820 500
inzerátov
Pridať inzerát

VW Golf V - kulisa radenia

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
dufus-bal
Založený: 15 marec 2014
Nabehané: 3 hod 43 min
Predmet: VW Golf V - kulisa radenia PríspevokZaslal: 09.07.2019 20:41   
Ahojte odborníci. Dnes som na voľnobehu pri zastavením aute začul od motora klepotavy zvuk. Zistil som, že to ide od kulisy radenia, konkrétne od toho čierneho plastového dielu označeného na obrázku. Klepe to ako keby sa búchali dva diely o seba. Po vysliapnuti spojky ten zvuk prestane. Čo sa týka riadenia to je bezproblemove, presne, bez počítania zubov, nevyhadzuje rýchlosti jednoducho radiť ide úplne bezproblémovo. Bude to chyba len v kulise alebo si myslíte, že sa ozýva prevodovka. Auto VW Golf 5, 1.6 benzín r.v. 2004, kód motora BGU

Foto

https://ibb.co/pwwLLmr

Ďakujem za odpovede.

Naposledy upravil dufus-bal dňa 09.07.2019 21:16, celkom upravené 1 krát.
Citovať
avelmak
Obľúbený člen - Bawo (94)
moderátor fóra
Založený: 25 december 2008
Nabehané: 1 mes 14 dní 15 hod
PríspevokZaslal: 09.07.2019 21:06   
Par krat som to precital co to ma znamenat kulisa riadenia????Potom pises o prevodovke,takze spravny vyraz je kulisa radenia.Riadenie je nieco uplne ine.To cierne na obrazku nemoze klepat,to je len koncovka bowdenu/lanka/.Daj nejake video aby sme mohli aspon pocut.
Citovať
dufus-bal
Založený: 15 marec 2014
Nabehané: 3 hod 43 min
PríspevokZaslal: 09.07.2019 21:13   
Hej pardon malo tam byť radenia len telefón mi to automaticky opravil. Keď budem zajtra pri aute tak by som to nahral, ale je to naozaj klasický klepotavy zvuk od toho bowdenu. Počuť ho najmä v kabine, v motorovej časti sa treba započúvať. Keď priložím prst na ten bowden tak cítit aj vibrovanie zároveň s tým klepanim. A je na nom aj vola dá sa s ním horizontálne pohybovať možno tak o milimeter
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2308)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 23 dní 18 hod
PríspevokZaslal: 09.07.2019 21:47   
Tam kde smeruje šipka je silenbloček,to velmi klepať nemôže.Ale pohyb to prenáša na kulisu a zvíha ju a púšta hore dole,tam ak dobre vidím (skôr nevidím) je plast ktorý vie rámusiť lebo sa rozpadne.
Daj dole tie poistovacie klobúčiky a vyhádž to všetko von,namaž a bue dobre.Aspoň si aj pozrieť kvalitu toho plastu čo dvíha radiacu tyč.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum