VW Golf IV - voda v oleji

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

falkus
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.03.2016 22:31
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - voda v oleji

Príspevok od používateľa falkus »

Ahojte. Mam vw golf IV 1,4 55kw
Dnes som zistil ze mam vodu v oleji. cca pred troma tyzdnami som menil olej, rozody a filtre. Mechanik mi vravel ze treba urobit repas motora. Ze vraj menil tesnenie vrchnej casti motora. Cidlo po vimene olaja preblikuje pri zohrati motora. Cez vzduchovy filter mam imulziu vody skadial hadica vedie z klukovu hriadel ze vraj odvetravanie vzduchu aspon tak som to pochopil. Ale spod auta mam kvapky oleja. Cez rozvody mam ofrkane od oleja. Skadial mi to vlasne tecie? S mechanikom nie som spokojny lebo pred tim mi to nerobilo.
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

a ako vies ze je voda v oleji,nejak sa mi to nezda,aka je farba oleja ked vitiahnes mierku,dalej trati sa ti voda ze ju dolievas,cidlo nic neznamena moze byt na vymenu kolko km ma motor,ten kondenz na vicku tiez nic neznamena,dviha sa hladina oleja smerom hore ak tvrdis ze ti ide voda do oleja,dali ste tam dobry olej aky tam ma byt alebo co boh dal,a ze hned mech.zly,cico kde si sup tvoj nazor, :3c90:
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Napíš to po slovensky, potom si to po sebe prečítaj a určite sa Ti bude dať nejako pomôcť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je voda v oleji tak s tým nejazdi lebo si zarobíš na väčší problém.Je to celkom zaujímavá vec že u motora ktorý nemá výmenník voda/olej stane podobná vec.Pretože prerazené tesnenie hlavy musí byť medzi susediacimi kanálmi kde jeden je voda druhý olej.ale tu logika končí,lebo olej má niekoľko násobne väčší tlak a tak by logika predpokladala že sa dostane olej do vody.To je celkom bežná vec,ale aby sa tlačilo to,čo je pod menším tlakom ?!
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných