VW Golf IV , 1.9tdi - turbo + trhanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

abmk4
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22.12.2018 13:34
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV , 1.9tdi - turbo + trhanie motora

Príspevok od používateľa abmk4 »

Čauko, dneska som šiel po dialnici, v pohode 110km/h a zrazu mi začalo trhať motorom pri pridaní plynu, či to bola 4ka či 5ťka.. Chvilu triaslo nejakych 15sekund pri pustení plynu nie .. Potom sa mi vyplo turbo a všetko išlo v pohode.. Po vypnutí zapnutí motora normalne turbo išlo.. Už som mal problem že mi turbo vypinalo do nudzaku nad 110 (na predošlom golfe) ale taketo sa mi ešte nestalo.. Chcem vediet čo znamenalo to trasenie motora hlavne a či to má niečo s turbom alebo s čim.. Ďakujem
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

turbo sa nevypína/nezapína...
abmk4
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22.12.2018 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abmk4 »

ďakujem za užitočnú radu, veľmi mi pomohla ;) boh daj viac takých skvelých ľudí
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skvelých či nie,je to pravda a čím prv sa z myšlienkou spriatelíš tým skôr veci napravíš.Aby si ale dostal presnejšiu odpoveď,to "vypnutie" je obyčajné okamžité zasiahnutie RJ motora ktorá znížila (obmedzila) dávku paliva na minimum ktoré je potrebné na pohyb - DO DIELŇE
AK chceš aj smerovku akým smerom pátrať,tak obmedzenie nastáva pre rozpor niektorej nameranej veličiny ktorá sa vzdialila od tej požadovanej.Čiže - niečoho je málo,alebo naopak veľa
Trasenie - stav ktorý ešte nestačí na razantný núdzák,ale stav kedy sa RJ ešte pokúša veci "uhrať" kedže má aj určité záchranárske schopnosti,nie vždy sa ale trafí a snaha zachrániť niečo pacientovi viac poškodí ako pomôže
Toto je príčina,ďalej je to už oprava
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], uwa0905590395 a 31 neregistrovaných