VW Golf IV -zadierajúce sa turbo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

manko1488
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.07.2015 19:10
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV -zadierajúce sa turbo

Príspevok od používateľa manko1488 »

Ahojte,potreboval by som poradiť.v juli mi odišlo turbo na golfe IV, tak som s tym musel do servisu, nasledne mi dali nové, za co som zacvakal 500eur, no auto uz neslo do vykonu, stale ked sa zaplo turbo, tak ziadne tlaky. musel som vypnut motor a startovat odznovu. Tak som to odniesol znovu do servisu, kde to pozreli a povedali ze je to ok, vraj chyba bude inde. tak som odniesol zase auto do servisu kde som dal vymenit filtre a váhu vzduchu (dalsích 350e) no robilo to stále. 9.novembra som auto odniesol opat do servisu kde mi menili turbo, tak ho dali reklamovať. auto od novembra nemam doma, pretoze tvrdia ze nove turbo je ok. taktiez aj motor napichli a je ok. stale ked to zapoja prejdu autom par km a lopatky su v zadku. uz tam skusali dat 3dalsie lopatky no stale ich zoderie. co to moze byt? v servise nevedia, a teraz auto je nepojazdne a trcí mi tam od novembra :-( dakujem za rady :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skús spresniť vec z lopatkami,to vonkoncom nie je jasné čo píšeš.
manko1488
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.07.2015 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manko1488 »

ked sa založí nové turbo a počas chodu auta, turbo zodiera lopatky turba - vrtuľku
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sakra práca.Zodiera...to je ako ? Turbína má dve lopatkové kolesá.Ktoré zodiera ? Zodiera nábeh turbínkového kola,alebo načne nábežné hrany,chlape veď píš normálne.
manko1488
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.07.2015 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manko1488 »

Niesom mechanik, skusim to takto vysvetlit. Zo sacej strany turba nici lopatky, akoby ich frezovalo normalne ich zderie. viem len tak vysvetlit ako mi povedal a ukazal mi tie lopatky cele zodrate po 10minutovej jazde.Nevie prist na to co to robi uz trei mesiace tam mame auto.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mi rozum zasa zostal stat... to je co za hlupost - lopatky sa nederu, a toboz nie po generalke turba. Jedine ak by to bola "slovenska generalka"
manko1488
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.07.2015 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manko1488 »

Tak ja tomu nerozumiem ze by nas kvalitne oklamal ten chlapik zoservisu? Videl som tu lopatku bola znicena, moze byt aj to ze to robi zamerne? uz som nervozny lebo od novembra mam auto v servise 300km od nas a v npvembri aj stk a ek mi skoncila. Vy ste odkial? lebp uz som rozmyslal ze auto vezmem odtial a dam inde ale zas on mi 500 e nevrati urcite.
Kocman85
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27.11.2008 20:43
Bydlisko: HE + KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kocman85 »

Problém bude zrejme v servise, nie v turbe.....každopádne tri mesiace mať auto 300 km mimo a žiadny výsledok je ľudovo povedané SILA !!!
manko1488
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.07.2015 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manko1488 »

No aj ja som z toho na nervy.. a co mozem teda vlastne urobit? :( on mi teraz auto poodpajal a vobec nie je pojazdne
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

By som mu poodpájal prívod kyslíka!

Auto dávam do servisu s požiadavkou na opravu, ak to neurobia neplatím. Ak sa ukáže až po čase, že opravu neurobili dobre - reklamácia. Ak ju nevybavia do 30 dní vrátiť peniaze a auto beriem inde. A nie, že 3 mesiace, 850 € a nič! :::
manko1488
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.07.2015 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manko1488 »

aby som to upresnil. robim v cechách, turbo mi odislo cestou domov z ciech v žiline, tak som nemal na vyber iba auto odniest do servisu tam. turbo vymenili v priebehu tyzdna /450e/ prisiel som domov, a doma v servise som povymenienal dalsie veci /350/ a potom islo na reklamaciu - presne 9.novembra. od vtedy je auto tam! je to uz na nervy, ten chlap má stale nejaku vyhovorku, uz neviem co mam robit. peniaze mi uz urcite nevráti. uz mu volala aj zena robila krik, a mne povedal ze si nepraje aby mu volala tak uz uznajte ide ma roztrhnut od nervov.. ked mi to nespravi, peniaze nevrati tak mozem platit odtahovku /300km/ a dat odznovu nove turbo u nas v servise.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Čakaním na zázrak nič nevyriešiš. Môžeš dotyčný servis oznámiť na obchodnú inšpekciu za nevybavenie reklamácie - ak máš všetky doklady od opravy vrátane účtu o zaplatení a dokladu o uplatnení reklamácie - a to je asi tak všetko, keďže sa asi za 450€ nebudeš súdiť.Zožeň si kamaráta, ktorý ma silnejšie vozidlo s guľou, požičaj si trajler a choď si pre auto. Neváhaj a konaj.
Kocman85
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27.11.2008 20:43
Bydlisko: HE + KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kocman85 »

Vravíš, že auto je v Žiline a je to 300km od teba. Ak si z východu, tak aj tam sú servisy, kde by ti určite vedeli pomôcť. Robil by som tak ako píšu vyššie. Zohnať trailer naložiť auto a haaajde domov. Minuté peniaze už zrejme neuvidíš - slovenská realita.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Napíš meno servisu A kde je....

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných