VW Golf V - farba prahu

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - farba prahu

Príspevok od používateľa Jan246 »

Chalani zdravím dnes som sa fakt potešil, na golfe 5 pred zadným kolesom má prah taký malý lem, je tvarovaný troška dovnutra a na tom leme mi komplet zliezla farba až na kov(ziadna hrdza pekný plech). Sranda je že rovnako na oboch stranách a zliezlo to len tam kde bola pod farbou ta guma...cely ten lak okolo sa mi zdal mäkky...nevie niekto čo s tým? Začne to kvitnúť?má prah nejaké pokovenie? Pozink alebo tak? Ako to v zimnych podmienkach opraviť? Diki za odpoveď.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Núdzovo zatrieť čím prv, doslova čímkoľvek hoci aj od ženy lak na nechty.Keď sa to začne riešiť a bude vhodnejší čas aj počasie sa to zotrie hravo dole servítkou z kvapku acetonu.Teraz ide o to, aby sa neurobil zárodok hrdzi
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Mám doma acetón, odhrdzovač dokonca namiešanu farbu laku v spreji a aj priesvitný autolak. Odmastnit prestriekat?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V teplom priestore ano,na studenom stečie
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Odmastiť zaručene neuškodí, potom ak máš nejakú základnú farbu, lepšie štetcom ako sprejom a nie veľmi hustú ani moc riedku a tá keď zaschne, tak potom už hocičím natrieť alebo sprejom. Tú namiešanú farbu v spreji aj ten priesvitný lak by som si ušetril až na jar - leto, keď to budeš za vhodných podmienok robiť dôkladne na furt.
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Ked nahrejem prah trocha teplovzdusnou pistolou slo by to? Zozeniem teda asi zakladnu farbu tym to nabrblem a potom to skusim streknut do tej farby...autolaku a aj priesvitneho mam skoro cely sprej.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

S teplovzdušnou pištoľou opatrne, ľahko to prehreješ, na takéto účely možno postačí fén na vlasy.
A samozrejme to bude s originálnym odtieňom farby krajšie.
Ale ako spomínal p.Hlavatý, pokiaľ to nebudeš robiť v teple a vo vhodných priestoroch, tak zatiaľ provizórne a až neskôr riadne urobiť.
Ale všeobecne má základná farba lepšiu afinitu k podkladu ako krycí farebný lak, možno sa to aj preto zlúpalo že tam nebol riadne pripravený povrch plechu na lakovanie a tie ekologické, vodou riediteľné farby sú na to ešte citlivejšie.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

u aut od koncernu bezna vec.ak nemas garaz nic nerob len kup spray ochrana dutin 5 ecok je to taky priehladny pise na tom transparentny vosk.umy to zastriekaj to a nechaj aspon par hodin stuhnut aby to voda neomyla.ked to stuhne mozes jazdit.vydrzi to aj snehovu kasu.potom na jar to das dole technickym benzinom a mozes streknut podklad a farbu.ale ak to neni streknute poriadne taky spray je nic znova to voda narusi.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Tu ochranu dutin nestriekaj. Dava sa zle dolu. Ako radia vyssie, stetcom natri hociaku farbu. Nekomplikuj to. Nechaj to na jar na 18 'C.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných