VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Michal1312
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.02.2024 18:49
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa Michal1312 »

Zdravim chlapi, mám problém, golf 4 1.9 TDI variant, zadné svetlá nesvietia obe naraz, keď vypnem zapnem tak zasvietia, no po chvíli zas nesvietia, vie mi niekto poradiť kde môže byť problém? Vypínač je vymenený.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa tuninka »

Podľa mňa zoxidované konektory čo vedú do svetla, zoxidované plôšky na žiarovkách, alebo na tom zadnom kryte svetla, kde sú objímky na žiarovky. Treba rozobrať, vystriekať kontakt sprejom, nechať vysušiť, vysušiť aj svetlá, ak je v nich vlhkosť. Znova zapojiť, aj pár krát zasunúť a vysunúť konektor, pár krát nasunúť a vybrať žiarovku nech sa to trocha vyšúcha mechanicky a odstrániš zaoxidovanú vrstvu..... ak toto nepomôže, tak bude chyba inde, ale určite nie vo vypínači svetiel. Možno to máš aj ty v takomto stave https://www.youtube.com/watch?v=LoVrTD1XoDY
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Zoxidovane kostry.
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa db69 »

PROCHY603 napísal: 14.02.2024 07:53 Zoxidovane kostry.
zlé kostry robia zo svetiel "farebnú hudbu" .
Michal1312
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.02.2024 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa Michal1312 »

Dobre, zaoxidovane, ale je možné že nesvietia obe naraz? Káble aj poistky sú predsa na pravú stranu a ľavú stranu zvlášť nie?
Michal1312
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.02.2024 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa Michal1312 »

Hlavná kostra čo je pri motore tá je ok.
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa tatkotom »

Nespína ich nejaké relátko?
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa tuninka »

Ešte mi tak napadlo, že či tam nemáš nejaké automatické denné svietenie, lebo ja to na niektorých autách mám a žije si to vlastným životom a keď je svetlo, tak svietia len predné, keď sa zotmie, tak sa zapnú predné silnejšie a aj zadné k tomu, keď vleziem do garáže samo si prepne svetlá, lebo je tam tma a podobne a mne to lezie na nervy, na STK sa mi ledva podarilo zapnúť tie svetlá čo chcel technik, ináč to funguje keď motor beží a ináč keď nebeží, nemáš tam nejakú takúto vychytávku aj ty?
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa db69 »

tuninka napísal: 14.02.2024 20:42 Ešte mi tak napadlo, že či tam nemáš nejaké automatické denné svietenie, lebo ja to na niektorých autách mám a žije si to vlastným životom a keď je svetlo, tak svietia len predné, keď sa zotmie, tak sa zapnú predné silnejšie a aj zadné k tomu, keď vleziem do garáže samo si prepne svetlá, lebo je tam tma a podobne a mne to lezie na nervy, na STK sa mi ledva podarilo zapnúť tie svetlá čo chcel technik, ináč to funguje keď motor beží a ináč keď nebeží, nemáš tam nejakú takúto vychytávku aj ty?
na lavej páčke máš symboly čo je kedy zapnuté. Normálne dáš na symbol stretavacích a je pokoj. Len ludia sú s takýchto vecí zmätený a preto ked je hmla alebo husto prší idu len DRL v predu. Alebo aj v noci o 3 ráno stretnem takéto auto. Kolko ludí si prečita manual ?Aj ja som si na to zvykal a učil sa .Naštartujem a nesvieti nič ,až ked sa pohnem sa rozsvietia predné DRL(nulová poloha) a ked sa zotmie tak stále idem na predné DRL akurát mi pípa a vypisuje že nemám zapnuté svetla .ked dam do polohy AUTO tak svietie predné DRL aj zadné a pri zotmení sa zapnú normálne stretavačky
Michal1312
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.02.2024 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa Michal1312 »

Tuninka, je tam taká nejaká vychytávka že to svieti aj na nule 🤣 niekto to tam dorabal ako automatické zasvietia hneď po štarte, čiže riešenie môže byť odstránenie týchto "automatických" svetiel?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa fzubaty »

Golf 4 to vie myslim aj cez diagnostiku. Nemusi byt nic dorobene.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa tuninka »

Michal1312 napísal: 15.02.2024 20:44 Tuninka, je tam taká nejaká vychytávka že to svieti aj na nule 🤣 niekto to tam dorabal ako automatické zasvietia hneď po štarte, čiže riešenie môže byť odstránenie týchto "automatických" svetiel?
no po domácky dorobené vychytávky sú kapitola sama o sebe... to nikto nevie čo tam máš dorobené a ako, ale keď to doteraz fungovalo, tak by malo aj naďalej.... skontroloval by som tie konektory a kostru, čo som písal predtým a potom izolácie na tom, čo je tam dorobené, alebo by som vyhodil to čo bolo dorobené a nechal to tak, ako by to malo byť, keď to vyšlo zo závodu
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

db69 napísal: 15.02.2024 08:04
tuninka napísal: 14.02.2024 20:42 Ešte mi tak napadlo, že či tam nemáš nejaké automatické denné svietenie, lebo ja to na niektorých autách mám a žije si to vlastným životom a keď je svetlo, tak svietia len predné, keď sa zotmie, tak sa zapnú predné silnejšie a aj zadné k tomu, keď vleziem do garáže samo si prepne svetlá, lebo je tam tma a podobne a mne to lezie na nervy, na STK sa mi ledva podarilo zapnúť tie svetlá čo chcel technik, ináč to funguje keď motor beží a ináč keď nebeží, nemáš tam nejakú takúto vychytávku aj ty?
na lavej páčke máš symboly čo je kedy zapnuté. Normálne dáš na symbol stretavacích a je pokoj. Len ludia sú s takýchto vecí zmätený a preto ked je hmla alebo husto prší idu len DRL v predu. Alebo aj v noci o 3 ráno stretnem takéto auto. Kolko ludí si prečita manual ?Aj ja som si na to zvykal a učil sa .Naštartujem a nesvieti nič ,až ked sa pohnem sa rozsvietia predné DRL(nulová poloha) a ked sa zotmie tak stále idem na predné DRL akurát mi pípa a vypisuje že nemám zapnuté svetla .ked dam do polohy AUTO tak svietie predné DRL aj zadné a pri zotmení sa zapnú normálne stretavačky
GOLF4 nema ziadnu polohu AUTO. len zapnute a vypnute.
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa db69 »

GOLF4 nema ziadnu polohu AUTO. len zapnute a vypnute.
[/quote]
to bola reakcia na "tuninka" a moderné technologie.
Michal1312
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.02.2024 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV , 1.9 TDI - zadné svetlá nesvietia

Príspevok od používateľa Michal1312 »

Ešte mi niekto spomínal že to môže byť aj zásuvkou na taznom, je to možné ? Dnes som zásuvku rozobral a celá zaoxidovana zahrdzavena, môže to byť tým?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 83 neregistrovaných