VW Jetta ´07 -Aký menič napätia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

philllipe
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25.01.2009 09:14
Zdieľať na Facebook

VW Jetta ´07 -Aký menič napätia

Príspevok od používateľa philllipe »

Ahojte,

vie mi niekto poradiť aký je najlepší alebo podľa čoho si mám vybrať menič napätia aby som mohol mať v aute na čas zapnutý notebook,alebo rýchlovarnú konvicu. ale najlepšie do autozapalovača.

Ďakujem za radu.
malinkaty
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.11.2007 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malinkaty »

ahoj ahoj. na notebook ti staci menic napatia aj ten najslabsi lebo notebook ma odber len 65w co je malicko cize ked si das 150 alebo 200 watov nic nepokazis. horsie to je s rychlovarnou kanvicou ktora ma odber nechcem kecat ale cez 2Kw co je 2000 watov a to potrebujes ku.va silny menic. a taky do zapalovaca nedostanes :D ani keby si mal Hummera H1 :)) na to potrebujes menic ktory sa pripaja priamo na bateriu. to skor nejaku malu spiralku si kup ale ta ma tiez dost velky odber. a este dotaz k tomu silnemu menicu na kanvicu stal by ta kolo 500 a viac euro
philllipe
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25.01.2009 09:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa philllipe »

takže mám pozerať na 12 alebo 24V a aspoň 300v ...
ale pozeral som že niektoré majú dva vývody jeden do zapalovača a potom aj kable to je tieť zlé?
a čo konvica s koncovkou do zapalovača ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chlapci elementarne znalosti na urovni stvrtaka zakladnej skoly...

kable su tam preto aby si mohol ten prevodnik pichnut priamo na bateriu. Cez zapalovac pretlacis zhruba 150 az 200W kvoli poistke a hrubke kablov ktore k nemu vedu. Konvica s koncovkou do zapalovaca ti vodu prevari asi tak za 489 hodin a to sa ti cakat asi nebude chciet - s tou konvicou sa v aute musis rozlucit respektive prebudovat na propanbutan (samozrejme ze normalnu konvicu tam nijako nedostanes, pri spotrebe okolo 2000W cinnych potrebujes pri 12V ktora naprazdno ma priblizne 12.6V ked je v spickovej kondicii zhruba 160A a navyse pri takejto obrovskej zatazi ti napatie poklesne na priblizne 10V cize potrebujes radovo 200A prudu a to uz znamena trosicku ine kabliky a hlavne ze po dvoch minutach konvicovania nenastartujes). Takisto aj s vysavacom, zbijackou, miesackou, mikrovlnkou a podobne, tieto spotrebice prudko presahuju moznosti ktore ti poskytuje bezna 12V bateria v autiakoch.

s nabijanim notebooku, kamery, fotaku, atd spotrebicov ktore maju zhruba do 200W spotrebu nebude problem. Vlastne s niektorymi bude, lebo tie lacne prevodniky generuju obdlznikovu alebo zmrsenu sinusovu amplitudu a teda nie su vhodne na napajanie niektorych zariadeni. Klasicke veci so spinanymi zdrojmi, teda notebooky a taketo male zariadenia, su v pohode - pozor vsak na vyssie zahrievanie prislusneho zdroja lebo musi viac "pracovat".
marian271
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.12.2015 23:12
Zdieľať na Facebook

menic

Príspevok od používateľa marian271 »

Zdravim,mam superb 2006 77kw a chcem poradit. Chcem kupit menic z 12 na 230 ale nasiel som iba na 150w a potrebujem zapojit fukar na teply vzduch ktory ma vykon 400w. Môzte mi niekto poradit ci to potiahne ked napr.fukar zapnem iba na polovicu? Neurobim si nieco s kabelazov v aute? Ja som v zahranici a tu som nasiel len ten 150 w ale na nete som videl aj s vykonom 500w . Potiahne to auto taku zataz?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Autozapalovač kam to pcháš má svoju poistku a tá nepustí viac.
V bývalom aute som mal zásuvku dimenzovanú na 120W = poistka 10A

Druhá vec je vybíjanie baterky, teda používať len pri naštartovanom motore a vtedy ti auto kúri a teda nepotrebuješ žiaden elektrický fukár

Alebo si daj domontovať nezávisé kúrenie
marian271
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.12.2015 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marian271 »

Problem je to ze nefuka my teply vzduch v aute a potrebujem prejst cca 2000km a doma to dat opravit.Pre opravu vraj musi cela palubovka von.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

kup si menic, co sa dava priamo na bateriu a volako prepchaj kabel dovnutra a mas
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0950875842 a 41 neregistrovaných