VW LT 35 2,5tdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robertkosice
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.04.2015 12:43
Zdieľať na Facebook

VW LT 35 2,5tdi

Príspevok od používateľa robertkosice »

Zdravim páni.Mam otazku.Mechanik zomna robí magora.Ide o to že ked boli teraz tuhe mrazi odisla mi vodna pumpa na vw lt 35.Auto rano startovalo v pohode na prvý krat.Nechal som ho aj bezat ale bolo pocut taky neprijemny kovovy zvuk tak som ho stale radsej vypol.Prisiel mechanik ze vymeni vodnu pumpu ale nezdalo sa mi to lebo rozvodovy remeň zhodil bez oznacenia.Potom auto odtiahol a o deň mi volal že mam pokryvené ventily čo som startoval a nechal bežat auto.Je možné že by auto bežalo aj startovalo s pokryvenými ventilmi?že vraj iba na 4 valce islo.Nezda sa mi to velmi jeho tvrdenie.Podla mna to že neoznacil rozvod pri zhodeni remeňa to sposobilo potom pokryvenie.Chce zvaliť svoju neschopnost namňa?dakujem za odpovede vopred
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Platí tretia veta,robí z Teba vola.Ak zhodil remeň,už sa motorom nesmie točiť až kým sa nenasadí znova.Nie je rozumné zhodiť remen v akejkolvek polohe,pretože potom práve je problém ho dostať na značky točením,kedže vačka stojí
robertkosice
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.04.2015 12:43
Zdieľať na Facebook

Dakujem

Príspevok od používateľa robertkosice »

Inak ešte ma možeš utvrdiť v tom že auto by s pokrivenými ventilmi nestartovalo?už dvaja mechanici mi povedali že nie.Že by ani nenaskočilo a mne aj v mrazoch nastartovalo len voda necirkulovala kvoli vodnej pumpe
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

S pokrivenými ventilmi niet šanca naštartovať.Chyba sa musela stať až neskôr
robertkosice
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.04.2015 12:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertkosice »

Dakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Kvoli neoznaceniu remena sa nestane nic,toto sa stalo kvoli neschopnosti tvojho mechanika,ktory nema pripravok na nastavenie rozvodov,alebo nevidi fabricke oznacenie.S fixkou sa nic neoznacuje.Pokriveny ventil a len v jednom valci?Tiez zaujimave.keby si mal pred tym preskoceny rozvod,nenastartujes.Toto sa mohlo stat len tak,ze chcel nastartovat a motor sa zablokol pri startovani,zato je ten len jediny valec,keby motor isiel a vtedy preskoci,tak mas pokazene ohnute ventily na roznych valcoch.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných