826 725
inzerátov
Pridať inzerát

VW Jetta 1.9. TDI 77 kw - olej

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum
Odpovedať Nová téma
<12345678>
Autor Správa
mhlavaty
Legenda - Ford T (2421)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 29 dní 7 hod
PríspevokZaslal: 27.10.2019 17:08   
Hej...nepokazí je velký pán,pokazí je ešte väčší.Ten režim 365 dní v roku je ukrutný pre všetko čo má štyri kolesá.A ľudia si myslia že vyhajtrované je auto mladého nepokojného junca čo ho naháňa.Omyl,oni majú takmer vždy výborné stroje,najmizernejšie sú tie čo sa rozbehnúť vedia raz za rok cestou na dovolenku.
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (945)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 4 mes 11 dní 13 hod
PríspevokZaslal: 27.10.2019 17:14   
Ak by občania vydávali tolko energie čo dávajú do opráv svojich vehiklov, radšej do tlaku na samosprávu. Do tlaku aby bola naozaj dobudovaná ekologická drôtová alebo kolajnicová doprava. Aby táto bola ZADARMO ako v severských krajinách. Potom by kolony okolo BA boli len zlým snom z minulosti.
Lenže občan radšej doma zhuláka manželku, namiesto toho aby išiel na verejné zasadnutie obce a otvoril si hubu na richtára a poslancov.
Vážený člen - Gallardo (212)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 20 dní 1 hod 57 min
PríspevokZaslal: 27.10.2019 17:18   
Dnes súdruh käpitan dal do médii info, že 5.11.2019 zverejní termín volieb. Dúfam,že konečne po dvoch volbach budem na Slovensku. Hanba vláde, parlamentu a hlavne voličom v SR.
Anéb čo ste volili to máme

Naposledy upravil trucker694 dňa 27.10.2019 17:18, celkom upravené 1 krát.
Citovať
malymirko
Nová tvár - Trabanto (6)
Založený: 08 september 2019
Nabehané: 1 dní 3 hod 50 min
PríspevokZaslal: 27.10.2019 17:18   
Oco nevyjadruj sa k tomu, to nie je hnila filcka.

Aisin vydrzi s prstom v nose 300 tis km. Oprava aj s menicom a olejom max 1500 eur, termin opravene do tyzdna, osobna skusenost.

Za ten cas ty vymebis 5 spojok. Jedna vymena 250 material, 20 hodin prace = 500 eur. Cize spolu ponzlave v beznom servise ( rovnako ako automat) 750 eur. Plus olej do prevodovky, hadam nedas stary.

Cize ty si na 4000 eur a automat na 1500.

Mas pravdu, nei sa nedorovnalo. Automat vyhral.
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (945)
PríspevokZaslal: 27.10.2019 17:21   
citácia:
Oco nevyjadruj sa k tomu, to nie je hnila filcka.

Prepáčte pán moderátor.
A kedyže sa automat vyrovná trolejbusu zadarmo?? Ak mi dovolíte sa opýtať, pán velkomožný.
Legenda - Ford T (2421)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 27.10.2019 17:38   
malymirko...nech je tak ak myslíš,ja spokojne prehrám.Ja poznám ľudí pre ktorých je mesiac bližšie než Brno,proste jedno vidia druhé nie,nech si každý drží to svoje presvedčenie.
Citovať
xentry
Známa tvár - Feldo (74)
Založený: 29 jún 2018
Nabehané: 16 dní 11 hod 58 min
PríspevokZaslal: 27.10.2019 17:39   
oco13 napísal:
Reparačné sady sú druhovýroba, tých vníma výrobca ako záškodníkov.

Reparacnu sadu som kupoval v autorizovanom servise.
Legenda - Ford T (945)
PríspevokZaslal: 27.10.2019 18:04   
Sú to ale šmejdi v autorizáku predávať čínske sady na repas. Kam ten svet smeruje velebnosti.
Ale vážne.
Aj u nás vo fabrike sa robia náhradné diely pre vozy ktoré už automobilka nevyrába. Lebo zo zákona je povinnosť robiť ich 10 rokov. To nič ale nemení na tom že napríklad nekúpiš sadu ložísk do vodnej pumpy, ale len pumpu ako komplet.
Navyše ak už automobilka musí dodať diel zo zákona - tak aspoň skomplikuje jeho výmenu , alebo najlepšie ju podmieni nejakým prípravkom.
Na Shade 120L som na vystredenie spojky používal rúčku od metly - na ktorom súčasnom aute je možný tento postup bez následkov.
Známa tvár - Feldo (74)
Založený: 29 jún 2018
Nabehané: 16 dní 11 hod 58 min
PríspevokZaslal: 27.10.2019 18:19   
Niekedy staci porozmyslat a urobis si pripravok aky nema ku konkretnej praci ani vyrobca a z pol dna mas 20 minut a niekedy to jednoducho bez rozoberania nejde.

Nová tvár - Trabanto (6)
Založený: 08 september 2019
Nabehané: 1 dní 3 hod 50 min
PríspevokZaslal: 27.10.2019 19:24   
mhlavaty napísal:
malymirko...nech je tak ak myslíš,ja spokojne prehrám.Ja poznám ľudí pre ktorých je mesiac bližšie než Brno,proste jedno vidia druhé nie,nech si každý drží to svoje presvedčenie.

Pan Hlavaty, koho poznate v tomto pripade nie je podstatne. Tie picassa su asi ten najhorsi model od Citroenu. Zopar znamych ho ma a vacsina su sklamani. Prave ten Aisin je asi jedina dobra vec v picasse. Ja som na C5 2,0hdi nemal behom 350 tis km tolko zavad ako zanovne picasso.
Dovolim si spomenut co Vas este caka a pocka: kladky ( dve) na remen prislusenstva, nadrz na ad blue, reverzny alternator, vrzganie zadnej napravy, praskunie zadnej plastovej kapoty, zaoxidovana antena, vymena FuckHD displeja, kablove zvazky na motore, rozne cidla a snimace a ked vam po styroch rokoch klakne baterka tak to asi zapalite. Nespomenul som zle navrhnute odklony zadnej napravy, vdaka ktorych zle derie gumy a tie po case vydavaju pri brzdeni cudesne zvuky.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2421)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 27.10.2019 20:04   
človek začína rozumieť prečo niektorým autám tak nezvyčajne prudko klesá cena.Citroen sa kedysi opravoval velmi dobre,mal spústu nesmierne dobrých riešení,všade bolo vidieť dômysel.Dnes nevedia vyrobiť obyčajný konektor,to čo produkujú je vrchol debility.Že im nie je hanba,tá C4 je iba kopec koncentrovanej hlúposti.Už som do toho nechcel vŕtať,ale kto trolinku technike rozumie nech pozrie čo dokážu...Rampu CR kam umiestnili...teraz ju konečne vidieť,to je odtiaľ preč už štartér,DPF aj z kolenom,aj poloos z predlžením,až potom ho tam hore zbadáte
Už je preč DPF aj poloos,ešte rampu nevidíte

ešte vybrať štartér a tam hore...fakt super
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2421)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 27.10.2019 20:15   
Batériu vybrať je niečo úplne iné než si predstavujete.Je obstavané toľkým elektrobordelom (a zasa tie konektory) že ju vyberáte presne hodinu.Skrutka spojenia motor/prevodovka v podaní Citroen...a začína problém
Citovať
gnagy
Známa tvár - Feldo (66)
Založený: 19 marec 2016
Nabehané: 14 dní 23 hod 41 min
PríspevokZaslal: 27.10.2019 20:46   
wilz napísal:
gnagy napísal:

Aha, takže najprv mám skonštruovať auto a potom mám právo tvrdiť, že to, čo dnes konštruujú je na prd?

Čítaj s porozumením.
Je rozdiel odfláknutá alebo z nedostatku znalostí zle navrhnutá konštrukcia a proti tomu úmyselne nesprávne navrhnutá konštrukcia.

Je toto, čo p.Hlavatý odfotil úmyselne nesprávne navrhnutá konštrukcia, alebo z nedostatku znalostí navrhnutá konštrukcia?
mhlavaty
Legenda - Ford T (2421)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 27.10.2019 21:05   
Na to nik z nás odpoveď nedá.Čo isté je že to je jedno percento toho Konštrukčne či inak nepochopiteľného.Kde sa na to hrabe dvanásťvalec od BMW,ten mi pri tomto pripadá ako detská hračka čo výučbový motor pre začínajúcich mechanikov.Aj tam je na pohľad všetko neprístupné a v siedmych poschodiach,ale čas potrebný na akékoľvek úkony by boli voči tejto haraburde zlomkové.Niekto považuje Audi šesť valce za katastrofu,evidentne nerobil C4-ku
Citovať
wilz
VIP člen - Veyron (295)
Založený: 04 január 2008
Nabehané: 17 dní 13 hod 50 min
PríspevokZaslal: 28.10.2019 00:09   
gnagy napísal:
Je toto, čo p.Hlavatý odfotil úmyselne nesprávne navrhnutá konštrukcia, alebo z nedostatku znalostí navrhnutá konštrukcia?

Nechcem sa opakovať, ale takéto sa vari ani nedá naschvál urobiť, to keby niekto naozaj chcel, bolo by to omnoho zložitejšie ako to urobiť dobre.
Každý človek, ktorý si aspoň čuchol ku komplexnej konštrukčnej robote (nie navrhnutie jedného spoja dvoch dielov), to chápe.
Toto zrejme vzniklo tak, že mali motor pôvodne navrhnutý do iného auta, tam bol možno pôvodne trocha inak, k tomu nejaké príslušenstvo, no a robili to ľudia ktorí nemali ten kúsok zdravého sedliackeho rozumu, boli radi že to tam do určeného priestoru napchali, iné ich nezaujímalo.
Citovať
Odpovedať Nová téma
<12345678>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum