VW Golf mk2 1984

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bongo564
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10.12.2016 22:29
Zdieľať na Facebook

VW Golf mk2 1984

Príspevok od používateľa bongo564 »

Nazdar hoši potrebujem radu zohnal som golfa 1,6 TD diesel na nd ale chcel som naštartovať motor ale Stal na luke 4 roky. A nejde mi naštartovať ako vidno že sa mu chce že odpaluje aj som mu do sania dal ohen (lebo som ho štartoval v zime) a nič nafta tam ide žhaviť žhavi neviem čo s tym
Dakujem za odpovede.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ked ako hovoríš, STAL NA LUKE 4 roky ,

tak by som sa sustredil na KABELAZ a ELEKTRIKU vratane RJ

a jednotlivých snímačov ,tam NIEKDE bude ZRADA
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Po rokoch ak ostane v čerpadle nafta,vie to zalepiť lapované diely vnútry.Už po dvoch rokoch plné čerpadlo odložené do regála nebolo možné rozchodiť,väčšinou presuvník vstreku bol "zalepený".
Ak blafká aspoň trošinka,treba ho štartnúť a dostať troška nad štartovacie otáčky sprejom na brzdy do sania.Najlepšie by bolo ale neustále dotláčať palivo ručne ak inak nie tak balónikom a držať plný plyn kým nechytí.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

laco1871 napísal:Ked ako hovoríš, STAL NA LUKE 4 roky ,

tak by som sa sustredil na KABELAZ a ELEKTRIKU vratane RJ

a jednotlivých snímačov ,tam NIEKDE bude ZRADA
Laco pochybujem že Golf z roku pána 1984 má riadiacu jednotku,alebo nejaké snímače potrebné pre chod motora,tam je všetko mechanika.Treba tam len nejako dopraviť naftu a "rozhýbať"čerpadlo ako píše Milan.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jedinú elektriku pre štart potrebuje pustiť 12v do káblika na elmagnete čo zastavuje palivo.jedine to treba skúsiť,ak cvaká tak OK,natlačiť palivo,sprej a točiť.Tam bol aj presuvník na lanko ak si pamätám,to je dobre zablokovať v plnom zatiahnutí,dosť to pomáha
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Veru to boli zlaté časy keď diesel potreboval pre svoj život len tri veci,trocha elektriky na cievku,naftu a luft :..: :..: :..:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pepo64, boli, veru zlaté. Žiadne blbosti, internet, fb, mobily satelity,navigacie a podobné pitominy.
Aj sme si boli bližší, keď som v 1987om roku postál s LIAZ 110.553 s navesom BBS dvojnaprava dvojmontaz plechove bocnice, zapol výstrazne smerovky a išiel za kabínu sa vymočiť, postali tri súpravy za mnou ci treba helfnút. Dnes vedĺa kabiny zdochnes a este Ta vytrubi ,lebo zavadzias.
Ten motor 1,6 mal aj predradnik sytic a ten lubil,robit hluposti.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ten akoze sytic pomahal len minimalne, bud ti to nezhavi, alebo tam ma malo nafty....roztahaj to, alebo toc na externy zdroj a spray....ale so sprayom by mal chytit aj bez zhavicov....toto bol na svoj cas spickovy motor...
bongo564
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10.12.2016 22:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bongo564 »

No sprej na brzdy (odmasťovač) som skusil ale nič a na nete som našiel že existuje nejaky eterovy sprej na stratovanie to to skusim kupiť
A chcem sa opytať ako hovoril mhlavaty že mam dať prud do elmagneta čo zastavuje palivo kde sa nachadza tato chujovinka :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je na vstrekovacom čerpadle,jediný káblik
Éterom neštartuj,neodhadneš množstvo a podvihne hlavu.Nastrekovať sa môže iba ak už štartér slušne točí.Čo nechytilo na čistič brzd,nechytí ani éterom
bongo564
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10.12.2016 22:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bongo564 »

Inak zistil som že okolo čerpadla tečie nafta ale minimalne myslite ze by to mohol byť problem ? a rozmyslal som nad tym že auto roztlačim za traktorom ze by motor išiel na vyššie otačky lebo ten starter toči strešne pomaly ale bojim sa že by preskočily rozvody neviem či mam riskovať je velka pravdepodobnosť že preskočia rozvody ?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

roztahovat auto s rozvod.remenom je vzdy velke riziko, hlavne, ked dlho stalo a remen nik nevie, v akom je stave...musis si dobre pozriet remen a vediet to roztiahnut, robil som to strasne velakrat a nikdy mi remen neskocil, ale nemozem to nikomu doporucovat...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Treba zaradiť minimálne dvojku, aj trojku a veľmi citlivo spúšťať spojku, ako v autoškole až skoro že spojka šmýka. Treba k.ua cit, lebo remeň rupne a hotovo.
bongo564
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10.12.2016 22:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bongo564 »

No viete čo nejdem riskovať z rostlačanim. skusim či vstrekovače funguju žhaviče dam nove Ale pozrel som sa do vyrovnavacej nadobky a ja stenach nadobky je normalne olej voda nieje čierna ale na stenach je olej lebo niekto my hovoril že by to mohlo byť zapečene
je to problem ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných