VW Golf V- klopanie zadná náprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubosh97
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.02.2020 09:05
Zdieľať na Facebook

VW Golf V- klopanie zadná náprava

Príspevok od používateľa lubosh97 »

Čaute, potreboval by som poradiť odkiaľ by mohol ísť zvuk zo zadnej nápravy. Ozýva sa kovový zvuk, ale iba pri nižších rýchlostiach tak cca do 50kmh. Ozve sa to skôr pri priečnych nerovnostiach (napr. hlavne tie mini spomaľovače pred prechodom pre chodcov.., ale aj kanály a pod). Na "húpavých" jamách resp. nerovnostiach je ticho.

Začalo to robiť po poslednom servise (predtým sa to tiež prejavovalo, ale v oveľa menšej miere): výmena tlmičov meyele, uložení lemforder + na jeseň boli menené zadné tyčky stabilizátora lemforder. Neviem či to môže mať s tým súvis ale menili sa ešte zadné kotúče s doskami a nábojom s ložiskom a strmene.

Na čo by som sa mal zamerať? Gumy stabilizátora? Alebo ramená? (nevydávajú vybité silentbloky v ramenách skôr vŕzgavé zvuky)? Ďakujem za všetky rady.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Mozu to robit aj brzdove platnicky pokial maju v ulozeni vecsiu volu.Na jednom aute sa mi platnicky pridierali a vymedzovacie plechy som vyhodil.Stale boli pekne volne ale na jamach ako spominas to kovovo klepalo.Inak bolo ticho.
lubosh97
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.02.2020 09:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubosh97 »

Presne tomu som sa chcel vyhnut, preto som kupil vsetko od TRW - strmene, kotuce, dosky.. Je este nejaka sanca ze si to sadne? Pri toceni kolesa na zdvihaku sa mi nezdalo zeby tam bola nejaka vola naviac ...
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Vola tam nemusi byt.Ale ak je to viac volne staci to aby platnicky na jame zaklepali.Nove maju svoju vahu .Vyskusaj po jame z lavymi kolesami a pravymi kedy to klepe.Ale netvrdim ze to klepanie musi byt platnickami.Je to jedna z moznosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0905649060 a 21 neregistrovaných