VW Multivan T6 - spotreba oleja

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: VW Multivan T6 - spotreba oleja

Príspevok od používateľa db69 »

vykopanafosilia napísal: 02.12.2023 12:04 Zaujímavé, že niekto založí tému svojim prvým príspevkom vôbec, ale do debaty už viac nezasiahne. Že by ďalšia umelá téma a´la červená X6 na cestu do kostola?
https://forum.autobazar.eu/audi-q7-tdi- ... 80879.html ale tam aspon reagovala
apali
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.07.2023 06:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Multivan T6 - spotreba oleja

Príspevok od používateľa apali »

Ďakujem všetkým za príspevky, normálne sa cítim jak v krčme na pive. Zároveň sa ospravedlňujem, že som nenapísal o aký typ motora ide. Je to: CXEB 2,0tdi, 4Motion. Svokra potrebovala vymaľovať byt, tak som nemal čas reagovať.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Multivan T6 - spotreba oleja

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

metamor napísal: 02.12.2023 12:15 1l/1000km je norma
No, tak nakoniec má motor v super stave... :3dcline:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: VW Multivan T6 - spotreba oleja

Príspevok od používateľa ivko1 »

apali napísal: 02.12.2023 12:46 Ďakujem všetkým za príspevky, normálne sa cítim jak v krčme na pive. Zároveň sa ospravedlňujem, že som nenapísal o aký typ motora ide. Je to: CXEB 2,0tdi, 4Motion. Svokra potrebovala vymaľovať byt, tak som nemal čas reagovať.
Takže sa potvrdili predpoklady, že to je ten poruchový motor...
Takže ja ostavám pri tej rade ktorú som dal hned na začiatku, zbaviť sa toho hned ako to bude pojazdné, lebo problém sa zasa zopakuje.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Multivan T6 - spotreba oleja

Príspevok od používateľa milkoTT »

Ivko , čo pisal zadavatel tak pojazdne to je. A predať to? Alebo opraviť? Ak to opraví, tak to auto už s ním musi zostarnúť, lebo to nikto nezaplatí. Ak predať s takymto motorom, tak zatajiť problem alebo ísť pod cenu. Zaleží od serioznosti predavajuceho, či problem zatají, alebo povie o ňom. Lebo na skušobnej jazde asi nikto nezistí ako to žerie olej a vodu.
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: VW Multivan T6 - spotreba oleja

Príspevok od používateľa db69 »

ja poznám človeka čo sa do opravy pustil.(PSA) najprv začal dávať origo olej drahý jak svina .potom mu to prekrúžkovali .žiadny pokrok.tak mu to prekrúžkovali ešte raz teraz s origo krúžkami .Nič ,stale to žralo 2-2,5 l na 1000km.tak to predaval aj s info o vade.(ale nie že to opravoval) Po čase zavolal chalan že potrebuje také auto na LPG a zoberie to hned .Spustil z 2300 na 1800 ,a do zmluvy napísal "zvýšená spotreba oleja" .Kupec spokojmý že to prekrúžkuje a hotovo. Po mesiaci volal(len pre info) že netušil že až tak to bude žrať olej. Za pár dní to bolo na bazoši na predaj.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: VW Multivan T6 - spotreba oleja

Príspevok od používateľa ivko1 »

milkoTT: ja mám práve obavu že by ten motor robil ešte aj 2x...
Sú ľudia ktorým ten motor zdochol do 100tkm a tým šťastlivejším sa horko ťažko dožije 200tkm

Čo som vyčítal na internete, tak mi to vychádza že tie motory odchádzajú kvôli tomu že sa tam doslova smaží olej.
Teplota oleja tam lieta riadne vysoko a stačí na aby bolo vonku riadne horúco čo v lete nie je problém, potom sú ešte užívatelia čo za tým ťahajú aj karavan a tam sa to smaží aj bez toho aby vonku pieklo slnko.
K tomu sa používa olej čo má samozrejme veľmi nízku viskozitu a extra dlhý interval výmeny.

Už sa tu debatilo v inej téme že ak má olej príliš nízku viskozitu môže dochádzať k trhaniu olejového filmu a nedokonalému mazaniu čo je presne prípad aj tohoto motora. Úplne vymleté ojničné ložiská a celý motor v hajzli...

Ja osobne by som s prepáčením okakal celý manuál od výrobcu a lial by som tam olej ktorému aj pri vysokej teplote fungujú mazacie schopnosti čo evidentne ten predpísaný nedokáže
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Multivan T6 - spotreba oleja

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ideu ti nechcem brať,ale ako riešenie to môže spôsobiť opak.Platí jednoduchý princíp pre podobné záležitosti.Tým je dobré poznanie problému a na jeho základe sa vyhodnoti či je to problém nezmeniteľný teda konštrukčný.Ten bude pretože byť musí.Akonáhle u jedného motora platí a u iného nie,je tam faktor a ten treba opoznať aby sa mohol stať riešiteľným.
Zo spústou vecí boli dlho patálie,pretože si nikdy nikto nedal plus práce si vytvoriť obraz.Ja pokiaľ dnes opravujem jeden typ motorov pre celé SVK,je to práve zásluha tej nadpráce ktorá sa kedysi na to obetovala.Tajomstvo prestane byť tajomstom,tak sa stane riešiteľné.Kedže dnes ide všetok čas a úsilie len na hrabanie peňazí,veci strácajú riešenie.Možno ho aj majú,len nevieme kto je držiteľom riešenia.A teda dá sa kadečo..akúrát sa nekváka po svete ako pretože vtedy je nadpráca odmenená. Kadečo ide,dá sa,len riešenia nepoletujú vzduchom.Bude si treba zvyknúť že zadarmo budú len hlúposti.V spoločnosti najlepších spolupráca existuje a funguje,ale je to vyrovnaná rovnica dal a dostal. Za "zatál dakujem" to už ísť nemôže lebo dobrý zdochnú a sprostý budú vládnuť svetu.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných