VW Passat 1.8T - veľa sporadických chýb na VAG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matusshorvat
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.04.2011 14:47
Zdieľať na Facebook

VW Passat 1.8T - veľa sporadických chýb na VAG

Príspevok od používateľa matusshorvat »

Zdravim, potrebujem radu, urcite to uz niekto riesil a bude mi vediet pomoct, ide o Passat 1.8T AWT, svieti kontrolka motora, na diagnostike vipisuje kopec sporadickych chyb a pri kazdej chybe skrat na kostru, auto ide krasne,bez problemov,nemam v tom LPG...co by to mohlo byt?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Znamená že daná vec je bez elektriky,chýba jej napájanie,alebo sporadicky vypadáva napájanie
matusshorvat
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.04.2011 14:47
Zdieľať na Facebook

VW Passat 1.8T - veľa sporadických chýb na VAG

Príspevok od používateľa matusshorvat »

ako by som to premeral alebo zistil či ozaj vypadava napätie?
matusshorvat
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.04.2011 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusshorvat »

kde moze byť chyba? je tam asi 12 chyb, nemoze byt az taka nahoda že by prestalo isť napajanie do 12snimacov nie?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat 1.8T - veľa sporadických chýb na VAG

Príspevok od používateľa mhlavaty »

matusshorvat napísal:ako by som to premeral alebo zistil či ozaj vypadava napätie?
Klasicky ako napätie...multimetrom
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Chyba by mohla byt aj v niektorom uzemnovacom uzle (oxidacia, velky prechodovy odpor, meniaci sa napr. vplyvom pocasia). Vtedy sa stava, ze vypadne viacej systemov (senzorov,zariadeni, atd.), ktore spolu logicky nemusia suvisiet, ale su vsetky spolu uzemnene v danom bode. Najjednoduchsie a najrychlejsie sa to da vycitat zo schemy zapojenia daneho vozidla. Je tam presne popisane, kde sa nachadzaju jednotlive uzemnovacie body a ktorych elektrickych sucasti sa ten ktory bod tyka.
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám obavu že nie.RJ svoje pakšaméty diriguje cez uzemňovanie.To znamená že daný člen je z RJ spojený (mínus tam je) ale opačný kladný v RJ chýba.Preto ho označí ako skrat na kostru
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Ano suhlasim..To som dal len taky navod,ked v aute blbne vela veci naraz a nie je medzi nimi na prvy pohlad suvis..Ak sa vsetky sporadicke chyby tykaju len senzorov a akcnych clenov, ktore priamo ovlada a vyhodnocuje RJ, tak by som sa pozrel na konektory RJ a potom na samotnu RJ, ako vyzeraju spajkovane kontakty, nejaka oxidacia apod...
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keď sa veci poriešia,dostávajú brilantnú logiku.Jedna z dobrých ciest je preto hladanie súvislostí ktoré spájajú množstvo hlášok a je reálne,aby existoval mechanizmus ktorý ich spojí do jednej skupiny.Len ako príklad uvediem auto po nehode.Ako hotové malo tiež kopec hlášok zdanlivo nesúvisiacich vecí a už už sa začala rysovať myšlienka poškodenej kabeláže..Rozlúštenie bolo v doplnení poistky,bol tam prázdny slot a kedže ich je viac,človek nepredpokladá,že po nehode sa mohla niektorá vybrať (malo to dôvod) len nebola o tom vedomosť.A je to...chyby sú vždy jednoduché,len je problém si poskladať informácie tak,aby viedli k nájdeniu.Už sa stalo,a nie raz,že ma na chybu akosi usmernil človek,úplný blbec do aut, otázkou ktorá znela na prvé počutie naivne a až poburujúco hlúpo.Bolo to vždy vtedy,keď človek nepripustil nelogickú vec.Pre blbca má všetko logiku,preto niekedy vedia pomôcť blbými otázkami.Nech sa nik neurazí,ako blbca sme označili človeka úplne mimo techniku a nie blbca ako celok.Každý z nás niečomu dokonale nerozumie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0908523742 a 23 neregistrovaných