VW Passat 1.9 tdi 77 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eperinko
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.03.2011 18:37
Zdieľať na Facebook

VW Passat 1.9 tdi 77 kw

Príspevok od používateľa eperinko »

Dobry deň mám problém dneska som išiel na aute a začalo mi blikať zhavenie a svieti cek motora vyskakuje mi motor do dilny auto nemá ťah je v núdzovom režime môžete mi poradiť.Dakujem
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

ved auto ti dobre radí . . treba ísť do dielne , servisu . . :2f93:
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

kód motora BXE? mal som ten passat a hodil som ho do kýbla - pri tejto hláške prišli narad - výmena vstrekov, výmena žhavičov - celkom slušná pálka - viac ako cena auta momentálne
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Nudzovy rezim + Check engine = vaha vzduchu?
eperinko
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.03.2011 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eperinko »

Auto je ročník 2007 tam sú fakt vstreky palka tak uvidím zajtra idem do servisu na diagnostiku
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Impax no ty si naozaj "odbornik" a cez net si mu identifikoval da sa povedat najdrahsiu chybu..
Ved to moze byt hocico co..vec za 50 eur alebo aj za 2000..dobra diagnostika napovie viac..len ked ti to nejaky trtko nebude vediet identifikovat na 100 % a bude len tipovat tak chod inde..
Mam uz s takymi servismi skusenost..nevedeli co tomu je tak.mi radili vymenit cele turbo...stacilo zajst inde a uz z toho bol len aktuator turba za 90 eur..
eperinko
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.03.2011 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eperinko »

No dúfam že to bude len niečo malé lebo každý má straší vstrekmi
PEP123
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 13.09.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PEP123 »

Priatelia ano aj diagnostiku ale hlavne majstra moze to byt co kolvek aj jeden zhavic nezabudnite ide zima treba do dieslacikov aj zainvestovat :d :D
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Potom napis,co to bolo-pomoze to potom aj inym -vela ludi nenapise ,kde bol problem a to je skoda....vdaka.Mna to totiz -a verim,ze nielen mna-zaujima,ako sa problem vyriesil.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci každý z vás síce píše veci ktoré sa dajú chápať,ale z pohladu problému stoja vaše názory na vode.Z pohladu jednej podobnej poruchy jednoducho nejde napísať univerzálnu múdrosť,riešenie pre tú danú chybu.Z jednoduchého dôvodu,že navonok tá istá chyba má stovky riešení,tak smiešne a prťavé maličkosti ako aj veľké a závažné,alebo predzvesť závažných.Celý systém (v tomto prípade PD) je jeden z najjednoduchších čo sa týka svojej architektúry a funkcie.Hladáte jednoduché odpovede na veci,ktoré sú jednoduché,ale až od chvíle,kedy im rozumiete.Preto si milý arnie191219 vonkoncom nepolepšíš ak tu niekto zavesí odpoveď čo to v jeho prípade presne bolo.Len pre priblíženie napíšem že ak by niekto napísal,že hurá,super mechanik vymenil turbínu a už je dobre,neznamená to,že mechanik práve neurobil hlúposť,pretože riešenie problému spočívalo vo vadnej banke,alebo zanesenej variabilite,a výmena turbíny bola nezmyselná a nesprávna.Len vyriešila daný problém asi tak,ako každý problém vyrieši výmena auta za dobré auto.Tisíckrát budem opakovať,aj keď ste hluchý niekedy ako poleno,nevzťahujte poruchy a riešenia iných na svoj problém,aj keď vyzerajú velmi podobne.Každé môže mať iné správne riešenie.Ja som predpokladal že ak dám tému,ako tieto motory riešiť,tak budem bombardovaný otázkami na detaily a teda z toho budú vznikať aj doplnenia témy.To bol zásadný omyl,ľudia už dávno nečítajú,chcú ľahké riešenia tak akosi bez námahové,nad ktorými netreba premýšlať,len hodiť si jednu hašlerku a hurá,zaser sme zdravý.Ale to takto nefunguje,a to sa bavíme o najjednoduchšom motore.Bolo namále,a moja predstava bola že to bude pokračovať podobnou témou pre motor HDi a ďalšie CR-kové generácie,kde rapídne narastá náročnosť,neporovnateľte.Len som pochopil že mraky práce čo si to vyžiada,samozrejme za súčasného vyzradenia mnohých nie celkom známych vecí ktoré si človek krvopotne získaval celé roky,to všetko je k ničomu.
Ak chce eperinko odpoveď na svoju otázku,nájde ju tu
motor-vw-1-9-2-0-tdi-pd-ako-ho-servisovat-t67907.html
Pre tých čo si trúfnu na základy diagnostiky
vcds-diagnostika-tdi-motorov-logovanie- ... 59758.html
Téma kde je všetko popísané a aj tak ľudia logujú kraviny a ešte nesprávnym postupom.Z čoho je úplne jednoznačne možné odvodiť,že buď nevedia čítať alebo nerozumejú písanému textu.Ale hergot to už každý druhý ukončil ZŠ v treťom ročníku ? Skúste potom efektívne niekomu pomôcť.
eperinko
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.03.2011 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eperinko »

Bol som v servise diagnostikovali mi chybu dpfku správia mi núdzovú regeneráciu a dúfam že to bude ok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dopredu ťa upozorním na to,že aj keď vyvolajú servisnú regeneráciu,tak sa problém vyrieši iba v tom jedinom prípade,že terajší problém je iba problémom niekoľkých regenerácií ktoré skončili neúspechom pre neukončenie.Inak po pár desiatkach až stovkách km je problém späť.Ak diagnostikovali chybu DPF,tak je chyba jasná a treba ju odstrániť,a až následne urobiť nútenú regeneráciu.Šetríš písmenká na vlastnú škodu.
eperinko
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.03.2011 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eperinko »

Bolo to dpf mám ho v ťahu takže ďalšia varianta kúpiť nové alebo ho dať preč a precipovat to
eperinko
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.03.2011 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eperinko »

Passate 1.9 tdi 77 je má dpf
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných