VW Multivan T4 alebo T5

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fuxo2006
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.12.2008 09:54
Zdieľať na Facebook

VW Multivan T4 alebo T5

Príspevok od používateľa fuxo2006 »

Zdravím chcel by som kúpiť ako rodinne auto volkswagen multivan ale neviem sa rozhodnúť či T4 alebo T5 2,5TDI
duskobenka
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24.05.2016 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duskobenka »

skus pozriet tu https://www.tipcars.com/forum/vw-carave ... 04222.html je tam celkom fajn porovnanie z vlastnej skusenosti jedneho chlapika, myslim, ze to by si vcelku mohlo pomoct, good luck
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

niekoľko T5 multivanov sme mali doma, všetko to boli 2.5 tdi 96kw a T4 (111kw) ma kamarat takže to môžem porovnať.

spotreba T4 do 8.5 L
T5 od 11,5 L do 14 L
spoľahlivosť - jednoznačne T4 (videl som jednu s 1,6 mil km s povodným blokom a hlavou)
komfort - T5 (menej hluku, lepšie jazdne vlastnosti, pohodlnejšie, krajší interiér)

Celkovo čo sa týka pocitu z jazdy tak T5 pôsobí ako osobné auto a T4 ako rebriňak
T4 hrzdavie, T5 zatiaľ nie

Tie autá často vyžívali prepravné spoločnosti takže je lepšie pozerať na stav ako na kilometre - skutočné nájazdy sa pohybujú 500 000 km + aj to som asi málo napísal

Ak sa rozhodneš pre T4 tak jedine model po facelifte( menej hrdzavie, má sedadlá na koľajniciach + dajú sa otáčať
motor ideálne 111 kw + má aj dlhšie prevody

Ak T5 tak 1.9 TDI je na tom so spoľahlivosťou a spotrebou lepšie ale otázne to bude s dynamikou v tak velkom a ťažkom aute
vwmultivan
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16.06.2008 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwmultivan »

Mal som t4 75kw a t4 111kw super autíčka avšak som prešiel na t5 z dôvodu ťažného zariadenia na 2.5t, pretože za t5 ťahávam prepravník s autami. Keby mala t4 originál ťažne na 2.5t, nikdy nemením. K tej spotrebe: na t5 mám takúto skúsenosť. s t5 caravelle 96kw automat a t5 multivan 96kw som sa s vozíkom nikdy nedostal nad 10l/100km. Samozrejme, keď rátaš cestu naložený a prázdny a urobíš priemer. Momentálne mám priemer 8.4l, väčšinou mesto plus odťahy a to sedí podľa tankovania. Hamburg-BB s Golfom VII variant 4motion cez ČR spotreba priemer 9l a to som žiadna brzda premávky nebol, max 100km/h. Caravelle mala overitelných 600tis km a išla super, multivan je kúpený z východu za super cenu po preprave osôb, čiže km sťahované a reálne podľa nájazdu, čo robia, ďaleko k melóniku nemá. Ja 70tis za rok úplná pohoda, vymenené vačka, ložiská a zdvihátka, nové turbo a klimakompresor, u mňa to je spotrebák, ktorý nevidrží večne. Čiže ak natrafíš na vydarený kus, ničoho sa neboj. T5 s komfortom a priestorovo je inde ako T4. T4 je držiak, ktorý nemá v danej triede konkurenciu. To sú moje 8 ročné skúsenosti s uvedenými autíčkami.
lubomirh
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.12.2006 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirh »

Dôležité je pripomenúť že T4 nemá DPF,čo je finančne nenáročnejšie auto na údržbu ako T5,ktoré je už problém nájsť a kúpiť bez DPF,jedine ak z vykuchaním DPF,čo je velký problém.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných