VW Golf V 2008

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

julius299
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.08.2018 22:01
Zdieľať na Facebook

VW Golf V 2008

Príspevok od používateľa julius299 »

Dobrý deň rad by som sa opýtal. Mám známeho ktorý mi ponúka Volkswagen golf 5 2.0TDi 2007 ročník 3 dverový najazdené má 180 000km. Dáva k nemu GTI sedačky a nárazníky + letné zimné pneu nízkoprofilové r19 na elektrónoch. Motoricky a aj vzhľadom v dobrom stave. Pýta zaňho 5 500€ , lenže ja sa moc vo volkswagenoch nevyznám tak by som potreboval radu či sa oplatí kúpiť poprípade aké veľké sú výdavky na servis a podobne.


Za odpovede vopred ďakujem. :b:
Naposledy upravil/-a julius299 v 10.08.2018 10:26, upravené celkom 2 krát.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tak určite keď dáva to rádio je to super kauf...
Ešte napíš že je to tvoje prvé auto? a že 5500 je všetko čo máš našetrené? no ja by som sa tomu vyhol - jednak auto od známeho vždy narobí "dobrú" krv a jednak 2.0 TDI nieje žiaden diamant techniky...
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Ber to!!!!km su akurat zabeh to vydrzi este 5x tolko.nic nezere a taha odspodu.......urcite zobrat cena je super ved ma iba 10 rokov
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

No nekúp to! Za tú cenu, golf, päťkový, nafta,.. dyk čávo.
julius299
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.08.2018 22:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julius299 »

hjundai napísal:Tak určite keď dáva to rádio je to super kauf...
Ešte napíš že je to tvoje prvé auto? a že 5500 je všetko čo máš našetrené? no ja by som sa tomu vyhol - jednak auto od známeho vždy narobí "dobrú" krv a jednak 2.0 TDI nieje žiaden diamant techniky...
Nie nie neni moje prvé už ich pár bolo ale nikdy nie Volkswagen a ani naftu. Na nafte som už jazdil ale nikdy som nemal auto na naftu. Vždy som mal benzin preto neviem aký je servis nákladný a ani ako vydržia tie golfy a podobne.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

To ze k tomu dava radio je super :o
A dava k tomu aj prehlad co a kedy sa servisovalo? Vypytaj si VIN, alebo aspon kod motora, a pogoogli jeho problemy.

Neviem na kolko je relevantny tento clanok, ale mozno ako zaklad postaci.

A vetou "za kladne odpovede vopred dakujem" si to uplne dorazil.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

Ahoj...videl som peknú babu na ulici, chcem sa spýtať či sa oplatí s ňou začať.Mal som už nejaké vzťahy, ale brunetu ročník 1992 som ešte nemal.
Máte niekto skúsenosti s "takou"? a hlavne, či tá konkrétna moja vyvolená dokáže fajne uvariť a či pristúpi na moje perverzné hry v posteli?
ďakujem.
julius299
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.08.2018 22:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julius299 »

Ja by som len potreboval vedieť či je tá cena dobrá vzhľadom ku iným golfom čo sú taký ročník a či sa mi to vôbec oplatí lebo ako hovorím nikdy som volkswagena nemal takže ako sa pohybujú ceny neviem jasné že sa to dá aj pozrieť ale taký rok čo má toľko najazdené a je tak upravený som nenašiel.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vyhol by som sa z mnohých dôvodov.
3 dvere...hromženie celý život
nízkoprofil pneu....vytrasák,cíti aj špačok na ceste + trpí podvozok
180 tis km ... diesel 5-ka sa kupuje na to,že aj na WC sa pôjde z autom,a nič nie je ľahšie ako u Golfa stočiť km
Ak má motor hoci 180 tis. x 2 nepoznáš to
Ak by to aj pravda bola....pri 200 tis ťa čaká väčší servis na úrovni 500-600 (motor)
Najväčšie priesery sú kúpy od známych a rodiny
5500 cena ktorá neoslní,dá sa podliesť aj 5 dverovým
tuninka
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Neviem ci bude moja odpoved kladna....tak nedakuj.
Auto sa nie vzdy kupuje podla toho, ci sa oplati, alebo nie.
Ked sa ti paci, tak ho zober, ked sa ti nepaci tak nie.
Za tie peniaze najdes kopec lepsich ponuk, a kopec horsich, vacsinou je to o preferenciach co kupec auta uprednostni. Trojdverak je fajn, pokial jazdis sam alebo dvaja.... ak mas male deti, tak ti aspon neypadnu cez zadne dvere... ale ak planujes jazdit s viacerymi ludmi, hladaj 5 dverove.
To ze ma nove radio, to moze byt polozka za 30 euro... alebo aj za 1000. To ze ma GTI sedacky, to tiez mozes hocikedy kupit, inzeraty su na to vsade, narazniky to tiez, len to nie su podstatne veci na aute.... Nizkoprofilaky sice pekne vyzeraju, ale na nasich cestach sa lahko ohnu, a v aute ti vytrasie dusu..... Golfa som sice nikdy nemal, napriek tomu ze nic nezerie, vsetko vydrzi a na dialnici toci 2200 otacok, ale 5500 by som zan nedal...
julius299
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.08.2018 22:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julius299 »

Ak vybil niekto taký ochotný a zistil by mi nejake info bol by som vďačný tu je VIN WVWZZZ1KZ6B099002
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

to je vin toho auta? Jazdilo to auto do servisu - nedajbože autorizovaného 11 rokov? A aj keby to nič nepovie o tom čo ťa čaká v budúcnosti. Jazdenku by som hľadal niekde medzi spoľahlivými modelmi a to teda 2.0tdi nie je.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten motor je spolahlivý až závideniahodne a ťažko hladať lepší.Ale pod každý motor a teda aj tento sa podpisuje majiteľ inividuálne.V dobrých rukách je ten motor z toho najlepšieho čo je dnes k mání.Tie ročníky majú dnes +- 400 tis a ja nepoznám majiteľa čo by sa toho zbavil.Teda...vlastne ano,za to isté Tdi z novšieho vydania,takmer vždy pre dôvody korózie (Sharany Alhambry) alebo morálne zostarnutie čiže menia Passat I za II alebo OCT I za II a pod.Ale toho motora sa zbaví iba človek čo mal smolu doslova na všetko,zle kúpil,zlý servis...atd
Inak ale ak už je nadhodené sa opýtam,ktoré sú tie spolahlivejšie od Tdi ? Predsa len,nech je zábava
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

No konečne, dlho si nenapísal niečo o božskom TDI. Čakali sme síce dlho, ale dočkali sme sa priamo perly - ťažko hľadať lepší motor ako 2,0 TDI. :40bd:

Aj keby si opravoval len tie tvoje TDI tak 1,9 je od neho na míle v spoľahlivosti. O iných značkách nepíšem, zábavy už bolo dosť.
repro7
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 19.03.2011 14:55
Zdieľať na Facebook

2.0 TDI

Príspevok od používateľa repro7 »

Ja mám na takomto motore 2.0 TDI 16 V, Bkd takmer 400000 a nemienim ho meniť. To len pre toho chlapca hore( nezvyknem sem písať, no nedalo mi to)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných