VW Golf IV - trasenie novych kotucov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mishino648
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:18
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - trasenie novych kotucov

Príspevok od používateľa mishino648 »

caute , stretol sa uz niekto s takym problemom? ked pribrzdim prudsie napr pri 80ke tak mi strasne trepe volantom. a pri brzdeni v lavotoc zakrute pocut prave koleso akoby sa islo rosipat ,ked som zdvihol auto a chytil koleso s pravej a lavej casti malo volu a tusim bola nieaka vola v riadiacej tyci ktora asi vedie do riadenia. mam G4 110kw 1.9 tdi.pred 4 mesiacmi mi menili predne aj zadne kotuce trw . pred mesiacom predne ramena lemforder aj zvisle capy.tycky stabilizatoru rok stare .co moze byt zle dik za kazdu radu .caute
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Futura, čo s tým majú strmene keď píše že ak chytil koleso a malo volu... Nebude skôr nejaký čap vybitý?
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Osobna skusenost. Zle zalozene platnicky, lozisko, cap, krivy kotuc, gumove ulozenia vodiacich tyciek, kazde z tohoto sposobi trasenie
richi90
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 24.11.2015 08:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi90 »

veru je toho dost na vyber,treba si lahnut pod auto a poskusat, ci nie je niekde vola alebo to prosto rozobrat a poskladat na novo a poriadne
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Nepíšeš koľko km má auto najazdené, ani nič o ložiskách, mohla by to byť vôľa v niektorom kĺbe riadiacej tyče, ako píšeš. Mal som raz požičané auto s rozbitými vnútornými kĺbmi (ako sa neskôr zistilo v servise),okrem strašného trepania sa to prejavovalo balansom v zákrutách, doslova až uskočením auta do strany. Odporučil som známej opravu, mechanik jej po oprave zahlásil, že prišla v hodine dvanástej. Daj si to skontrolovať a opraviť, sám si geometriu po výmene nenastavíš.
duskobenka
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24.05.2016 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duskobenka »

tak to zanes tam kde ti tie kotuce robili a nech to spravia oni ak to nie je dobre. mozno to treba len rozobrat a urobit na novo, za to by si nemal ani nic platit ak to bola ich vina
boskofero
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 23.05.2016 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boskofero »

tiez by som to riesil asi formou reklamacie a nech si to pekne daju na poriadok, vsak si predsa neplatil pre nic za nic a je to nefunkcne
lacoo34
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.05.2017 21:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacoo34 »

no len to im bude treba dokázať, že bola chyba v tom ako to oni urobili. ale možno tam budú mať charakter a spravia to bez nejakých vykrúcačiek. za pokus nič nedáš
mishino648
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishino648 »

tak podla mna je to ten vnutorny klb na tycke riadenia lebo je tam vola ked pokyvem kolesom aby sa tocil volant aj v tom mieste pocut klepkanie pod manzetou , a pri brzdeni je to urcite namahane a koleso vybruje .je to mozne ? ta vola je tak cca 3mm.ta axialna tyc je to babracka vymenit? vymeny sa nebojim len nieake rady by pomohli . treba nieake spec .naradie ,?? diki caute
mishino648
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishino648 »

a mam nabehane 300000
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných