VW Golf IV - snímač kľukového hriadeľa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - snímač kľukového hriadeľa

Príspevok od používateľa meri27 »

Ahojte, možno niekto z Vás mi vie poradiť. jedná sa o golf IV, 1.9 tdi 66 kw, alh, 2001.
Auto počas jazdy zdochlo, nedalo sa naštartovať, diag. bez chýb. Kupoval som použitý origo snímač kľukového hriadeľa, auto naštartovalo hneď, po týždni začalo robiť to isté, ako predtým otáčkomer počas cesty padol na nulu, a auto zdochlo s rozdielom, že po druhom tretom štartovaní naštartovalo. Kúpil som nový nepoužitý ale neorigo snímač, auto išlo perfektne cca 500 km ov, a od včera z ničoho nič zase to isté, otáčkomer na nulu, ale dá sa naštartovať a motor ide pekne kým nepridám väčší plyn, vtedy hneď klesne otáčkomer a zdochne, keď uberiem plyn motor vtedy motor ide ďalej. diag ukazovala:
16705 - Engine Speed Sensor (G28)
P0321 - 35-10 - Implausible Signal - Intermittent.

Čo na to hovoríte? Mal už niekto z Vás podobný problém?
Naposledy upravil/-a meri27 v 23.03.2021 19:07, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to nič neobvyklé a dokonca je lahko riešiteľné (z pohľadu dielne) ale aj bežná garáž to porieši aspoň do možnej miery.Problém vyzerá na problém nie zo samotným čidlom (hravo overiteľné oscilom) ale skôr z kabelážou a výpadom signálu.Vždy každé babranie sa z kabelážou hýbe,preto môže byť na chvílu pokoj,ale stav sa obnoví akonáhle sa to utrasie do pôvodných polôh.Či je v skrate či v prerušení jedne či viac...treba rozbaliť kabeláž a detailne prezrieť každý cm.Ako sa hýbe a chveje tak sa správa ...tu je presne ten problém
Prederie sa ochrana na kábliku a medenka to dokončí
[img]https://i.postimg.cc/B8LJCFXC/a.jpg[/img]
meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meri27 »

Díki pekne za odpoveď, pozriem sa na to, už som objednal zase ďalší snímač teraz hellu. Nemôže sa stáť náhodou, že napr. niečo nie je v poriadku s elektrikou a to poškodzuje snímač?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pravdepodobnosť ako pád meteoritu na hlavu
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa00421948118360 a 45 neregistrovaných