vw golf4 1,9tdi 66kw 2002 problém odvzdušnenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ondr1s
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.12.2019 14:12
Zdieľať na Facebook

vw golf4 1,9tdi 66kw 2002 problém odvzdušnenia

Príspevok od používateľa ondr1s »

zdravym potrebujem poradit po vymene komplet bzd a odvzdusneni my stale pada pedal na podlahu viete mi poradit s kazdeho kolesa som cca deci kapaliny vytiahol pri odvzdusneni
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď amatér robí to o čom nemá páru tak to takto dopadne - stále to máš zavzdušnené.
ondr1s
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.12.2019 14:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondr1s »

takze to treba poriadne odvzdusnit a chcem sa opytat musi byt nastartovane auto
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Za par euro to robi uz aj pneuservis.Skoda sa doma jedovat.Vlastna skúsenosť.Menil som na 5 golve zadny strmen a tiez mi to neslo odvzdusnit. Na druhy den som to zobral do pneuservisu a za 20 min to bolo aj s novou kvapalinou.
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Inak prečo neporadit tomu amaterovy ako to odvzdusnit.
To ze je tam vzduch vie aj sám.
ondr1s
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.12.2019 14:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondr1s »

dnes som to zase odvzdusnil a stale pada len neviem ci musi byt nastartovane auto alebo nie zajtra vyskusam este raz a ak nie dam do servisu nepreslo mi stk nakupil som nove zadne brzdy a aj tak na picu to ide vcera mi prisiel bezdovy valec skusim aj ten vymenit bol by som rad keby ste poradily co stym moze byt a nie pisat kto je amater a kto nie otom je to forum
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Fórum je aj o tom vysvetliť rojkom, aby svoje samoautomechanické schopnosti začínali skúšať na niečom menej dôležitom ako sú brzdy.
ondr1s
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.12.2019 14:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondr1s »

viete mi poradit
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Od čias Shade 120L som svoje automechanické pokusy obmedzil na výmenu oleja. Pri aktualnom frantíkovi už nebudem robiť ani to. Pritom je doma jama a slušne vybavená dielňa. Každé amaterske otvorenie kapoty opravu len predražuje. Možno tie brzdy odvzdušňovať ani nebolo treba. Teda aspoň mne sa to na posledných asi 20 tich autách nestalo. Vymeniť pakne a doštičky, pretočiť bubny alebo nové kotúče.Ale pokial sa nehrabem do prasiatok a tesneni tak načo odvzdušňovať.
Od počítača ti ťažko niekto poradí, niečo robíš zle, ale čo to my nevidíme.
Našlapať držať, povolím odvzdušňovák, pedál klesne zatiahnem a tak dokola. Ak to má ABS tak niekedy treba aj softvérovo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ondr1s
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.12.2019 14:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondr1s »

ma abs a menene boli strmene zadne
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Po 1. Pedal nikdy "nepadne sam vlastnou vahou na podlahu" ako nas o tom chce presvedcit zadavatel temy,
z jednoducheho dovodu,ze ho drzi dost silna pruzina... lol
Alebo,zeby som zle pochopil ? Alebo,zeby zadavatel temy sa nejasne vyjadril ? :3020:
Co sa tyka odvzdusnovania tak ina opravarenska kapacita sa tu na fore v inej teme vyjadrila,ze staci povolit odvzdusnovaci srob,a cakat kym samospadom zacne vytekat brzd.kvapalina,samozrejme do nadobky treba plynule dolievat novu kvapalinu,aby do okruhu nevosla dalsia vzduch.bublina..neviem este som neskusal tak robit... :zg282:
Inak su tu temy o brzdach,neviem preco bolo treba zakladat dalsiu... :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z hľadiska odvzdušnenie je rozdiel iba v sile na pedál,jedna aj druhá varianta vedie k dobrému výsledku.Ale to má jednu podmienku,dobrý musí byť aj hlavný valec, a to bude zrejme kameň problému.Na G4 sa vytrápila už armáda automechanikov.Typický odchádzajúci hlavný valček sa správa tak,že pod stálym tlakom na pedál brzda nestvrdne a pedál citelne klesá až do podlahy.
Ak nie je istota a je stále podozrenie na vzduch,je nutné odvzušňovať trocha inak.
Sú nutný dvaja,jedne k pedálu a ten pri brzde diriguje.Príklad že ja odvzdušńujem...
1 zavelím stlač ! ----- pomocník stlačí pedál a tlačí kým sa nedotkne podlahy (drží kým nepoviem iné)
2 otvorím odvdušnenie,vypustím (či ide alebo nie) až po uzavretí,až potom kričím - pusti !
Pomocník neurobí nič viac,iba pustí,sekunda pauza a opakuje sa.

Nutné...začať s plnou nádobkou.
Zásoba nádobky stačí na plných desať vypustení,netreba zmätkovať to stále pozerať.
Začať vzadu,najprv zadné.
Aj vtedy ak ide každým zatlačením kvapalina,urobiť to desať krát.Dostane sa von všetok vzduch v danej trase.

Varianta 2 -nepomohlo,pedál po stlačení klesá (niekedy iba u naštartovaného) a nič sa nezlepšilo. Nutné vymeniť hlavný valček.
Obsahuje mechanizmus pre dva okruhy a jeden z nich má vadu.Kedže sa to nevysvetluje zrovna dobre,doporučujem si pozrieť výborné video kde je krásne ukázané čo sa vo valčeku deje,a prečo sa nenatlakuje, stačí pozerať od 30 sec
https://www.youtube.com/watch?v=bGKJOICWmFQ
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

ondrs--za vyjadrenie dostanes odo mna darcek zltu kartu.Nie si na pokeci.Ak ma ABS ako si pisal,tak najlepsi sposob odvzusnenia vedie akurat cez diag.
ondr1s
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.12.2019 14:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondr1s »

Abs funguje nieje zavzdusnene pri slapnuti na brzdu seka,posviatkoch vymenim valec a uvidim ze co
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Ved pokial to brzdilo kym si nemenil strmene naco menit valec a furt sa doma jedovat.Daj to do servisu a uvidis ze to nestalo za tie peniaze a nervy.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných