VW Golf V - nefunguje ABS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dufus-bal
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2014 23:51
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - nefunguje ABS

Príspevok od používateľa dufus-bal »

Ahojte, mám problém s ABS, po naštartovaní auta sa rozsvieti kontrolka ABS aj ESP.

Popíšem celú analógiu:

Prvý krát po rozsvietení ABS s ASR u mechanika na VAGU vyhodilo chyba PZ snímača. Tento sa vymenil rovnako sa vymenilo aj ložisko, nakoľko bol odhnitý magnetický krúžok ABS. Po výmene všetko šlapalo. Po cca. 2 - 3 mesiacoch mi znova vyhodilo kontrolku ABS s ESP s chybou Pravé zadné koleso - mechanická. Mechanik ma poslal k autoelektrikárovi, či tam nie je skrat. Ten mi to premeral a predbežne nič nezistil ale povedal mi, že mám slabú baterku. Tú som teda vymenil, chyba zmizla a zase všetko frčalo ako malo cca. 2 mesiace. A to sa dostávame do prítomnosti kedy mi asi pred týždňom znova vyhodilo na VAG tú istú chybu teda niečo v zmysle PZ koleso - mechanická chyba a vyhodilo mi kontrolky ABS aj ASR. V piatok som objednaný autoelektrikárovi, len som sa chcel opýtať či nemáte nejaké postrehy čo by to mohlo spôsobovať.

Auto je VW Golf 5 /prekvapivo :40bd: / 1.6. benzín, BGU. Rok výroby 10/2004, teda tento rok ideme pre občiansky.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Diagnostika, live data zo snimacov, previest sa, test akcnych clenov atd. Teda, ked je kabelaz OK.
Neviem co viac sa da poradit cez net.
Vag ma presne cisla chybovych hlasok, aj s popisom, nieco, ze “v zmysle“ je zavadzajuce.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

V zmysle mechanicka chyba sa treba pozriet ci sa nedostalo nieco medzi snimac a kruzok, hrzda a podobne, ktora tam moze napadat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných