VW Golf IV - ISO konektor

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sklamany-zivotom
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2017 22:33
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - ISO konektor

Príspevok od používateľa sklamany-zivotom »

Zdravim,

nedavno som vymenil radio z vyroby na VW Golf IV na nove Kenwood KMM - 123y. Vsetko prebehlo v pohode, radio robilo co malo, akurat sa nonstop vymazavali nastavenia. Po dodatocnom studiu manualu v patrani po chybe som zistil, ze pre Audi a VW (a Vauxhally) sa moze pozadovat modifikacia zlteho a cerveneho kabla - klasika, prepojit ich, google aj YT tvrdili to iste. Kedze radio ma tu tzv. rychlospojku ci prepojku (cerveny aj zlty kabel su spojene takou hlinikovou spojkou a daju sa prepojit cerveny so zltym a zlty s cervenym). Radio som vybral (bez problemov, musel som dokupit konektor na antenu po montazi v servise - stare radio som nevedel vybrat nemal som tie pliesky na vytiahnutie).
Pointa. Prepojil som cerveny so zltym kablom, vsunul radio spat na miesto a radio sa nechce zapnut. Po opatovnom prepojeni cerveny na cerveny zlty na zlty rovnaky efekt - radio sa nechce zapnut. Cize radio co fungovalo len si nepamatalo nastavenia, sa po odporucanej uprave neunuva hrat uz vobec. Netusite niekto kde by mohol byt problem?
Pozn.: zlty kabel som rozpojil v pohode rukami ale cerveny bol akosi zakliesneny v prepojke, pouzil sonm kombinacky, ale nedoslo k poskodeniu ani prepojky, ani kabla. Normalne sa do seba zacvakuju a drzia. V zltom je navyse napatie, pri spojeni prepojky zlty+zlty preskakovala iskra (nemam po ruke meracku)

Dakujem za pripadnu pomoc
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Žeby vyhodilo poistku?
sklamany-zivotom
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2017 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sklamany-zivotom »

to ma napadlo az co som dosiel domov, a kedze je tma a zima este som to nepreriesil. ale poistka v radiu vyzera byt v pohode, v aute musim mrknut.
sklamany-zivotom
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2017 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sklamany-zivotom »

UPDATE:
skusil som nahodit radio z vyroby. neslo. cize asi odrovnalo poistku. problem je ze ako su poistky, je tam nakres ktora je ktora a od radia nie je ani jedna.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Napájanie rádia je riešené 3 vodičmi: čierny - mínus pól od baterky (kostra), červený a žltý - +12V, jeden z nich je stále napájanie (od baterky) aby sa nevymazali nastavenia rádia, druhý sa spína spolu s otočením kľúča v zapaľovaní (väčšinou prvá poloha - ACC). VW má žltý a červený vzájomne prehodené. Ak zapojíš oba na ten spínaný vodič tak si rádio nebude pamätať nastavenia, ak zapojíš oba na vodič od baterky (stálych 12V) tak ti môže vybíjať baterku.
Poistka rádia môže byť spoločná s inými vecami (accessories - príslušenstvo), malo by to byť napísané v manuáli k autu pri popise poistkovej skrine, ak nie tak skúšaj jednu po druhej.

Ak máš neoriginál rádio tak budeš potrebovať ešte "fantómové napájanie" antény (stojí to asi 10€: http://www.saunika.sk/skoda---antenne-n ... silnovaca/), pretože VW má anténu napájanu cez koaxiál, neoriginálne rádia majú napájanie antény vyvedené na modrom kábliku - tento káblik sa pripojí do redukcie (fantómové napájanie rádia - väčšinou taký valček), redukcia sa pripojí k rádiu a kábel od antény sa pripojí k redukcii. Ak nezapojíš napájanie antény tak budeš mať zlý príjem.
sklamany-zivotom
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2017 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sklamany-zivotom »

@fkk no.. v navode na pouzitie radia praveze chcu aby som prepojil cerveny so zltym - na to ma zlty aj cerveny kabel rychlospojku. cize od vyroby je tam riesenie pre VW. tam problem nie je. Problem vsak je.. ze radio nefungovalo este vtedy ked preskakovala na zltom kabli iskra (zlty kabel je pod stalym napajanim v tomto pripade).. nerozumiem, preco by preskakovala iskra, keby bol problem v poistke. Alebo ma stale napajanie inu poistku ako cerveny ACC kabel? co to som guglil, lebo v manuali nemam popis ktora poistka je od radia v aute s takou výbavou aku mam. a na stitku na poistkovej skrinke radio vyzobrazene neni. podla Googlu je to poistka c. 42, 25A. tu som neskontroloval dostanem sa k tomu neskor. poistka na radiu je OK. stare radio z vyroby nefungovalo tiez, to nema novy ISO konektor (konkretne Mitsumi ISO) ale klasicku staru pripojku (hneda+cierna oddelena koncovka).. cierna je pre napajanie, hneda pre repraky. pripojim cierny konektor na radio a nefunguje ani povodne VW Beta.

co sa tyka anteny.. vsimol som si bledomodry kabel od anteny, ale podarilo sa mi zohnat koncovku pre radio na koaxial, tu antenovu pripojku ci ako sa to presne vola. koaxial z anteny sa v pohode pripojil a chytalo signal. problem vznikol pri prepojeni cerveneho kabla so zltym. a neviem cim to je.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Žltý aj červený by mali mať každú samostatnú poistku. Skús zmerať napätie na nich (s kľúčom otočeným do II. polohy ako pri jazde) a bude jasné či je problém v poistke.

K tej anténe - ak ju máš napájanú (čo asi máš) a neprivedieš k nej napájanie tak ho hrať bude, ale budeš mať horší signál.
Daj si ešte pozor na to, že niektoré originál autorádia mali podsvietenie (tlačítiek, displaya) a toto podsvietenie bolo napájané myslím moro-bielym káblom. Pozor, je to úplne iný kábel ako ten modrý, čo ide z rádia (napájanie antény).
Predpokladám, že na to autorádio používaš nejakú takúto redukciu: http://www.autoomega.sk/?id_tovar=12933&ukaz=detail
Inak ten káblik z (fantómového) napájania antény ma na sebe takú koncovku, aby sa dal zastrčiť to ISO konektora ku ktorému potom pripojíš kábel z rádia (nejakú takú redukciu na akú som tu dával odkaz v tomto príspevku).
sklamany-zivotom
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2017 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sklamany-zivotom »

@fkk no s antenou problem nie je to som doriesil. vravim, tou koaxiálnou koncovkou (samica) ktoru som vlozil do radia (slot na to je, len sucastou balenia nebola koax. antenova pripojka - dokupil som ju za 1.8e). to ze radio bez prudu nepojde je mi jasne :D snazim sa zistit len kde je problem. najprv potrebujem zistit ktore poistky kryju cerveny a zlty kabel napajania radia - ako som spomenul, v manuali to nie je a na nakrese poistkovej skrine tiez nie. podla tohto:
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?t=11065
je poistka 25A a pod cislom 42. ale teraz od ktorého kabla je tato poistka, a ktora poistka je od druhého kabla potom..?
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Tá poistka v poistkovej skrini čo je v manuáli označená ako rádio bude od toho kábla čo je spínaný kľúčom zapaľovania. Ten druhý kábel je len na udržovanie pamäte, je to stále napájanie to môže byť kľudne na inej (všeobecnej) poistke prípadne na poistke hneď pri baterke.
sklamany-zivotom
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2017 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sklamany-zivotom »

okej pozriem sa na to, len dufam, ze nie su vypalene nejakym spôsobom uz obe, lebo najst tu vseobecnu by bol porod.
sklamany-zivotom
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2017 22:33
Zdieľať na Facebook

Vybavene

Príspevok od používateľa sklamany-zivotom »

EDIT:

poistka 42 (25A) bola skutocne vypalena, vymenil som ju, stale neslo radio. prezrel som poisku pre riadiacu jednotku motora - slot c. 10 (vpravo od centrálneho uzamykania na Golf IV) (10A), vypalena tiez, vymenil som ju, radio naskocilo a ide, zapamatava si nastavenia, problem vyrieseny (kalbe su Z+C a C+Z). zaujimavost - pred vymenou 10A poistky pri vytiahnuti kluca nesvietilo vnutorne osvetlenie interieru, ak tak bolo nastavene (nastavenie ze svieti pri otvorených dverách). vymenou poistky sa vyriesilo aj toto.

Dakujem za pomoc, mozte to zamknut.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní