VW Golf IV - stále sa zapína ABS *vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

6miso6
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.02.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - stále sa zapína ABS *vyriešené*

Príspevok od používateľa 6miso6 »

dobry den,

chcel by som vas poprosit o pomoc. vw golf IV 1,9tdi 66kw alh.

skoro pri kazdom brzdeni sa mi zapne abs. sucha cesta, ziadne nerovnosti, bezne brzdenie a ked sa dostanem na rychlost cca 20 km/h sa zapne abs a cvaka az do nuly.

zacalo to tak, ze pri vymene tlmica sa mi podarilo poskodit LP cidlo abs a kabel - svietila kontrolka. kabel som opravil, cidlo som vymenil za lacne z elitu, kontrolka zhasla, ale zacalo sa mi stale zapinat abs.
povedal som si, ze som asi setril na zlom mieste a kupil som cidlo bosch, vymenil som a robi to znova presne to iste.

kontrolka samozrejme nesvieti, na diagnostike ziadne chyby, a ked abs odpojim, brzdi to super.

este sa chystam odvzdusnit abs, ale sam neverim, ze by to pomohlo..

dakujem pekne za rady
Naposledy upravil/-a 6miso6 v 25.05.2013 10:59, upravené celkom 1 krát.
6miso6
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.02.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6miso6 »

ste som zabudol - povodne cidlo bolo ate a ja som dal teraz bosch
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

To nevadi ze si dal Bosch,kvalita je.teraz ta nechapem,pri brzdeni vzdy zbadas "kmitanie" brzdoveho pedala?Alebo sa ti rozsvieti kontrolka?Opis to presnejsie.
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Nemas nahodou zoslahane tie ABS kruzky co snimaju tie snimace?
Mal som tento problem na Punte ale tam mi po nejakom case aj ABS kontrolku rozsvecovalo a ABS neslo
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93: Poskodeny kruzok ABS treba ho vymenit. :41c2:
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Vobec nie som si isty ze to bude vadny snimacimkruzok.Diagnostika krasne ukaze/live data/,ktore koleso sa toci a ktore nie.A kedze niektory snimac je nefunkcny,praveze ABS je nefunkcny a nie ze stale funguje.V tomto pripade by aj kontrolka mala svietit,samozrejme aj pri vadnom snmacim kruzku.
jofozo
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 22.11.2007 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jofozo »

Ked pozries live data tak vsetky cidla ukazuju rovnaku rychlost?

Raz som mal jedno cidlo spinave od prachu z brzd a bola na nom nalepena aj nejaka kovova spona. A ked som zacal brzdit aj pri nizkej rychlosti tak ABS zaberalo.
6miso6
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.02.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6miso6 »

avelmak napísal:To nevadi ze si dal Bosch,kvalita je.teraz ta nechapem,pri brzdeni vzdy zbadas "kmitanie" brzdoveho pedala?Alebo sa ti rozsvieti kontrolka?Opis to presnejsie.
vzdy zbadam kmitanie pedala, ziadna kontrolka sa nerozsvieti
6miso6
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.02.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6miso6 »

jofozo napísal:Ked pozries live data tak vsetky cidla ukazuju rovnaku rychlost?

Raz som mal jedno cidlo spinave od prachu z brzd a bola na nom nalepena aj nejaka kovova spona. A ked som zacal brzdit aj pri nizkej rychlosti tak ABS zaberalo.
dakujem velmi pekne za pomoc, aj kolegovi pred tebou, co pisal o live data - vobec ma to nenapadlo pozriet live..

vysledok je, ze pri vsetkych rychlostiach ukazuju vsetky cidla rovnako, ale pri rychlosti 8 km/h a menej ukazuje to vymenene cidlo 0 km/h

myslite, ze to moze byt inou znackou cidla (vsetky su ate, iba toto jedno je bosch) alebo tym, ze som cinoval kabel k tomuto cidlu?
6miso6
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.02.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6miso6 »

ved prave, ze sa neda vratit..

uz mam doma lacny a teraz ten bosch, kt. zrovna lacny nebol, ale asi mi naozaj zostane aj ten a budem musiet kupit ate..
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

A čo tak skúsiť vymeniť kábel??? Ja som menil snímač ĽP za najlacnejší 7 E, vraj Siemens takže Čína a funguje už druhý rok. Takže môj názor zameraj sa na kábel.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

V ziadnom pripade netreba kupit dalsi snimac.Bosch je kvalita tiez,a musi fungovat krasne.teraz nehovorim o lacnych smejdov,ako napr,Topran.No a teraz,ked si cinoval kabel,prerusil si tienenie kabla.Ten kabel,cize vedenie musi byt tieneny.Pri nissich otckach to chybajuce tienenie velmi zbadat,na vissich uz tak velmi nie,ale keby si to zmeral s oscilloskopom,tak krsane vidno zavadu.Bohzial okamzite musis vymenit vedenie.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Este som si vynechal velmi dolezitu vec.Vzdialenost medzi snomacom a snimacim kruzkom musi sediet pri vsetkych 4 kolesach.Moze sa stat/ale u Boschu neverim/,ze novy snimac je kratsi,a vzdialenost je vatsia,a vlastne udava falosnu informaciu o otacok kolesa pre RJ ABS.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Bosch je OK, nikdy som nemal reklamaciu, skor to vidim na problem v rotorovej casti cize ozubenom kosiku na naboji, pripadne vzdialenosti cidla alebo su tie scinovane kable zle....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Logika veci z ktorej je nutné vychádzať. ABS má autodiagnostiku,tá je evidentne OK,čiže staticky sú obvody uzavreté,a slučky čidiel sa nachádzajú v akceptovatelných hraniciach. RJ aktivuje ABS od určitej rýchlosti,nikdy nie od nuly,niekedy od značne vysokých (30 km/h a pod)
Ak sa spustí systém,je to jednoznačne preto že frekvencia niektorého z čidiel zmenila frekvenciu nad určenú hranicu.Čidlo dáva pravouhlý impulz,teda vlastne každý zub je jeden impulz.Bola by malina pozrieť presne čo dáva osciloskopom,ale to zase melieme z zlom mlyne.Ale..aspoň multimeter na kanektore čidla na rozsahu 200mV ukáže či pri pomalom točení "vyrába" impulz. Preboha to celé čidlo je iba jedna idiotská cievka ktorú ak treba si na kolene vyrobím,tak škoda každej špakulácie o značke či je alebo nie je vhodna.Aj z Marsu čidlo bude vyrábať len a len pravouhlý signál na ktorý má vplyv medzera,vzdialenosť od povrchu zubov. Aj preto je osciloskop jediný ktorý dáva presný obraz o tvare,frekvencii a amplitúde.OBD iba počíta,prd vie o kvalite a tvare,preto odchylku vie vyhodnotiť ako signál pre spustenie

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných