VW Golf V - nefunuguju stierace tak ako maju

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

venom89
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.07.2019 15:57
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - nefunuguju stierace tak ako maju

Príspevok od používateľa venom89 »

Dobry den , mam problem so stieracmi na mojom golfe.
Problem je v tom,že predne stierače mi vo vsetkych polohách zacnu funguvat az po rozjazde min.na 10 km/h a po zastati mi ostanu visiet hore,stym ze ostrekovanie mi vobec nefunguje.A to som vymenil obidve relé 402 pod volantom,aj novu páčku,poistky som skontroloval a vsetko ok.(zadný ostrekovac aj stierac funguje tak ako ma).
Prosím pomôžte mi [/b]
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

No neviem co tie dve rele 402 maju na starosti ale problem je bud v cilkovači alebo priamo motorček stieračov. Zameraj sa na kontakty pre dojazd a ciklovanie je to niekde na prevodovke stieračov.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
venom89
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.07.2019 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa venom89 »

Obidve tie rele mi pekne cvakaju pri ostrekovani zadneho okna ,ale pri ostrekovani predného ziadny zvuk , myslel som ze jedno rele je dozadu a druhe dopredu,tak som vymenil obe. Na motorcek som sa velmo nezameral kedze pocas jazdy mi vsetky ciklusy idu okrem jedneho a to je ten prvy smerom k sebe a ostrekovanie my nejde v ziadnej polohe.Ten ciklovac to by malo byt tiez neake rele ?
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

podla schemy su tie dve rele pre ostrekovanie a prehadzuju polaritu pre to ci predne alebo zadne sklo.
motor stieracov je oznaceny ako J400 a je ovladane centralnou rj,takze ciklovac uz je priamo z nej.
Stale to vidim na ten motorček ,overit funkciu.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V - nefunuguju stierace tak ako maju

Príspevok od používateľa seven549 »

venom89 napísal:Dobry den , mam problem so stieracmi na mojom golfe.
Problem je v tom,že predne stierače mi vo vsetkych polohách zacnu funguvat az po rozjazde min.na 10 km/h a po zastati mi ostanu visiet hore,stym ze ostrekovanie mi vobec nefunguje.
preco ostrekovanie nejde.ak nemas na novy diel odpoj ho nech nekazi funkciu stieracov.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

nevidím to na motorček, kedže rolu hrá aj rýchlosť...normálne to má vplyv len na rýchlosť stierania t.j.spomalí sa, keď sa zastavíš a zrýchli sa po rozjazde.
takže to bude na 99% RJ
venom89
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.07.2019 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa venom89 »

Suhlasim s Jerichom , nemyslim si ze to bude motorcek ,lebo stierace po rozjazde funguju a aj vsetky rychlostne stupne , to skor bude ta RJ kedze packa je nova a vsetky cyklusi okrem jedneho funguju cize,rj dostane signal lenze dalej to uz neposle.Kazdopadne pozriem aj na ten motorcek nech mam lepsi pocit , a chcem sa spytat ci je mozne ze VAG mi takuto chybu nevyhodi? poprípade ci sa nedaju tie stierace otestovat po pripojeni nootebookom ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy, uwa0949201064 a 36 neregistrovaných