VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

mhlavaty, respekt :2f93:

Myslim, ze je kazdemu jasne koho tu treba brat vazne.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan má pravdu, ale obstojí vyjadrenie z fóra ako argument pri reklamácii.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neobstojí,a nie je to ani úloha ktorú má plniť.Nič viac a nič menj,ale úloha je vniesť trochu svetla do problematiky aby človek ktorý v podstate utrpel újmu z nedbanlivosti alebo neznalosti mal možnosť zabojovať vo svoj prospech.Uhýnať fušerom,zlým,hlúpym a zlomyselným ľudom by už raz aj mohlo skončiť.Na to ale sa musí ale aj tá správna strana spojiť a pripojiť.Predbežne ale hustnú iba rady na nesprávnom brehu, je možné že takto sa tam raz nájdeme všetci.Ak neskončíme v občianskej vojne k čomu nijako ďaleko nie sme
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa oco13 »

A nejaká rada - vo všeobecnosti - ako môže laik argumentovať voči odborníkovi.
V nemocnici NR to je lahké - rentgen je z lavej nohy a rezanú mám pravú. V iných oblastich - ? neviem či to nie je boj s veternými mlynmi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Sam som zvedavy ako toto dopadne. Ak moze servis realne niekomu dodrbat beztrestne auto, tak to sme na tom velmi zle. Ak servis neprizna vinu (sme na Slovensku, takze nie) je to na medializaciu. Toho sa takito sraci boja najviac, kamera robi aj v BBB Auto neraz zazraky.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je o iba o sile argumentov ako človek podloží tvrdenia že sa niečo neurobilo správne.Takže to nie je o tom čo hovorím,ale či to viem podložiť.Toto sú veci podloiteľné,a vyhrali sa už boje z výrobcom s výsledkom kompletnej výmeny za nový.Ale to nie je parketa ani úloha na takéto fórum.Ak dnes mám pol tera záznamov z diagnostík,logov,blockmapov,foto a video dokumentáciu prakticky od každej opravy,nie je to záluba v márnení času.Opravy jasného charakteru idú po čase záruky na výmaz,zaujímavé a tie ktoré slúžia ako zber dát k určitému typu ostávajú a používajú sa k porovnaniu hodnôt pri iných opravách.A nedá sa bez nich zaobísť pri reklamáciách dielov z nízkou šancou na uznanie.Takto niet možnosti vadu nevydokumentovať a pokiaľ by to nešlo tak neuspieť súdne.Na druhej strane je to aj vlastná ochrana,pre prípad skratu v hlave majiteľa auta.To sú tie bludy...predtým to išlo,len od opravy (úplne inej veci) to nejde.Také nemá šancu.Naštastie to potrebné nie je,ale od kolegov to neraz započujem čo na nich skúšajú za psie kusy.
Moonshine
Príspevky: 518
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa Moonshine »

To je jedna radosť. Ešte si aj nechajú poriadne zaplatiť a robotu by lepšie spravil Turek v Ankare pred nákupným strediskom.

Však existuje niečo také ako servisné postupy výmen a opráv daného vehiklu. Sám to mám posťahované a podla toho som robil auto.
Uveďte ma do omylu, že pán Hlavatý si to robí po svojom a nedrží sa postupu.

Ale ja to vidím u seba v robote. Kolegovci to majú v péčku, len už nech je obed. Keď sa niečo dourví, rýchlo to zakryť a neriešiť.
Treba niečo navyše riešit? Pfff, to neni moja robota.
Teraz dokončujem dom a nachádzam také veci, že to zase musím po niekom naprávať, lebo však hlavne že to je....
Zavolám si odborníka cez známeho, vraj je super aj tak nikoho iného nenájdeš. A po robote mi povie, však hento si nejak zaprav mne to tam lietalo.... WTF?

Mám pocit, čím drahšie to je, tým sa na to viac sere
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Uveďte ma do omylu, že pán Hlavatý si to robí po svojom a nedrží sa postupu.

Je to jemne inak.Servisné manuáli až do týchto podrobností nejdú,tj neurčujú až to ako,ale -...demontuje sa to a to,za použitia prípravku x
Tu je ponechaná široká škála možnosti pre hlúpy postup a isté je že sa to aj využíva.Pokiaľ znie postup na striktné demontujeme....je to už ozaj na softvér mechanika či to bude rvať ako idiot,alebo použije rozum,dopredu si napríklad skrutky pretŕčajúce maticu nastrekne uvolňovačom.Rozumný to robí pre započatím,a keď o pol hodinku to bude uvolňovať tak to neurve.No ale nakážte niekomu používať rozum ak nemusí,je to demokratické,nemusí
Snáď sami uznáte že dnes sa nemusí nič,prečo by to tu bolo iné.Na jedno nemusí umiera denne kopec ľudí,na iného nemusí su dosr é opravy.Stále je to tá lepšia oblasť
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

sa to rieši jednoducho s darebakmi , da sa to do inej dielne a Tí napíšu vyjadrenie (berie sa to ako odborný posudok) čo tam spackali atď plus foto a potom s kópiou do prvého servisu a pekne peniaze naspäť a keď nie tak oficialna reklamacia doporučene a musia sa vyjadriť do 3O dní ak neodpovedia tak autoimaticky sa to berie ako uznanie reklamácie a ak to náhodou zamietnu tak SOI (fyzická osoba) resp. právnik
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa koumi »

tak servis sa postaral o odťah, skontrolovali snímač, podotkli že už sa im niečo podobné raz stalo, ale že toto ešte nevideli lebo to nevyzerá byť poškodené ale zobrali to na seba ale podotkli že len toto, tým asi chceli dať najavo že ak tam je nejaká iná chyba ktorá to spôsobila tak sa budú od toho dištancovať... dali aj zadarmo náhradné vozidlo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to zaujímavé vyjadrenie...nie je to poškodené.Tak si to asi majiteľ ohrial zapalovačom.Neuveriteľné čo dokážu pospletať.Povedať sorry,stalo sa,dáme do poriadku je finančne to isté,a ešte by to malo aj tvár
Pri práci sa totiž robia aj chyby,pochybenia nie sú zo zámeru ale nešikovnosti,nedomyslenia alebo aj náhod.Stanú sa dokonca aj pri max pozornosti.Ide len o to ako sa s tým vysporiadať
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa peterson999 »

oco13 napísal: 24.01.2022 12:47 Milan má pravdu, ale obstojí vyjadrenie z fóra ako argument pri reklamácii.
By si sa čudoval, svojho času som tu umyselne zadal naivnym sposobom otazku, dopisal som ze sa jedna o "nemenovany autorizak" a dalsi den volali majitelovi nech stiahne temu z fora :-)
Moze to zniet ako nahoda a aj moze byt, ale rozumny importer / autorizak / siet predajni by malo sledovat forum a ich znacku ci sa tu neprebera nieco chulostive. Mna asi VW group da rovno odstrelit :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa peterson999 »

koumi napísal: 24.01.2022 17:06 tak servis sa postaral o odťah,
skontrolovali snímač
dali zadarmo náhradné vozidlo
Tak toto sa nevidi bezne, toto je pristup podla mojich predstav (zatial a uvidime zaver).
Ako pisem vyssie, forum sleduju rozni ludia aj ked neprispievaju. Chcem verit ze ten servis sa chova takto standardne a ze ho nemotivovala napr. info zamestnanca rano v robote - sefe to auto co sme posrali je uz v rieseni na fore - co urobime ? :-)
Ale je to mozne, ako pisem, toto forum uz minimalne raz rozhybalo ľady :-)
Je to tiez medium a dost specializovane....
Myslim ze aj tu by sa dalo pomoct napravit nepravosti. Samozrejme pokial by dotknuta strana nebola prave velkym sponzorom modrej stranky, cize take BBB auto by sme ohovarat nemohli :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - problém s DPF po výmene rozvodov

Príspevok od používateľa peterson999 »

Napis ako to cele dopadlo !
Vdaka
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných