VW Golf IV - informácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - informácia

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Zdravim odbornici.
Chcel by som sa informovat,ze co poviete na golf 4 1,4 16V? Mám viac znamych co maju golfa s tymto motorom a su spokojny,co vy na to?
Chcel by som to vediet aj od nejakeho odbornika.
Vdaka za rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je veľa toho čo vytknúť,skôr naopak,lahučko sa servisuje a ceny dielov nízke.Skôr prekvapia ceny blbostí,prkotiniek.Hadička spojky od pedála k prevodovke presiahne cenu dvoch homokineťákov.Najslabší článok auta je podľa mňa je prevodovka,pri cca 300 tis už začína ťažšie radiť.Je ale zrejmé že to odzkadluje naivnosť majiteľa ktorého presvedčili o doživotnej náplni.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lubo...aj ano,ale bolo by to dlhé hladanie.Možno tak Corolla,ibaže ich je už málo a sú nesmierne korozívne,takže sa výber ďalej zužuje.
Ešte servisujem zopár štvoriek,niektoré doslova ako nové,a aj pocitove je to stále auto ktoré sa nemusí hanbiť parkovať medzi tými dnešnými čínskymi atrapami aut.A majiteľ má všetko,čo potrebuje jeden majiteľ dvadsaťročného auta.Diley..koľko chceš,celé agregáty..koľko chceš,diagnostika v každom dome,a ak nie,kúpiš za dvacku,servisne už to už lepšie byť nemôže,tam všetky Golfy 3,4 aj 5 aj 5 plus nemajú konkurenciu viditelnú ďalekohľadom.
Trolinku sa divím výberu,rotačková štvorka je aj do mesta lepšia voľba než benzín.Ten je iba tichší,ale po servisnej stránke menej sa treba vrtať v nafte,to je paradoxom tohto auta.A to majú 3x toľko km
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Cize myslite ze by to malo byt ok? Bo pocul som aj také nazory ze vraj podaktoré zeru olej
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a to je u auta za 5 korun, co ma 20 rokov problem ? olej kupis za 20cku 5 litrov :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

baxo3291 napísal:Cize myslite ze by to malo byt ok? Bo pocul som aj také nazory ze vraj podaktoré zeru olej

Ano,vinou majiteľa.Robil som som tie čo papkali olej,motor sa dal do poriadku,celý vnútorne vyčistil od bordelu z nekvalitných olejov a je zaujímavé že už olej nepapajú.Samozrejme po prechode späť na kvalitný olej.Keď hlupák šetrí na oleji lebo potrebuje "hustejší" tak si celkom pekne zarobí na problémy.Chytrák je vždy chytrák,prekábáti hlavne sám seba
Motor nemá rozum,ale ani jemu sa nechce pracovať keď do neho lejú sra..ky
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

P. Hlavaty v akých cenách rádovo sa hýbe taká záchrana 4ky nech pojazdí ešte zo 100000km? Lebo si nemyslím, že sa ešte predávajú v dobrom stave. Či nie je lepšie kúpiť nejakú v zúboženom stave a dať ju doporiadku.

Viem, že nekonkrétna otázka, ale iba informačne. Rozmýšľam si jednú zachrániť, kým úplne vymyznú, ale je to pre mňa zbytočnosť momentálne.

Myslel som si, ze bude jednoduchšie a lacnejšie dať dokopy práve takúto 1.4 benzínovu ako rotačku.

@mhlavaty
toopp
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.07.2016 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toopp »

mhlavaty velka pravda, mnoho ludi si ani len neuvedomuje, ze kvalitny olej je kvalitny. Mnohi si myslia, ze nejaka lacnejsia varianta je rovnako vhodna, len ze ich to vyjde aspon menej penazi, no bohuzial pekne sa mylia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ušetriť raz za pol roka 10 e.- na oleji a pritom vyhadzovať peniaze na každú kravinu čo príde do cesty,to potrebuje ozaj velkého mysliteľa.

kazimír porovnanie cien pri zachraňovaní nedáva dobrý obraz.Iné sa zachraňuje u benzínu,a doslova iné u nafty.Benzín sa zachraňuje možno na tých 100 tis ale nafta min na dupľu. Ak by šlo robiť prepočet do detailu a brať aj porovnateľné km efektívneho vužitia,asi by rozdiel nebol,aspoň nie zásadný.Na prebeh km by diesel možno v nákladoch vyhral.Samozrejme sa nebavíme o poslednej generácii techniky,tam je zámer dojiť majiteľa kde len sa dá
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Akurat dnes my hovoril jeden dalsi znamy,ktory ma 1,4 16V,hovori,ze trochu pocuje ventily,vypocul som si to aj ja,no ja ako lajik hovorim ze to je nic,velmi jemne ich pocut,niekedy vôbec nic,to je velky problém? Teda urcite to treba dat spravit,len ze ci to je az taká velká otázka zivota a smrti alebo s tym este moze jazdit? Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na to niet zodpovednej odpovede.Značne závisí od otáčok do ktorých sa motor používa,miera rizika z titulu hydroštelu sa zvyšuje otáčkami od ktorých nie je schopný udržať styk vačky z hrnčekom.Vadný hydroštel pomerne rýchlo devastuje vačkovicu,a je motor od motora ako je na meniace sa časovanie citlivý.
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Ano to je jasné,len ze ci to treba dat do poriadku okamzite,alebo to az tak nesuri.
Dalsi znamy mi hovori,ze jemu na 1000km zozere cca liter oleja,ale ze vraj mu z vyfuku nedymi..co tu moze byt chyba?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

1l na 1000km a z výfuku nedymí...
Ved ten motor urobí tisíce cyklov na takú vzdialenosť, on ten olej berie v tak malom množstve že to ani dymiť nemôže

Si to predstav tak že to auto žerie trebárs 7l na 100km, takže vlastne prevezie 70l benzínu a donho naleješ liter oleja, to je smiešny pomer. Naliať ten liter oleja trebárs do 20l benzínu tak by to už asi bolo vidieť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kto maze - ten jede :42f7:, ludia su cudaci, jeden setri na byvalej premiovke na vsetkom ! servis robi aby islo, olej len dolieva, filter nemeni vobec, dalsi z maximalnej tuctovky v milionoch exemplarov, bez hodnoty trhovej, bez hodnoty perspektivne zberatelskej, spravi novy stroj, celolak, generalka mechaniky atd...lebo...lebo ma s tym nejaku emociu ? to je jedno, koho penaze, toho pravda...

z vlastnej skusenosti ale hovorim, neoplati sa stopkat deravy prezervativ :-), liter oleja navysi cenu za 100km o 50 centov radovo, rozpocitaj si generalku do potencialneho zivota auta /ale realne pocitaj ! motor neni vsetko !/ a zistis pravdu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ivko,presne to som chcel poslať keď vyplo hlavný istič (zrejme odišla trúba) doslova to isté.Rozrátané miliony zdvihov na 1000km
Dymenie ktoré ľudia poznajú keď ide auto pred nimi,to je zase niečo iné.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 21 neregistrovaných