VW Golf IV - budíky , prepis km

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Wolfbrigade
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2023 20:05
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - budíky , prepis km

Príspevok od používateľa Wolfbrigade »

Ahojte, slabo mi svietia moje klasické budíky, tak som zohnal krajšie dieselové. Ja mám na aute cca 306000km a kúpené majú cca 230000km, ako by sa dali prepísať kilometre na nových budíkoch na moje originál km? Ďakujem za odpoveď.
Golf 4 1.9tdi 74kw r.v.2000
Wolfbrigade
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2023 20:05
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 4 budíky - prepis km

Príspevok od používateľa Wolfbrigade »

Neviem, že či ti žena dnes nedala, ale ja sa pýtam normálne, takže komplexy si rieš niekde inde. :3dcline:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 4 budíky - prepis km

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico ešte si zabudol že do G4 :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Wolfbrigade
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2023 20:05
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 4 budíky - prepis km

Príspevok od používateľa Wolfbrigade »

Kde si zobral, že dieselové do benzínu? Ešte raz si prečítaj môj príspevok a potom sa mi môžeš ospravedlniť, sú rovnaké aj otáčky, aj rýchlosť, ešte nejaké vtipné odpovede?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 4 budíky - prepis km

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zase začínaš tie svoje pakárne ?
Wolfbrigade
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2023 20:05
Zdieľať na Facebook

Re: Golf 4 budíky - prepis km

Príspevok od používateľa Wolfbrigade »

Aby ti bolo jasné, že nie sú z benzínového auta, ale očividne tebe to treba nakresliť. A nie kvôli kráse, ale moje slabo svietia a netrúfam si vymieňať ledky. Takže už to chápeš, či ešte mám chvíľu počkať. Ešte nejaká vtipná reakcia? Ja som sa opýtal normálne, to, že tebe to trošku slabšie takto večer myslí, nie je moja chyba.
Niečo som sa opýtal...a zatiaľ veľmi dobre, mám použiť nástroj na to určený.
Podľa mňa by sme tomuto mohli predísť, keby čítaš s porozumením. Ale nevadí, niekde inde snáď nebudú odborníci ako ty.
vykopanafosilia
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - budíky , prepis km

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Zadávateľ píše hneď v prvom príspevku, že má Golf 1,9 tdi. Že kúpil dieslové budíky napísal asi preto, aby mu tu niekto hneď nepindal, že či kúpil dieslové, keď má diesel. Ako sa ukázalo, pindaniu sa aj tak nevyhol.

Pre zadávateľa: Nájdi si nejakého stáčača kilometrov a ten ti na tie budíky nastaví také číslo, aké si povieš. Z tých, čo kódujú veci v autách ti to urobí každý druhý. Ak nie úplne každý :d :D
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - budíky , prepis km

Príspevok od používateľa leonNL »

Wolfbrigade napísal: 20.01.2023 20:09 Ahojte, slabo mi svietia moje klasické budíky, tak som zohnal krajšie dieselové.
“Tak som zohnal krajsie dieslove” Ak si zohnal z takeho isteho auta, tato veta bola uplne zbytocna a zmatocna, ja som to pochopil presne tak isto ako cicmanec.

Kilometre ti upravi kazdy stacac.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - budíky , prepis km

Príspevok od používateľa pogo-roll »

ale sak tam pisal ze ma 1,9TDI cicmanec nevie vyguglit ze to diesel ? :40bd: a ani nejde tak o to ze co ako kto pochopil ale to ze preco ma cicmanec vzdy potrebu hned do dakoho drbat a zosmiesnovat ked ani nevie o co ide ... akurat vypali furt ako kkt ... ale to mu je zjavne jedno :40bd:
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - budíky , prepis km

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

To že má smraďocha dopísal neskôr
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - budíky , prepis km

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni riešite benzín/diesel a nikoho nenapadlo, že prepisovanie km je trestným činom a teda ak dojde za nejakým bazárnikom tak ten ho pošle kade lahšie, lebo ho bude brať ako provokatéra. Ak by mal medzi známimi alebo kamarátmi "stáčača" alebo mechanika čo to vie tak sa nepýta.
Viem určite že ak by som sa na takúto cctinu pýtal chalana čo nám robí autá tak povie ser na to a nič nestáčaj, lebo si koleduješ o prúser.
Už len keby niekto poslal túto diskusiu s jeho IP adresou polcajtom tak si ho predvolajú na "podanie vysvetlenie".
Kým som si nenainštaloval anonymizer tak som pár krát dostal bububu - lebo rýpem nielen tu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - budíky , prepis km

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ale ved on nestáča dole, ale dokonca hore... lol
A v takom prípade, kedy si to dava pre svoju potrebu, nie je určite nič trestné, aj keby si dal na budíky 000001 km.
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - budíky , prepis km

Príspevok od používateľa leonNL »

Oco, dat vymenit budiky lebo povodne su pokazene a nasledne na nich nastavit km tak aby sedeli s ozajstnym stavom prejdenych km auta, urcite nie je trestne. Obzvlast ak tie km toci nahor.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - budíky , prepis km

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja si to tiež myslím, ale niekde v bulváre bol prípad, že trestná je samotná manipulácia s odometrom. Môže to byť kačica, zasa právnik nie som . Ja na kilometre kukám len po 15 tisícoch, na olej.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
compaq25
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 09.08.2009 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - budíky , prepis km

Príspevok od používateľa compaq25 »

Wolfbrigade napísal: 20.01.2023 20:09 Ahojte, slabo mi svietia moje klasické budíky, tak som zohnal krajšie dieselové. Ja mám na aute cca 306000km a kúpené majú cca 230000km, ako by sa dali prepísať kilometre na nových budíkoch na moje originál km? Ďakujem za odpoveď.
Golf 4 1.9tdi 74kw r.v.2000

Ak menis budiky na G4 , treba dat len pozor ci uz mas v aute CAN- bus alebo nemas. Ak mas rocnik 2000 tak asi CAN- bus uz mas urcite.
Ak nemas skusenosti staci najst niekoho kto ma kabel a spravi to cca do pol hodiny . Prekodovat Imobilizer a nastavit spravne kilometre.
Chod na sranku: https://dieselpower.cz/forum/
tam je toho vela o tychto autach ,a urcite tam najdes niekho kto ti poradi pripadne aj prekoduje.Chodi tam vela Slovakov a nieje problem najst nieho v tvojom okoli kto ti stym pomoze .

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 18 neregistrovaných