VW Golf V - olej v motorovom priestore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - olej v motorovom priestore

Príspevok od používateľa Thomasl »

Zdravím ,potreboval by som poradiť,vlastnim Golf 5,r.v.2005,1,4 16V ,BCA,225 Tkm, a počas jazdy došlo k tomu ,že došlo k vystriekaniu oleja po celom motorovom priestore,zároveň zasvietila žltá kontrolka hladiny oleja,víčko oleja bolo na svojom mieste,olejová ryska tiež,netuším odkiaľ to mohlo vystreknúť,olej bol všade,chýbalo cca 1 liter,rozmýšľal som nad odvetraním nalievacieho vička je tam taký ventil 036103175A,má niekto podobnú skúsenosť?všimol som si aj že z výfuku viacej dymí na modro...,olej pravidelne kontrolujem a dolievam cca 0,5l na 1000km..vďaka za odpovede..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O čo sa dialo ďalej,to nie je celý príbeh.Auto prišlo domov na odťahovke a už sa neštartovalo ?
Thomasl
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

domov som ešte prišiel na aute,nebol som ďaleko,po doliati oleja a vytiahnuti odvzdušnenia z nalievacieho hrdla ,motor na volnobeh beží normálne ,akurát viacej dymí z výfuku ,únik som nezistíl ani pri zvýšených otáčkach ,čo sa mohlo stať?
Thomasl
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

ešte doplním ,ten ventil od nalievacieho vička bol nepriechodný v obidvoch smeroch ,po vyčistení je priechodný iba v jednom smere a to od airboxu k motoru ,nemalo by to byť naopak,od motora k airboxu? su tam dve koncovky 8 a 22,nedajú sa inak zameniť,bol som na tom ,že airbox si podtlakom ťahá vzduch z motora cez filter k škrtiacej klapke,ale v tomto smere je to nepriechodné...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie,je to opačne,priechod je v správnom smere nakoľko je vnútro motora v podtlaku.Pozri odlučovač oleja vzadu pod saním od prevodovky.Ten ventil zabezpečuje (definuje) svojim otvorením max silu podtlaku v motorovom priestore.
Thomasl
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

možem poprosiť o obrázok ,kde pod saním sa nachádza?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pozícia 29 je separátor a 31 je prepojka na sacie potrubie
Obrázok
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

Nazdar, mne sa niečo podobné stalo na mojej alfe, problém bol v tom, že mechanik nevedel že to ma hydroštely a rozobrali motor bez vypustenia a následne zložili a následne váhadlá zodvihli vrchný kryt motora nad ventilmi a tadiaľ striekal olej. Nepíšem ,že toto je práve tvoj prípad, len ako možnosť čo by stým mohlo biť.
Thomasl
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

s motorom sa nič nerobilo ,takže túto možnosť vylučujem,inak ďakujem za obrázok...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podľa toho že si urobil kopec km po príhode,by naznačovalo že to nie je tlakový olej,ten by unikol zrejme v priebehu pár minút všetok. Súvis z odvetraním je vysokopravdepodobný len nájsť miesto úniku na ubabranom sa nerobí práve príjemne
Thomasl
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

olej bol rozstreknuty komplet všade ,všetko sme vyutierali a kontrolovali opäť a nič sa neukázalo ani pri 20 minútovom pridávaní na voľnobeh....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú veci na ktoré sa príde dodatočne a niekedy trochu šokujú ako sa dokážu perfektne maskovať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zarážajúce to je,ale žiaľ aj smutná skutočnosť.Spotrebu oleja až 1lt/1000km je častejšia než by si myslel.každý prieser niekde začína,niečo ten proces odštartuje.Ale to už asi k radostiam motorizmu patrí,v podstate sa aj tejto odmeny dostane v prvom rade tým "oprávneným" ktorý v tom nejakú zásluhu majú,prípadne si ju kúpili v neznalosti a získali aj niečo navyše.Ale to by bolo omluviteľné pred 20 rokmi,nie v dobe keď do obrazoviek ťukajú už trojročné deti
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V - olej v motorovom priestore

Príspevok od používateľa celerb »

...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných