VW Golf V 1.9TDI BLS DSG7 - prestal startovat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudiinko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14.09.2017 16:46
Zdieľať na Facebook

VW Golf V 1.9TDI BLS DSG7 - prestal startovat

Príspevok od používateľa rudiinko »

Ahojte,

Jedneho dna sa auto rozhodlo ze nebude startovat. Spravilo to pocas dvoch dni 3 krat a na 4. krat som to uz nerozchodil. Po otoceni klucom netoci starter ani necvakne. Elektrikar v servise skontroloval baterku, poistky, starter a postupne sa dopracovali k tomu ze neodstava z radiacej paky DSG signal ze je zaradene P (aspon tak tomu rozumiem).

Vymenili teda radiacu paku resp. jej cast ktora ma ten signal posielat a stale nic.
Po nejakom vrtani sa v tom to zacalo zase startovat ale ani sami nevedia preco. Udajne moze byt problem v mechatronike DSG. Sice startuje ale neda sa na to spolahnut.

Nestretol sa niekto s niecim podobnym?

Cca pred rokom bola menena spojkova sada a zotrvacnik.
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Nedavno som takehoto golfa riesil... bola vydrata el. cast spinacky ... oprava za 30€... odvez to elektrikarom a nie hadacom a menicom dielov
tigra13
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.07.2006 14:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tigra13 »

U nás zase reklamovali baterku. Spravil som záťaž baterka super stave. Tiež bola chyba v spodku spínacej skrinke
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Takisto si skorej myslim, ze problem bude v elektrike. Robime prevodovky uz 12r, ale nenastartuje iba vtedy, ak je vadna RJ prevodovky, teda motor sa s nou nevie spojit. Vtedy sa s RJ prevodovky nespoji ani diagnostika. Mame teraz taky pripad na multitronic prevodovke, ze neotoci ani starterom ale tam je trvala vada, ze auto “nevidi” rj prevodovky. Ak si zblizka Martina, kontakt na autoelektrikara dam
rudiinko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14.09.2017 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudiinko »

Dik za reakcie. Pozrie sa na to clovek co robi(l) pre VW, ma 4 mozne scenare co s tou elektrikou moze byt.
rudiinko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14.09.2017 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudiinko »

taky mensi update

V servise nevedeli co s tym, podla diagnostiky problem v mechantronike. Tak tam nieco docasne prepojili aby sa dalo startovat.

Auto jazdilo mesiac OK ale dnes v zapche pocas dazda prevodovka prestala radit, blika zaradeny prevodovy stupen a svieti check engine. Tak asi mame jasno.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Jasne bude az po nacitani zavad v RJ motora a prevodovky.
rudiinko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14.09.2017 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudiinko »

auto bolo v porsche interauto, vymenena mechatronika, cena necelych 1800 s DPH, vratane prac a odtahovky
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

To je u nas za tolko cela prevodovka... tak nech dlho bezproblemovo frcí
rudiinko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14.09.2017 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudiinko »

to mate dobre ceny. ja tu nazaram na problem ze nikto v BA nechce/nevie DSG vobec riesit, posielaju ma na autorizovane servisy. Clovek aby sa z toho automatu pos*al, minuly rok tam bola menena spojkova sada+zotrvacnik.

esteze to nieje moje ale firemne, inak by to davno skoncilo niekde v priekope :3c90:
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

My ich robime casto
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných