50 v obci , ďialnica 130-160 , mimo obce 100-120 . To bolo tam .A naspat som išiel pomalšie.
To žhavenie zasvieti len na 1 sekundu a zmyzne.
noiby
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08.05.2006 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noiby »

Tak to je ok ked svieti cca 1s. To je tazko takto na dialku riesit, uplne najednoduchsie a asi aj najlacnesie bude ak si niekoho zozenies kto ma v tvojom okoli VAG alebo do servisu nech ti to pozru.... rozvody si kedy menil ? ako boli stare ? mohol ti kludne preskocit o zub a ist... ale uz si nenastartoval...

Tu hadicku si pozeral ci ti ide nafta cez nu ? lebo sa ti mohol aj zacpat palivovy filter ale to skor nepravdepodobne ale co ked...
Jaro5552 napísal:V podstate som šiel takto 50 v obci , ďialnica 130-160 , mimo obce 100-120 . To bolo tam .A naspat som išiel pomalšie.
To žhavenie zasvieti len na 1 sekundu a zmyzne.
noiby
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08.05.2006 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noiby »

este by si mohol odpojit cidlo teploty chladiacej kvapaliny a tak nastartovat, bude ti to dlho zhavit asi 20s lebo si bude mysliet ze je vonku minus 50 stupnov ale to je ok a po nazhaveni nastartovat
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

noiby napísal:este by si mohol odpojit cidlo teploty chladiacej kvapaliny a tak nastartovat, bude ti to dlho zhavit asi 20s lebo si bude mysliet ze je vonku minus 50 stupnov ale to je ok a po nazhaveni nastartovat
.............. no ano ale toto je najlepsia vec ako si odpalit zhavice , ked odpojis to cidlo . Cize odpojis , zapnes kluc a zacne ti dlho svietit zhavenie , tak iba pockaj 2 sekundy a nastartujes...... a nie cakat 30 sekund :42f8:
kurito
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22.02.2009 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kurito »

-chlapci vidite ze je Laik...necem urazit ale pochybujem ze vie kde je T cidlo na B5
-radsej si niekoho zohnaj co ti to da na VAG ako by si mal odjebkat dalsich 5 veci...toť vsjo
Jaro5552
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.09.2006 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jaro5552 »

Dakujem všetkým. V pondelok sa mi na to príde pozrieť jeden chalan z diagnostikou. Tak uvidím. Snáď to nebude nič velké.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 87 neregistrovaných