VW Golf VI, 1.6 tdi, 77kw - kolisanie otacok na volnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

r1d3r
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.03.2013 21:43
Zdieľať na Facebook

VW Golf VI, 1.6 tdi, 77kw - kolisanie otacok na volnobeh

Príspevok od používateľa r1d3r »

Ahojte, potreboval by som od Vas pomoc.... problem spociva v tom ze ked nastartujem auto zacnu kolisat otacky na volnobehu a zhasne motor. ked drzim chvilu plyn tak sa to ustali a idem bez problemov, dalsia vec je ze mi to nerobi pri kazdom starte len ked auto stoji takych 6-8 hodin alebo par dni. Robi to za kazdeho pocasia aj v teple aj v zime. stalo sa mi uz tiez ze pri starte to nereagovalo ani na plyn ale na 3-5 pokus vzdy zareaguje chvilku podrzim plyn pedal asi 20-30 sek pustim a uz je dobre
diagnostika ukazala tieto chyby: P0087 nizky tlak v paliv systeme
P228C - Regulátor tlaku paliva 1 Prekročené obmedzenia tlaku Tlak je príliš nízky mozne priciny: Zanesený alebo poškodený palivový filter, Chybný regulátor tlaku paliva, Vadné palivové čerpadlo, Chybný snímač tlaku paliva
U1113 00 [040] Omezení funkce prijatou chybovou hodnotou
Sporadická - Potvrzeno - Testováno od smazání paměti


pri poslednej dlhej trase asi 400km sa mi rozblikala kontrolka žhavičov a auto padlo do nudz režimu vypol som motor nastartoval a pokracoval v jazde dalej, nabehal som natom dalsich 2500km a nic podobne sa neopakovalo tak neviem ci to ma s tym daky suvis...

Vedel by mi niekto poradit co by to mohlo sposobovat? skusil som vymenil paliv filter diagnostika chybu P0087 a P228C uz nevyhodila ale problem stale pretrvava, vsimol som si drobne zelezne piliny na starom filtry a v nadobke na pal. filter nie extra moc, naftu tankujem slovnaft/shell poslednych 1000km skusam davat aditivum VIF ale taktiez ziadna zmena prestudoval som tu par tem s podobnou tematikou ale ine typy aut a problem bol hlavne v regulatore tlaku paliva/snimac teploty motora/snimac teploty chladiacej kvapaliny/snimac tlaku paliva alebo EGR ventil? momentalne diagnostika ukazala chybu motora len tuto nic ine:


6116 - Function Restriction due to Faults in Other Modules
U1113 00 [040] - -
Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 3
Mileage: 155387 km
Date: 2088.14.27
Time: 00:12:24

Engine speed: 855.50 /min
Normed load value: 8.6 %
Vehicle speed: 0 km/h
Coolant temperature: 68 °C
Intake air temperature: 30 °C
Ambient air pressure: 980 mbar
Voltage terminal 30: 11.633 V
Unlearning counter according OBD: 39
Accelerator position: normalized-Accelerator position: 0.00 %
Cruise Control System (CCS): switch position-STATE_CRU_SWI_POS: 00000010



nahral som aj video:
https://www.youtube.com/watch?v=UPXGRaTkqe0




dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Začnem pilinami vo filtri,to nič dobré neveští.Filter je zaradený pred vysokotlakým čerpadlom,takže sa jedná o piliny putujúce z čerpadielka nádrže.Tie piliny ktoré "vyrobí" vysokotlaké čerpadlo idú do rajlu a do vstrekov,čosi sa preplaví prepadom do nádrže a odtiaľ prípadne opäť a odchytí ich filter.Ktovie,z ktorého elementu pochádzajú tieto.Ale mám obavu že budú mať súvis aj z opisovaným problémom.Špónky ktoré sa dostanú do regulátora nabúrajú jeho schopnosť nastaviť potrebný tlak v lište.
Vo freeze frame je zaujímavý údaj - Voltage terminal 30: 11.633 V
r1d3r
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.03.2013 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa r1d3r »

skusim vybrat a skontrolovat regulator tlaku paliva a vysokotlak.čerpadlo či nenajdem dalsie piliny tym si problem potvrdim alebo vyvratim, baterku som uz dobil
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale prosím ťa,čo tam chceš po vymontovaní skontrolovať ? to nie je zápalková krabička.Skontrolovať môžeš,ale nie vymontované,ale pri práci
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných