VW Golf IV automat - spiatočka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kopcikn
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV automat - spiatočka

Príspevok od používateľa kopcikn »

Čaute. Kúpil som golf 4 s automatickou prevodovkou pre manželku do mesta. Prišiel som na tom domou z Nemecka, cca 1200 km. Všetko išlo bez problémov. Doma som dal na aute vymeniť oleje. Motorový a tiež aj v prevodovke a aj všetky filtre. Potom čo v servise naliali do prevodovky nový olej nastal problém s tým že nejde zaradiť spiatočka. Chcem sa opýtať či má niekto podobnú skúsenosť alebo či mi niekto nevie poradiť čo s tou prevodovkou može byť ? Koľko bude stáť oprava alebo rovno vymeniť celú prevodovku? Ďakujem za každú radu.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ked menili olej v prevodovke,motor bol nastartovany alebo stal?
kopcikn
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kopcikn »

Motor bol určite odstavený pretože starý olej vypustili večer a až ráno naliali nový.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Tak inak,ked olej nalievali,motor bol nastartovany alebo stal?
kopcikn
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kopcikn »

Tak to už neviem. A aký je v tom rozdiel ???
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Rozdiel je v tom, ten ze ti to mozno koli tomu neradi.Preto sa radsej pytam aby som zbytocne mechanikov neobvynil ze to nespravili ako mali.Mozem sa mylit.
Tak sa ich opytaj ako postupovali ked nalievali olej.Ak im najprv povies to co si myslim ze nespravili,tak ti to slovne len zopakuju ako to robili.A potom mozes rozmyslat dalej lebo budes mat mylne iformacie.
Som zvedavy ako to robili.Ostatne rychlosti netrhaju?
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

christiane-vyznáš sa v tom? Lebo na ženinej octavke by sa tiež zišlo vymeniť olej. Je tam asi ten istý automat ako túto v tom Golfe. Je to ročník 2002,stvorstupnovy automat. Malé servisy nemajú šajnu o tom, a najlepšie keď som sa pýtal na to originál v Škodovke ako keby som im ukázal jednorožca - že také ešte nerobili. Dávnejšie som mal kolegu, ktorý si na 4golfe vymenil ten olej pred panelakom na parkovisku. Tak neviem dá sa to alebo nedá?
kopcikn
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kopcikn »

Mechanik mi povedal že olej vypustil pri vypnutom motore potom auto naštartoval aby mu vyšiel ešte zbytok starého oleja a až keď dolial nový tak vypol motor ale či to tak naozaj bolo neviem. Ostatné rýchlosti idú v pohode aj tá spitočka sa sem tam dá zaradit.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Nastartoval aby vysiel zbytok oleja? Potom nalial novy olej a az potom vypol motor? Je to naozaj mechanik? Ta prevodovka isla bez oleja? Ved ju odrovnal.
kopcikn
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kopcikn »

No ja som v tomto laik takže nemusel som mu porozumieť správne ale takto nejako mi to povedal
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

kopcikn napísal:Mechanik mi povedal že olej vypustil pri vypnutom motore potom auto naštartoval aby mu vyšiel ešte zbytok starého oleja a až keď dolial nový tak vypol motor ale či to tak naozaj bolo neviem. Ostatné rýchlosti idú v pohode aj tá spitočka sa sem tam dá zaradit.
Neuveris ale myslel som si to.Jedina dobra vec ktoru spravil ze vypustil motor vtedy ked stal.Za zvysok by som ho zastrelil ak by to spravil na mojom aute.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

astrak napísal:christiane-vyznáš sa v tom?.... Malé servisy nemajú šajnu o tom, a najlepšie keď som sa pýtal na to originál v Škodovke ako keby som im ukázal jednorožca - že také ešte nerobili.
No a kto by to mal tych mechanikov naucit?
Cca v 1994 som sa zacal tak neakou nahodou hrabat v automatoch.V Amerikach.Foter mal v usa spoluziaka a posielal auta plne suciastok.Clapik po autonehode zomrel a dovoz skoncil.A potom som vypomahal kamosovi co robi na automaty generalky.Robil to v Nitre a ci este robi,netusim.Ja mam svoju robotu a kamosa som rok nevidel.A vymenit olej dokaze kazdy kto ma kanal v garazi a pripravok na naliatie oleja.Robi sa to tak trochu cudne ale da sa to.Aby som si nedral hubu ako to ma byt a nechce sa mi to pisat.Je vela navodov ako to spravit ale z tymto musim suhlasit."""""
1.Starý filtr nechte na pokoji. Dole odšroubovat zátku imbus 14,něco vyteče.Ve stejném otvoru vyšroubovat trubku,imbus 8-vyteče zbytek.Pozor,dřívější verze má otvory dva.Vypouštěcí a nalévací-kontrolní.Rozeznáte je podle trubky která vede do převodovky,ta určuje potom výšku hladiny při plnění.
2.Dále se budu držet pozdější jednootvorové verze,šikula si to dokáže upravit, pokud má verzi se dvěma otvory,těch bylo málo.
3.Na otvor nasadíte adaptér s hadicí od plničky oleje(čistá pumpa na olej)a natlačíte do převodovky asi 5 L oleje.Necháte zapojeno ať to nevyteče a nastartujete.Nechat běžet asi 5 minut,prořazovat R-N-D,čistí se spojky,mechatronika,pouštím na R a D brzdu,(auto je samosebou na zvedáku) aby se čistily kola a ložiska.Vypnout motor.Odpojit adaptér s hadicí a nechat olej vytéct.Pozorovat čistotu oleje.Opakovat dokud není olej čistý.U hodně znečištěných převodovek jsem musel použít i 20 L oleje celkem.
4.Olej vytekl již čistý-vyměníme filtr oleje. Teď už ho neznečistíme zbytky starého oleje!
5.Do otvoru našroubovat zpět kontrolní trubku imbus 8.Nasadit adaptér od plničky a natlačit asi 5L oleje.Nastartovat,prořadit a dát P.Motor běží,odpojíme plničku.Z otvoru nic neteče-přidáme 1/2 L,atd až teče.Pokud teče hned-samozřejmě nepřidáváme.
6.Výšku hladiny určuje trubka v otvoru,přes kterou nadbytek odteče,teplota asi 40stupňů,na parking,za chodu motoru!!!!
7.Kontrolní,napouštěcí otvor uzavřít zátkou imbus 14,stále za chodu motoru!!!!!
8.Teď to můžete vypnout a jít na pivo.
Pozor na mnoho servisů s profi plničkama,jelikož neznají funkci převodovky,dělají spoustu chyb,hlavně znečištění nového fitru zbytkem starého oleje.Žádná mašina nevyčistí převodovku tak jak klasický starý postup,kdy musíte jít auto projet v průběhu výměn,aby jste dostali starý olej z Lock up atd.Největší pozor na autorizované servisy,tam neví o automatech nic.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Este k tomu navodu by som dodal.Nie v kazdej prevodovke je presne taka ista napln oleja.Do Skody superb napr.este vojde 1 a pol litra oleja co tam uz viaceri nedali a cudovali sa preco prevodovka prestala radit.
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

Dik za návod. Dosť som googlil, ale nič normálne som nenašiel. A to preplachovanie alebo ako to nazvať sa robí s tým olejom čo sa tam dava? Dik.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ano,takym istym.Chlapik pise ze pouzije aj 20 litrov ale vsetko zavisi od oleja ktory na zaciatku vypustis.Nesmie byt extremne znecisteny,nesmie smrdiet po spaleni a stale musi mat prevodovkovu vonu.Potom staci vypustit,vymenit filter a napustit.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných