VW Golf - novy termostat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ondrej1223
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.06.2014 19:25
Zdieľať na Facebook

VW Golf - novy termostat

Príspevok od používateľa ondrej1223 »

Mam golfa mk5 1.9tdi bkc. Rozhodol som sa vymenit termostat. Stary sa otvaral priblizne pri 70 stupnoch(merania v aute podla diagnostiky aj doma v hrnci :)).
Tak som kupil novy original(044 121 113). Novy sa otvara krasne pri priblizne 85 stupnoch.
Ale stary pri uplnom zavreti ak cez neho funknem alebo zhora nalejem par kvapiek vody neprepusti nic a novy vodu aj vzduch prepusti pri rovnakom postupe.

Chcem sa spytat je novy termostat chybny alebo ma ak je zavrety ma prepustat male mnozstvo vody?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lepsie ked trosku prepusti...niekedy sa aj vrtne mala dirka, alebo tam je :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ondrej1223
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.06.2014 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrej1223 »

Presne to som cital. Dokonca ked do toho noveho fukam mam pocit ze vzduch ide len s jedneho miesta ale ziadnu dierku tam nevidim. Len mi neslo do hlavy ze stary dokonale tesni.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nedostava take teplotne soky system a taky drobny presak dramaticky nemeni zohrievanie motora negativne...vsetko je ale otazkou miery :41c2:

do tych termostatov tesnych sa prave zvykne vrtnut
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

A kaď je termostat ELEKTRONICKY , tam sa dá urobiť ČO ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lacko ...človek ti to prezradí a ty to hneď niekde vykecáš :)
Ale vážne...Je jedno či je to termostat,alebo xy hocičo,ak je to riadené tak že má elektronickú kontrolu pozície,tak to býva ošetrené v základných nastaveniach,kde sa to termostat musí "naučiť".Ak nevie kde je,tak nefunguje vlastne nič.To spadá do diagnostiky motora a dnešné motory poslednej generácie to tak majú snáď úplne všade a vo všetkom čo sa hýbe
Paradoxne síce platí že je to komplikovanejšie,ale je to rýchlejšie aj presnejšie a kontrolovatelnejšie,iba kladie troška nároky na obsluhu,ale to je žiaľ klúčový nedostatok načo súdruhovia z NDS pozabudli,že špičkovú techniku geniálnych tvorcov budú opravovať ľudia čo sa nevedia podpísať
ondrej1223
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.06.2014 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrej1223 »

Zistil som ze na novom termostate chyba tesnenie okolo tanierika na mieste kde sa uzatvara. Fotka stareho termostatu:
https://postimg.org/image/hp9rx9zfv/

Takze asi bude ten novy termostat zly.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ja myslím že platí v plnej miere to čo ti odpísal bajo.
Nie je obvykle na škodu keď termostat trošička prepúšťa, v dôsledku toho je jeho otváranie a zatváranie pozvoľnejšie, to myslím jeho funkcii len prospieva. Samozrejme dôležitá je miera toho prieniku v zatvorenom stave.
Takže je nepravdepodobné že by ten nový termostat bol zlý z toho dôvodu že nemá nejakú tesniacu gumičku, len je skrátka tak konštruovaný. To aj dobre korešponduje s tým že tento nový má vyššie nastavenú teplotu otvárania.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja som nedávno menil termostat na Primere, keď som zhodil prírubu tak som si všimol že miestami bol film silikónu 0,000000nič a niekde nič tesnili to viac menej presné opracovanie prírub.Nový termostat prišiel aj z tesnením po obvode ale na tom originálnom žiadne tesnenie nebolo, takže tesnenie som zhodil pasoval tam presne a aj funguje v pohode.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laco1871 napísal:A kaď je termostat ELEKTRONICKY , tam sa dá urobiť ČO ?
keby som takemuto cudu chcel posunut krajnu polohu, tak ho proste skalibrujem na novy doraz, napr tak, ze mu ho vytvorim :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak a 31 neregistrovaných