VW Golf VII , 2.0 tdi , 2014

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mmajkyz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.08.2015 11:28
Zdieľať na Facebook

VW Golf VII , 2.0 tdi , 2014

Príspevok od používateľa mmajkyz »

zdravim vas moj problem spociva vtom ze 4 krat za rok mi vyhodilo chybu vaha vzduchu,auto ma 178000km pri 166000 bola menena za novu a origo,vyskoci mi kontrolka motora a uz viem co sa deje pritom auto sa sprava uplne ako pretym ziadna strata vykonu nic vo vw mi tiez neprisli na koren problemu na diagnostike ukazalo sporadicka chyba vahy vzduchu za vsetky rady vopred dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nestačí,k tomu patrí aj freeze frame,aj tie je nutné čítať,sú tam okolnosti (data) v čase keď sa závada do pamäte zapisovala.To často dá celému logiku kedže ujasňuje režim v danom čase.
mmajkyz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.08.2015 11:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmajkyz »

diky za odpoved ale mohli by ste mi to prelozit do laickeho jazyka som v zahranici a az to viem mechanikovy vysvetlit dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby si to chápal...popri samotnej závade ktorá má označenie Pxxxxx je možné a nutné v diagnostike pozrieť aj to,ako,kedy a za akých okolností sa chyba zapísala a to sa volá freeze frame a nesmierne pomôže pri smerovaní pátrania,vyzerá to takto (napr)
[img]https://i.postimg.cc/bDn3cVpF/aaaaa.jpg [/img]
mmajkyz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.08.2015 11:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmajkyz »

no takto by mohli pri na koren veci alebo ak by ste boli ochotny sa nato pozriet ked budem na sk by som prisiel citam tu vase prispevky a myslim ze sa dobre vyznate v autach
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetky chybové zápisy treba brať z veľkou rezervou aj vtedy ak aj freeze frame vyčítaná bola.Príčina je jednoduchá,nie každá označená vec je príčina,je množstvo takých čo sú dôsledkové,tj prenášajú sa na vec kde ich RJ načapá.Uvidíme v akom čase bude auto doma a aká situácia u mňa bude,slúbiť neviem.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Niekto vycita pamat zavad a uz je borec diagnostik a rovno vymeni vahu vzduchu za 200€ +-

Kedze nepozmam chybovovu hlasku ani freeze frame neda sa poradit.

Skontrolovali aspon laicky pohladom kabelaz oxidaciu konektorov ?

Tak na pobavenie. Za mnou raz prisiel jeden "sefko" ze co som mohol opravovat prelomeny kabel 6 hodin ked mi diag presne ukaze v ktorom je chyba a kde :D :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je chyba sporadická,je to hneď zaujímavejšie.Množstvo chýb sa vyskytne iba raz pri rannom štarte..to sa vždy hladá ťažko.Tak isto ak sa chyba zapíše doslova kedykoľvek alebo ten deň vonkoncom.To je napr aj ten zápis ktorý tam je.Nikdy nebol keď auto bolo k dispozícii.Zaujímavé sú vždy emisné systémy a chyby ktoré si spôsobujú ľudia sami zásahmi a domontážami,výmenami za nekompatibilné a pod.Ak od toho zásahu sa zhoršovanie prenesie z teplejších do studenších mesiacov,už si nikto veci nespája že ich pôvod je tri mesiace späť keď sa nejaký chytrák pripol na zle zvolený káblik.Tie samo doma bývajú asi najväčšia nočná mora každej dielni,majiteľ zatlčie aj nos medzi očami a "spomenie" si až sa chyba nájde.Po x dňoch hladania veci čo tam nikdy nemala tak byť
mmajkyz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.08.2015 11:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmajkyz »

wikyxxx napísal:Niekto vycita pamat zavad a uz je borec diagnostik a rovno vymeni vahu vzduchu za 200€ +-

Kedze nepozmam chybovovu hlasku ani freeze frame neda sa poradit.

Skontrolovali aspon laicky pohladom kabelaz oxidaciu konektorov ?

Tak na pobavenie. Za mnou raz prisiel jeden "sefko" ze co som mohol opravovat prelomeny kabel 6 hodin ked mi diag presne ukaze v ktorom je chyba a kde :D :40bd:


pre tvoju info vahu vzduchu platil predavajuci tak preco by som ju nemenil milujem skodoradostnych ludi
mmajkyz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.08.2015 11:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmajkyz »

mhlavaty napísal:Všetky chybové zápisy treba brať z veľkou rezervou aj vtedy ak aj freeze frame vyčítaná bola.Príčina je jednoduchá,nie každá označená vec je príčina,je množstvo takých čo sú dôsledkové,tj prenášajú sa na vec kde ich RJ načapá.Uvidíme v akom čase bude auto doma a aká situácia u mňa bude,slúbiť neviem.
P hlavaty budem doma medzi sviatkami tak ak by ste mali cas a ste doma a chut nato pozriet by som prisiel
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

tak preco by som ju nemenil
Pretože to nepomohlo. Wiky ti chcel povedať niečo celkom iné , ale ty si si z toho samozrejme vydedukoval to svoje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

wikyxxx napísal:Niekto vycita pamat zavad a uz je borec diagnostik a rovno vymeni vahu vzduchu za 200€ +-

Kedze nepozmam chybovovu hlasku ani freeze frame neda sa poradit.

Skontrolovali aspon laicky pohladom kabelaz oxidaciu konektorov ?

Tak na pobavenie. Za mnou raz prisiel jeden "sefko" ze co som mohol opravovat prelomeny kabel 6 hodin ked mi diag presne ukaze v ktorom je chyba a kde :D :40bd:
to je ako zo simulaciami na pc...slepo veri tomu len ten kto s tym nerobi :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 28 neregistrovaných