VW Golf TDI DPF

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

VW Golf TDI DPF

Príspevok od používateľa turista »

Čaute,

od ktorého roka sa začalo montovať DPFko do Golfov?

Hladám Golfík, kde ešte nebolo DPFko, bola to ešte norma Euro 3 alebo aj Euro 4?

Pozor, nechcem TDI motor kde má byť DPF a niekto ho odstránil :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Povinnosť od Euro5, ale napr. v Nemecku si si mohol priplatiť a mať DPF aj skôr. Najistejšia je identifikácia podľa kódu motora resp. podľa VIN. A ešte istejšie kúpiť benzín. Samozrejme nie v Golfe...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V roku 2009 boli aj 1,9 aj 2,0 Tdi čka bez filtra,takže pokiaľ by sa volila 1,9 tak sú tam euro 4 s výkonom 77 kW
Ak 2,0 tak sa treba rozhodnúť či 8V motor alebo 16V motor obe varianty 103 kW všetko euro 4
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri euro5 to nebola povinnost, mnohe motory plnili emisie bez dpf. Renoualt 2.0dci, Ford 1.8tdci, tusim aj toyotacky 2.0d 2.2d napriklad.

Rozhodne pri euro5 to nebola povinnost. Na 1.9tdi superba2 si kolega chcel priplatit za dpf, tusim to bol rok 2009 alebo 2010, som mu to veeeelmi rychlo vyhovoril. A ked sa opytal v autoterorizovanom servise ze kolko by stala vymena štuplíka ked sa mu volaco stane, dva dni chodil zeleny nielen on, ale aj ten technik ktory to cislo nedokazal precitat v pocitaci a ukazal chlapcovi monitor.

Odvtedy sme sa o DPF moc nebavili :)

.
.


>> Najistejšia je identifikácia podľa kódu motora resp. podľa VIN. A ešte istejšie kúpiť benzín.

a stitok s vybavou nalepeny na karoserii v kufri. Uz si to nepamatam presne, ale kod 0GG tusim znamena ze DPF tam pri vyrobe bolo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V 2009 bolo ešte spústa motorov Golfa bez DPF,ale aspoň kubatúru si vybrať musí,resp či chce o čosi zložitejší a servisne drahší 16 ventil
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Myslim, ze tu zadavatel temy iba spamuje... Len tu na hlavnej stranke A.EU ma 3 temy o kupe auta, Golf, Mercedes B trieda, Jeep Cherokee 4x4, popritom este Jeep Liberty. Diametralne znacne odlisne, uplne ine kategorie.
Netoboz, aby si nedokazal pozriet u auta stitok kde je uvedena max. dymivost. Na nete toho plno, tu na fore taktiez xkrat preberana tema. Nez napisal ten topic, mal by cez google precitanych 5 stranok odpovedi na jeho otazku...
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

mhlavaty napísal:V 2009 bolo ešte spústa motorov Golfa bez DPF,ale aspoň kubatúru si vybrať musí,resp či chce o čosi zložitejší a servisne drahší 16 ventil
Ahoj, zatiaľ hľadám 2009 ročník ako si napísal. Ten 16 ventil teda neodporúčaš? Alebo na čo sa mám pripraviť keď zoberiem 16 ventil?
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

mastik29 napísal:Myslim, ze tu zadavatel temy iba spamuje... Len tu na hlavnej stranke A.EU ma 3 temy o kupe auta, Golf, Mercedes B trieda, Jeep Cherokee 4x4, popritom este Jeep Liberty. Diametralne znacne odlisne, uplne ine kategorie.
Netoboz, aby si nedokazal pozriet u auta stitok kde je uvedena max. dymivost. Na nete toho plno, tu na fore taktiez xkrat preberana tema. Nez napisal ten topic, mal by cez google precitanych 5 stranok odpovedi na jeho otazku...
A ešte tu mám aj plno iných príspevkoch o autách a dokonca aj zaplatený inzerát na jednu peknú dodávku. Keby si vedel, čo znamená slovo spam, tak to sem nenapíšeš. Ozvi sa keď budeš chcieť doviezť pekné auto :4012:
milanrk01
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2012 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanrk01 »

Hello, tak ja mam auto Octavku 5. mesiac 2010 - (kupovanu na SK, kedze dovozovky mali uz viacmenej standard DPF) a nema DPF. Jedna sa o Euro 4. Ide o klasicku 1,9tdi 77KW. Predpokladam, ze Golfiky boli na tom rovnako, teda ak to nebol dovoz.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

povedane, vysvetlene. Neexistuje ziadna pevna ciara ze vcera este nemali, dnes uz maju.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mastik29 napísal:Myslim, ze tu zadavatel temy iba spamuje..
To nie je spam, len proste treba akceptovať, že robotnícku triedu tvoria aj jednoduchší súdruhovia. :4012: A čo si vy Kefalíne predstavíte pod takým ujo Google?? :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

mp3turbo napísal:povedane, vysvetlene. Neexistuje ziadna pevna ciara ze vcera este nemali, dnes uz maju.
Áno, máš pravdu, neni asi žiadna pevná čiara.

Nasmial som sa keď som doviezol Transit dizel a chalani v servise aj na STK neverili, že to nemá DPF od výroby a tie pohľady čo dávali :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných