VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie...len 1 a 2
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa radusko351 »

RJ MOTORA JE KO!!! Hod sem presny kod ale 90% RJ motora
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa radusko351 »

Napis sem presny kod zavady !! Mam v supliku 3 RJ motora ktorym vyskratovac vyskratoval obvod zly vstrek . A uz vobec neskus prehadzovat ten zly vstrek do inych valcou lebo zachvilku nepojde motor vobec !!!
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa avelmak »

radusko-ved on nepisal ze ma ulozenu chybu v pamati,len su vysoke korekcne davky.Preto som mu navrhoval prehodenie vstrekovacov.Ak by bola ulozena aj chyba,tak je to uz ina kava.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pravdepodobnosť je,nič mimoriadne by to nebolo.Len to takto napísané vyzerá strašne,ale v skutočnosti pred samotným jasným ukázaním na konkrétnu vec či už rj alebo vstrekovač,alebo dokonca mechanický stav prebehne veľa diagnostiky takej aj onakej.Až z tej sa niečo zachytí na site a to sa rieši.Stále sme v oblasti dohadov,nič viac,nič menej.Odpáliť piezo vstrek prenesením do pozície kde existuje problém akurát sme si to nezistili,nie je zriedkavá vec,hneď máme o jeden pochrámaný vstrek viac.Preto pred takýmto už nejaké tie znalosti o probléme musia byť aby to neprinieslo ďalší problém.
Samotný stav korekcie je počiatok,od tej chvíle sa to už vetví na desať strán ktoré to môžu mať na svedomí.A sú také ktoré by málokto predpokladal,ibaže...už sa stali.A stáli obrovské patálie,nekonečné výmeny a samozrejme výdaje.Je mimo rámec témy že tu jeden naznačí kadial vedie cesta,ak to desať iných internetových odborníkov "napraví".Zásadný je vždy prvý krok a ten nesmie byť naslepo,inak nasleduje vždy celá séria zlých rozhodnutí
Asi by kadekomu prišlo nevolno,keby poznal pozadie tohoto typu problémov.Že podobná vec ako táto,môže mať niekoľko riešení o ktorých sa vám ani nezdá.Aj výrobca priebežne zistuje a vyhodnocuje závady a má na ne riešenia,aj keď to časove vždy ide z oneskorením.Pokiaľ je to v oblasti softvéru,funkcionality menežmentu,môžete mať tri razy prázdnu peňaženku kým sa konečne siahne tam,kde sa siahnuť malo na samom začiatku.Truhlíkovina riešení z krištálovej gule je častá.Dnes majú informácie zásadný význam.Žiaľ práve v tom priestore lieta najviac hlúpostí,a toto fórum je ozaj školský príklad že to platí ak ho dlhšie sledujete.
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa radusko351 »

Avlemak- ja ta rozumiem. Ja som len pisal nech ten prvotny vadny vstrek neprehadzuje do druheho valca. Z dovodu ze ak ma ten vstrek vadu el. casti tak bude uz aj na tom druhom valci el. obvod ko. Pozor na tieto pieza skratuju RJ motora. A pri vyskratovani su samozrejem nasledok opakovane vypdky toho sameho valca aj po vymene vstreku!!! Plus ma ten valec aj vysoku korekciu!!!! TAKZE NIKDY PRI TYCHTO PIEZACH A RJ SIOMOS PCR2.1 NEPREHADZOVAT VSTREK. treba urobit dokladnu diagnostiku a nie diagnostiku 90 rokov ze ved chitim a prehodim vstrek.
xtothx
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.02.2022 17:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa xtothx »

Nemám závad, len mám vysoké korekcie. Auto funguje len počujem klepanie pri otačkach 2000-2200
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa radusko351 »

Vstreky boli kodovane ? A dobre ? adaptacie prebehli?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nevedieť znamená naslepo.Pokiaľ niekto potrebuje mikroskop,bez ktorého sa nič nedozvie,diagnostik potrebuje podobne ako on,vidieť,vedieť, mať možnosť odmerať
Videjko je z najjednoduchšieho systému,ten čo sa tu rieši je mnohonásobne zložitejší.Takto vyzerá práca vstrekovačov bežného štvorvalca PD,...pravý horný roh sú otáčky
A teraz si to dajte do porovnania čo poskytuje OBD (obmedzenie do 1500 ot)
https://www.youtube.com/watch?v=iiLP7NGDaF8
xtothx
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.02.2022 17:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa xtothx »

Ano boli nakodovane spravne. Dneska som vymenil palivovy filter a boli v tom piliny.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nie je dobré,ale zase...nejaká tá čiastočka sa bežne nájde,takže záleží ako to reálne vyzerá.Tie korekcie sú stále ešte prijateľné v zmysle...teraz nepanikáriť.Čo by ale nezaškodilo by bolo čerpadlo otvoriť a pozrieť stav. Ak je to v stave že emisia čiastočiek začína,čerpadlo riešiť, stále by sa dalo to aspoň zastaviť nech sa nezhoršuje.Ale častejšie kontrolovať stav vo filtry.
xtothx
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.02.2022 17:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa xtothx »

https://ibb.co/gR067cL - fotka filtra
Auto má najazdené 220k km.
Mechenik je z mesta Nové Zámky.
Petersen999
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 25.02.2022 14:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa Petersen999 »

xtothx napísal: 28.02.2022 08:53 Auto má najazdené 220k km.
To si nemal napisat verejne, po Andersenovi bude zo mna veštica Teodora :40bd:

A pritom je to uplne jednoduche.

Este Lubos napise ze ci mam milion najazdene na 1.6tdi, ze pisem mudrosti a mame to komplet. Nepisal som na zaciatok aby ti ini poradili ale bohuzial pravda je taka ze ti treba to co som ti uz pisal.
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa radusko351 »

Teraz mam v dielni take iste aj golf 6
Nadrz von odmagnetizovat
Nove podavacie cerpadlo vysokotlake cerpadlo plus vstreky.
Palivove vedenie tiez preplach a tiez odmagnetizovanie.
Petersen999
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 25.02.2022 14:07
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI , 77 kw - vstrek

Príspevok od používateľa Petersen999 »

radusko351 napísal: 27.02.2022 09:43 RJ MOTORA JE KO!!! Hod sem presny kod ale 90% RJ motora
Už to neplati ? Uz sa ma cistit ?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných