VW Golf IV 1.9Tdi - pneumatiky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

odpoved -mozu ,a ak bude kokos zadrzi ti aj ecv, vsetko ak natrafis na aktivneho pandrla
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

problem s tym mozu a vo vacsine pripadov maju policajti pri cestnej kontrole, technici na stk a obhliadaci/likvidatori z poistovni po skodovej alebo dopravnej nehode
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak áno, všetci traja páni predo mnou majú pravdu, ale aj tak by ma zaujímalo že načo sú takému autíčku pneumatiky 225 mm široké.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

to je otazka na vyrobcu auta, alebo na majitela ze na co mu to tam je?
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Auto bolo homologovane na prevadzku. To znamena, ze vyrobca ruci za auto aj na dojazdovke a ma ju schvalenu v danom rozmere. Ja by som na rezerve na stk siel.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

lacikalaslo napísal:215/45R 17 vyhodim dám čo je zapísané vo veľkom technickom preukaze pre svoje dobro.
Lacika, skoro všetky pneumatiky, ktoré som mal posledných 20 rokov na autách, neboli takého rozmeru, aké boli pre to auto zapísané v jeho TP, ale vždy sa jednalo o malý rozdiel, podobne ako tu popisuješ v zadaní.
Doteraz som nemal nikdy problém na STK, s policajtmi ani s poisťovňami a to zopár poistných udalostí, či už nezavinene alebo z mojej viny, som mal a zakaždým poisťovák pri obhliadke odfotil aj kolesá.
Takže na tvojom mieste by som to zase až toľko neriešil, kľudne by som tam dal také pneumatiky aké by mi vyhovovali a aké by som chcel a pokojne by som spával.
No a čo sa týka zapísaného rozmeru 225/45 R17, som presvedčený že sa do TP toho auta dostal pomocou mierneho podvodu niektorého z predchádzajúcich majiteľov, pretože pre 1200 kg auto pre bežnú prevádzku to je nezmysel.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Odpoveď je jednoduchá - tie čo tam máš už zoder, alebo niekomu predaj, a daj tam 225/45/17. Buď rád, že máš v TP tento rozmer. Nie je to ani moc nízke, ani vysoké, je to najrozšírenejší rozmer, tým pádom máš v ňom najväčší výber a aj najlepšie ceny. Nehovoriac o tom, že čím širšie gumy, tým lepšie to brzdí, lebo tým neskôr sa ti zapne ABS
Je veľká škoda, že nové vozy už blbnú s rozmermi 225/50/17 (napríklad). 225/45/17 je asi najlepší rozmer, aký môžeš na bežnom každodennom aute vôbec mať.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

wilz napísal:
lacikalaslo napísal:215/45R 17 vyhodim dám čo je zapísané vo veľkom technickom preukaze pre svoje dobro.
Lacika, skoro všetky pneumatiky, ktoré som mal posledných 20 rokov na autách, neboli takého rozmeru, aké boli pre to auto zapísané v jeho TP, ale vždy sa jednalo o malý rozdiel, podobne ako tu popisuješ v zadaní.
Doteraz som nemal nikdy problém na STK, s policajtmi ani s poisťovňami a to zopár poistných udalostí, či už nezavinene alebo z mojej viny, som mal a zakaždým poisťovák pri obhliadke odfotil aj kolesá.
Takže na tvojom mieste by som to zase až toľko neriešil, kľudne by som tam dal také pneumatiky aké by mi vyhovovali a aké by som chcel a pokojne by som spával.
No a čo sa týka zapísaného rozmeru 225/45 R17, som presvedčený že sa do TP toho auta dostal pomocou mierneho podvodu niektorého z predchádzajúcich majiteľov, pretože pre 1200 kg auto pre bežnú prevádzku to je nezmysel.
Prečo by to bol nezmysel? Lebo budú vážiť každá o 20 deka viac a auto mu kvôli vyššiemu valivému odporu zožerie viac o 0,25432365789545 litra na stovku?
S širšími gumami to bude lepšie vyzerať, lepšie jazdiť a hlavne lepšie brzdiť. Okrem toho, 225/45/17 je najlacnejší a najrozšírenejší 17" rozmer, takže si tam môže aj najviac vyberať.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

jergusko napísal:S širšími gumami to bude lepšie vyzerať, lepšie jazdiť a hlavne lepšie brzdiť.

No preto je to na bežnú jazdu nezmysel, pretože vôbec nie je isté, že to bude lepšie jazdiť, to autíčko s tými gumami nedokáže na rovnej ceste ísť rovno, bude “plávať“ a teda bude treba stále korigovať smer jazdy volantom, bude síce troška lepšie držať v zákrute, aj troška lepšie brzdiť, ale to šofér pri jazde po štátnej ceste nezistí, to by musel ísť na pretekársku dráhu. Na normálnej ceste ani s pneumatikami 205 mm širokými neprekročí limity podvozku toho auta, takže širšie pneumatiky mu budú prinášať len negatíva, vyplývajúce práve z tej väčšej šírky.
No a čo sa týka brzdenia, obráťte sa na tomto fóre s dôverou na nejakého g97EUH, ten vám vysvetlí že pre brzdenie auta šírka obutých pneumatík nie je rozhodujúca, že to je len marketingový výmysel výrobcov áut.
Ale je teda fakt, že 225/55 R17 je najrozšírenejší 17" rozmer, a teda cenovo aj dostupnosťou najvýhodnejší.
Ale konečne, nech si každý dá na svoje auto pneu aké chce, a ešte keď ich má zapísané tak to je úplná výhra.
Ja len že som sa stretol s viacerými, ktorí sa snažili predať 225-17 kolesá z Golfa a spol., keď ich prešiel prvý ošiaľ z toho ako to fasa vyzerá.
Ja som napr. kúpil pred časom Lanciu Musu s 205-16 kolesami. Auto plávalo po ceste, keď som dal 195 – 15 kolesá, už jazdí tak ako má.
Fyziku nikto neoklame.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nepovedal by som, že 17' je bežný rozmer ...

Bežný rozmer na autach vyššej strednej triedy je 16 '
a povedal by som ,že aj pre Golfa musí stačiť spomínaná 205/55 R 16

A propos , ako tu niekto povedal širšie kolesa dodávaju autu brutalnejší výzor a jednoducho väčší šmrnc...

Vidím na dialnici veĺa nových Kodiaq-ov a tie gumy,čo majú obuté , jedná velká katastrofa, vyzerá to ako bicykel na galuskách...

Ale pokiaľ chce niekto priplácať za vizaž zvýšenou spotrebou nech dá obuť aj 355 gumy... :40bd:
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Zdravim...kupil som auto, ziadna premiovka alebo vysia trieda, na aute kolesa 19, riadne predpisane, este umoznene 18.... a 17, len ako zimne. nejak my nedavalo zmysel jazdit na 19 v zime, zacal som hladat a pozeram original 17 uplne nove, zo snimacmi originalne disky fabricky zlozene, dobra cena beriem, no nejak som si neuvedomil, ze rozmer nieje spravny musi byt 215 50 17 a ja som kupil 225, co uz, ani by ma nenapadlo, ze ak mozu byt 235 40 19, ze toto nesplna predpis, na rovnake auto s inym motorom su predpisane, proste gulas.. jedna sa o astru J biturbo a je velmi pohodlne aj na tych 19.. ma adaptivny podvozok, na 17 to zehli nerovnosti tak, ze aj C5, je proti tomu kostitras Mala alebo velka guma, zaklad je zvolit vhodne na komkretne auto----
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

lacika kľud Ľuboš má najazdené min. 3 milióny km hlavne na zabozrutoch tak čítaj pozorne jeho rady ,on sedí v kuse za volantom len sám neviem kedy tu dokáže písať :3c90:
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných