VW Golf mk1 - tazko startuje, dusi sa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rybco
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.03.2017 01:09
Zdieľať na Facebook

VW Golf mk1 - tazko startuje, dusi sa

Príspevok od používateľa rybco »

Zdravim, mam doma Golfa mk1 1.8 GLi 2H digifant 72KW Kabriolet 1991. Auto pekne islo no pred tyzdnom som ho isiel nastartovat a horko tazko naskocilo a hned skapalo. Toto robi stale, ze nastartuje a skape. Len ked jemne nasliapavam a pustam plyn tak motor ide. Musim vsak stale jemne nasliapavat plynovy pedal lebo ked ho drzim v jednej polohe alebo mu prudsie pridam, auto sa drhne az skape a musim proces opakovat. Ak uz auto dostanem do vyssich otacok parkrat za sebou, zacne uz reagovat na plyn tak ako ma a nedrhne sa, ide normalne. Obcas mu poskocia otazky este v prvych sekundach na volnobehu a potom uz ide pekne. Ked motor zhasnem tak hned chyti. Menene su nasledovne veci: cerpadlo v nadrzi, cerpadlo mimo nadrze, vsetky filtre, oleje, rozvody, sviecky, cistene vstreky, meneny chladic a snimac teploty chladiacej zmesi. Auto po vymene suciastok preslo mozno 30km dokopy. Vaha vzducu to nebude, pretoze to robi aj po jej odpojeni. Kamarat vravel, ze moze byt prasknuta hlava. Vedeli by ste niekto prosim poradit?
rybco
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.03.2017 01:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rybco »

Zistil som ešte, že keď sa rozbehnem, idem povedzme na 4rke a jemnučko stlačím plyn, auto zaačne skákať. Keď pridám prudšie, normálne zrýchli. Budem rád za akúkoľvelk radu. Vďaka.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Skontroloval by som škrtiacu klapku ako prvé.
rybco
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.03.2017 01:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rybco »

Vdaka za radu, precistil som ju. Bola spinava. Vyzera byt vsak v poriadku poriadku, no problem pretrvava. Nemoze to byt lambda sonda? Auto sa aj vcelku rychlo zohreje na 90-100 stupnov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných