VW Golf VI - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozef841
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14.07.2015 19:29
Zdieľať na Facebook

VW Golf VI - spojka

Príspevok od používateľa jozef841 »

Zdravim vas chlapi chcem sa poradit opytat ako Zistim že mi odchadza spojka chcel by som vediet ako sa to prejavuje a podobne a ešte pri nižšich stupnoch už počut klepat zotrvačnik je to už predzvest. Auto mam golf 6 variant 1.6 tdi rok vyroby 2011
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zaradis velky kvalt, tlacis plyn, otacky idu hore a rychlost ani ne, mas definitivnu istotu ze smyka :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Zotrvacnik je pocut aj na volnobehu ci ti klepoce,v kabine popri chode motora sa to zvykne ozyvat( nepravidelne kovove klepanie),spojku neries pokial nesmyka.Kolko km mas nabehane?
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

bajo777 napísal:zaradis velky kvalt, tlacis plyn, otacky idu hore a rychlost ani ne, mas definitivnu istotu ze smyka :)
Tak to uz je jasne ze bude coskoro kaput, ja by som zaradil 5ku, zatahol rucnu a skusal sa rozbehnut, ak zdochne ok ak smyka tak odchadza
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jozef841
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14.07.2015 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef841 »

EASY206 počut ho iba pri nižšich otačkach ked podradim alebo trochu pridusim motor ale niekto mi vravel že ak už zotrvačnik počut tak sa musi vymenit už komplet spojka cela
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Prešmykovanie spojky pri zaťažení, je už celkom posledne štádium

Opotrebovana spojka sa pozna podla toho,že ked púšťaš spojku
maš celkom maly priestor na korigovanie záberu a musíš mať velký cit v nohe aby si sa vobec rozbehol,
je to preto,že lamela je už velmi stenčená
a rovnako opotrebovaná spojka sa tiež pozna podľa toho,že nevypína dobre , a hlavne spiatočka sa neda zaradiť
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

jozef841 napísal:EASY206 počut ho iba pri nižšich otačkach ked podradim alebo trochu pridusim motor ale niekto mi vravel že ak už zotrvačnik počut tak sa musi vymenit už komplet spojka cela
.Jozko ja na tvojom mieste by som bol v klude,ako sa hovory "bude aj horsie"co sa tyka tej dvojhmoty,totizto zotrvacnik pri malinkej vôle vydrzi kludne dalsich 50-100xxx km!(samozrejme ked sa s autom jazdi ako sa ma a zbytocne sa motor nepodtaca,nejazdi sa na 1300 ot/min a pod).To horsie pride v tedy ak sa na volnobehu t.j.pri pohinani sa z miesta budes pocut zvuky od prevodovky,vibracie,po stlaceni spojky to bude hrkotat(kovovym klepotom)..atd vtedy to bude treba riesit,spojka kym ti nezacne presmykovat,netreba ju riesit.Odporucam tiez menit cely set (lamela,pritlacak,lozisko,dvojhmota),budes mat klud a spojka ti bude fungovat dalsich XY km.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

VI.Golf 1,6 tdi uz ma dvojhmotovy zotrvacnik.
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Ja mam trochu iny problem, podozrievam tiez dvojhmotovy zotrvak, golf 6 1.6 77kw , nakrutene 110 tis. km..

k probleme...spojkovy pedal ma malu volu.. t.j. tazsie sa zoslapuje na podlahu.. zabera pomerne vysoko.. ziadne presmykovanie.

Ale, volnobeh motora - stojim na krizovatke.. ked zatlacam / drzim nie uplne na podlahe spojku citim vibracie a jemny klepot.. (ked ju zatlacim uplne na podlahu/nedotykam sa jej nepocut ani necitit nic)

nejake skusenosti ? rady? alebo to je normalne? dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je v tom trocha chaosu.Že je na pedáli malá vôla je asi myslená dráha na počiatku tlačenia.No...ideálne by žiadna nebola
Ale že ide ťažko,to už v poriadku nie je,a dáva tušiť o tenkej lamele.Kedže to vyzerá na spoločný problém ložiska a lamely,je nutné sa opýtať či gazda nemá zlozvyk mať na spojke veľa a dlho nohu,pretože to je na 110 t.km priskoro.Ale dá sa to hravo pri šoférovom zlozvyku.
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Tak...jednoducho povedane, zoslapnutie spojky na podlahu dava viac zabrat ako by malo. Spojka ale zabera ostro a okamzite.. bez trhania, presmyku a pod. Takze moze byt problem len v lozisku? Co sa tyka jazdy.. neriadim sa palubnym ukazovatelom..tocit 1200 otacok na 4 - 50km/h?!.. uzasne nastavene auto teda.. (ironia)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných