VW Golf V - EGR

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Servisy

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Pri citani viecerych tem na tomto fore ma vzdy napadne jedna vec... ci je mozne zalozit temu kam by sa spisali konkretne mena servisov, ktorym je najlepsie/nutne sa vyhnut. Kolko ludi sa este musi popalit a vyhodit peniaze za neschopnost ludi, ktori sa ocividne minuli povolanim. Mam dva overene servisy kam chodim, ale obcas sa stane, ze ked neni termin, rozmyslam aj nad nejakym novym. Ale uz vidim tie vyhrazky sudom za poskodenie dobreho mena atd... Tento pripad fuserov s EGR je super
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:Preboha to nevidíte ku komu idete ?
V podstate nevidíme - rovnako ako ty nevidíš do práce doktora , ktorý ťa bude rezať , do práce kúrenára, čo opravuje kotol, alebo nevidíš ako bolo chované prasa ktroého mäso kupuješ.
Bohužial podnikanie sa pri autách zvrhlo zlým smerom a z mechanikov sa stali vymieňači. Platí to nielen o autách, ale skoro všade.
Včera v noci u nás vymenili súčiastku za 3tisíc eur a mašina nešla, keď prišiel celkom iný človek , našiel zlomený kábel ku snímaču a zmršenú konfiguráciu. Len 3 litre už vyleteli komínom.
Druhá vec je tlak okolností - človeka vyrazia z EK, jazdiť nemôže, nevie či nedojde pokuta z OU , tak čo má robiť? tí čo majú dobré meno (nemusí byť záruka úspechu) majú termíny 3 - 4 mesiace. Takže bežný človek vidí nápis autoservis , tak tam vlezie a dúfa.
Starý sedliak a lakomec ako som ja radšej kúpi auto kde sa opravujú maximalne diery od hrdze. Jazdí to aj s laminátom na podlahe a STK EK to spraví v pohode , lebo nemá OBD.
Normálne , slušné , seriozne riešenie tohto problému neexistuje, aspoň nie na slovensku. lol :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

viac menej na vine sú zákaznici. Každí sa chce voziť minmálne na golfe, ale lepšie je "audy", tak si tu ľudia navozia staré šunky , a potom plačú, že im to nema kto opraviť, a stojí ich to kopec penazí. Keď nemám na poriadne auto a následne na servis, tak si jednoduchu kúpim lacnejšie, kľudne aj dáčiu, ale novú a viac menej mám po problémoch. Bohu žiaľ, na sk auto ešte stále znamená určitý status, a je veľmio veľa ľudí, keby nemali aspoň toho golfa, tak by sa považovali za menejcenného. Ale čo už, kto chce kam pomožme mu tam, len si kupujte staré šerble, a potom takýmto "mechanikom" sa vo veľkom darí. Veď čo odmontujeme fap odmontujeme egr, vymeníme to alebo ono, veď zákazník to zaplatí a čo sa bude diať dalej, to ma nezaujíma.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To nie sú staré šerble :40bd: Starý šerbel mám ja kde nie je egr, fap, katalyzátor rj. Prooste nie je tam nič, na čerpadlo ide jeden kábel a koniec. No ale ten na EK problém nemá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Servisy

Príspevok od používateľa Renova »

Ricardinho83 napísal:Pri citani viecerych tem na tomto fore ma vzdy napadne jedna vec... ci je mozne zalozit temu kam by sa spisali konkretne mena servisov, ktorym je najlepsie/nutne sa vyhnut. Kolko ludi sa este musi popalit a vyhodit peniaze za neschopnost ludi, ktori sa ocividne minuli povolanim. Mam dva overene servisy kam chodim, ale obcas sa stane, ze ked neni termin, rozmyslam aj nad nejakym novym. Ale uz vidim tie vyhrazky sudom za poskodenie dobreho mena atd... Tento pripad fuserov s EGR je super
A čo by si povedal nato,keby ti v nejakom servise do tripoidného klbu poloosi namiesto maziva natlačili uhlie ?.....Nič,lebo sa do toho nerozumieš,jednoducho to nevieš posudiť,myslíš si že mechanik ktorý to robí sa tomu rozumie. Mechanik je bud tak dutý,že ani nevie čom robí,alebo je presvedčený že to robí správne.A tuto chybu robí 90% mechanikov na SK.....a teraz urob zoznam tých servisom,a bude taký dlhý že ho budeš čítať 2 dni :3c90:
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

oco13 napísal:To nie sú staré šerble :40bd: Starý šerbel mám ja kde nie je egr, fap, katalyzátor rj. Prooste nie je tam nič, na čerpadlo ide jeden kábel a koniec. No ale ten na EK problém nemá.
hej hej, ja mám simcu 1301, rok výroby 69. Minulý týždeň prešla STK, a emisie nepotrebuje, takže sa veselo jazdí ďalej. Na opravu stačí šrobovak kliešte, kladivo a kus drôtu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tiež som ju jazdil , krásne autíčko. Mal som ešte radenie pod volantom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
petritko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.12.2012 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petritko »

pacho17 napísal:viac menej na vine sú zákaznici. Každí sa chce voziť minmálne na golfe, ale lepšie je "audy", tak si tu ľudia navozia staré šunky , a potom plačú, že im to nema kto opraviť, a stojí ich to kopec penazí. Keď nemám na poriadne auto a následne na servis, tak si jednoduchu kúpim lacnejšie, kľudne aj dáčiu, ale novú a viac menej mám po problémoch. Bohu žiaľ, na sk auto ešte stále znamená určitý status, a je veľmio veľa ľudí, keby nemali aspoň toho golfa, tak by sa považovali za menejcenného. Ale čo už, kto chce kam pomožme mu tam, len si kupujte staré šerble, a potom takýmto "mechanikom" sa vo veľkom darí. Veď čo odmontujeme fap odmontujeme egr, vymeníme to alebo ono, veď zákazník to zaplatí a čo sa bude diať dalej, to ma nezaujíma.
Pacho, na strane jednej máš pravdu, auto je forma statusu a asi čím máš lepšie tým si väčší borec. Ale nesúhlasím že "každý chce mať minimálne golfa.." prečo by som si mal kupovať daciu keď sa mi nepáči? Ak sa mi páči golf a mam na to tak si ho kúpim nie? A ja som neplakal že nemá kto. Len som sa pýtal o radu. A presne ako tu je napísané, ty tiež nevidíš cim kŕmili kravu ked kúpiš mlieko...
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

oco presne tak, radenie pod volantom, práve preto som ju kúpil. Takéto autíčko dnešní "šoféri", by nedokázali ani naštartovať, nie že sa ešte pohnúť, a o zastavení ani nevravím. žiadné poslilovače, benzínové čerpadlo na vačku, a odstredivý čistič oleja. sorry za OT
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

petritko napísal:
pacho17 napísal:viac menej na vine sú zákaznici. Každí sa chce voziť minmálne na golfe, ale lepšie je "audy", tak si tu ľudia navozia staré šunky , a potom plačú, že im to nema kto opraviť, a stojí ich to kopec penazí. Keď nemám na poriadne auto a následne na servis, tak si jednoduchu kúpim lacnejšie, kľudne aj dáčiu, ale novú a viac menej mám po problémoch. Bohu žiaľ, na sk auto ešte stále znamená určitý status, a je veľmio veľa ľudí, keby nemali aspoň toho golfa, tak by sa považovali za menejcenného. Ale čo už, kto chce kam pomožme mu tam, len si kupujte staré šerble, a potom takýmto "mechanikom" sa vo veľkom darí. Veď čo odmontujeme fap odmontujeme egr, vymeníme to alebo ono, veď zákazník to zaplatí a čo sa bude diať dalej, to ma nezaujíma.
Pacho, na strane jednej máš pravdu, auto je forma statusu a asi čím máš lepšie tým si väčší borec. Ale nesúhlasím že "každý chce mať minimálne golfa.." prečo by som si mal kupovať daciu keď sa mi nepáči? Ak sa mi páči golf a mam na to tak si ho kúpim nie? A ja som neplakal že nemá kto. Len som sa pýtal o radu. A presne ako tu je napísané, ty tiež nevidíš cim kŕmili kravu ked kúpiš mlieko...
Prepáč, máš pravdu, nech si kúpi každí čo sa mu páči. peace.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

petritko : vieš no je to zložitejšie. Každý výrobok a teda aj auto sa navrhuje a vyrába pre nejakú cielovú skupinu ludí. Tomu zodpovedá aj cena nového výrobku. Lenže vekom klesá cena výrobku ,ale nie cena servisu. A to je slovenský prúser. Darmo sa ti páči 7čkový bavorák, keď si celkom obyčajný bežný človek čo zarobí tisícku mesačne. To auto nie je pre teba. Dokonca aj Golf je tak pre slobodného mladého robotníka, lebo ak už máš ženu, deti, hypotéku - tak na Golfa neostanú eurá. :300f:
Treba sa zmieriť s tým, že si dnes nemôžeme kupovať čo sa nám páči, aj keď to vyzerá dostupné, ale to čo dáva zmysel ekonomicky do budúcnosti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Servisy

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Renova napísal:
Ricardinho83 napísal:Pri citani viecerych tem na tomto fore ma vzdy napadne jedna vec... ci je mozne zalozit temu kam by sa spisali konkretne mena servisov, ktorym je najlepsie/nutne sa vyhnut. Kolko ludi sa este musi popalit a vyhodit peniaze za neschopnost ludi, ktori sa ocividne minuli povolanim. Mam dva overene servisy kam chodim, ale obcas sa stane, ze ked neni termin, rozmyslam aj nad nejakym novym. Ale uz vidim tie vyhrazky sudom za poskodenie dobreho mena atd... Tento pripad fuserov s EGR je super
A čo by si povedal nato,keby ti v nejakom servise do tripoidného klbu poloosi namiesto maziva natlačili uhlie ?.....Nič,lebo sa do toho nerozumieš,jednoducho to nevieš posudiť,myslíš si že mechanik ktorý to robí sa tomu rozumie. Mechanik je bud tak dutý,že ani nevie čom robí,alebo je presvedčený že to robí správne.A tuto chybu robí 90% mechanikov na SK.....a teraz urob zoznam tých servisom,a bude taký dlhý že ho budeš čítať 2 dni :3c90:
Bohato by mi zatial stacilo ak by pri kazdej prihode ako v tejto teme o EGR bol napisany aj konkretny servis kde sa to stalo. Laik ako ja napise prihodu/problem, profik typu mhlavaty apod.napise co bolo babracky urobene a napise sa nazov servisu. Ked ludia prestanu chodit, snad dojde typkovi ze je cas sa pobrat robit nieco co mu ide. Za kvalitnu pracu zaplatim aj viac, slendrian si nezasluzi ani cent od nikoho
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nemôžeš konkretne kritizovať niekoho na nete , lebo sa tu nedajú uviesť vierohodné dôkazy. To by ti rýchlo zaklopali na dvere zelení
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Oco13

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Myslim, ze konkretne kritizovat na nete sa vola recenzia:)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo spravíš ak ťa dotyčný servis najde podla IP adresy a zažaluje za poškodzovanie dobrého mena a za ohováranie? ako dokážeš svoje tvrdenia? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných