VW Golf IV - zapojenie SAFE zamku spolujazca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VULKAN
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07.12.2006 15:04
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - zapojenie SAFE zamku spolujazca

Príspevok od používateľa VULKAN »

Dobry den
Viete mi poradit akej farby su vodice ktore odomykaju safe motorcek na zamku spolujazca? na Golf 4 nejdu dvere otvorit ani z vonka ani z vnutra.Tapacir musim asi dolamat,kedze ma drzi dole drzi repro a hore palubovka.Zamok cvaka ,len raz pri zamknuti aj odmknutinapr i klucom vo dverach.Tiahlo na dverach ktorym sa daju zvnutra dvere zaknut chodi tiez pri diakovom ovladani spravne,ale pri zaknuti s tlacidlom vo dverach vodica tiahlo zide dole,ale aj hned vybehne hore,na ostatnych dverach zostanu tiahla dole.
Budam rad za kazdu vhodnu radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepomôže žiadna vedomosť farieb.Ani keby boli tie kábliky vytiahnuté z dverí von,nič to nie je platné,akurát by externe dostali tú elektriku čo aj tak dostanú aj teraz.Problém je inde, na priloženom fote (zámok G4) je konštrukcia safe mechanizmu.problém je v tom že obsahuje dva bežce (v dlhšom je ešte jeden) a teda po jednom posune sa udeje ešte jeden.A ten druhý to teraz vlastne blokuje.Takmer vždy je to problém samotnej odstredivej spoječky nasadenej na oske motorčeka.Pri roztočení sa vysunie odtredivou silou taký kolíček a za tým prenesie točenie na maličký bubon.Ak sa nedosiahnu otáčky potrebné na prekonanie sily pružinky blokátora čiže nie je dostatočná odstredivá sila (motorček nedosiahne otáčky) nevykoná sa potrebný presun sánok.
Problém začína takmer vždy takým tým známym občasným neodomkne/nezamkne,ale kedže nakoniec predsa len,každý na to kašle a dopadne to takto.Dokonca som zažil ľudí čo dobre vedeli že mechanicky nejde otvárať len centrálom,aj tak si počkali
[img]https://i.postimg.cc/ygxdnSZQ/DSCN8376.jpg [/img]
[img]https://i.postimg.cc/RJczTMXp/DSCN8377.jpg [/img]
VULKAN
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07.12.2006 15:04
Zdieľať na Facebook

VW Golf 4 ..zapojenie SAFE zamku spolujazca

Príspevok od používateľa VULKAN »

Dakujem Vam za vysvetlenie a foto ..poslal som Vam spravu
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Mne par krat pomohlo na autach ked sa toto stalo ze som odomykal zamykal dialkovym a buchal pästou v oblasti zamku a asi po 5 min trapeni to odomklo vacsinou ....
VULKAN
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07.12.2006 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VULKAN »

wikyxxx neni to zla rada... no ja som to skusal hodinu ,a neuspesne.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Tiež používam metódu búchania zatiaľ sa podarilo všetko otvoriť no ale sú extrémy ktoré riešim kladivom a hranolom a na cielené presné miesto....pozor na to aby nedošlo k poškodeniu nie je cieľ to rozbiť.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zväčša sa otvorí,ale cirkus kolo toho je často dlhý.Zvykol som auto mať pripojené na silnom zdroji aby napätie auta bolo maximálne,tj stále pripojenie a v sieti cca 14,7 V Ani pánboh nepovie či to pomôže,ale kombinácia toho šaškovania zatiaľ všetko otvorila,často to bolo prvé otvorenie dialkovým po nejakej prestávke.Napájať sa na prechodové kábliky nemá zmysel,idú do RJ dverí,čiže dosah priamo na zámok tam nie je.

Preto !!!! Pri prvom zahaprovaní otv/zatv riešiť a nečakať !!!
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

bjbbobek napísal:Tiež používam metódu búchania zatiaľ sa podarilo všetko otvoriť no ale sú extrémy ktoré riešim kladivom a hranolom a na cielené presné miesto....pozor na to aby nedošlo k poškodeniu nie je cieľ to rozbiť.
treba dat knihu v makkej vazbe a priklepovku, len bacha aky sa nerosypalo sklo :)
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Tiež dobrý nápad. Keď budem v koncoch tak použijem. :2f93:
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ked nepomoze nic z toho tak karboska a vyrezat dvere a zohnat z vrakacu nove :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných