VW Golf IV 1.9tdi 81kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chandelll
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.06.2009 06:12
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV 1.9tdi 81kw

Príspevok od používateľa chandelll »

Zdravim.vie mi niekto poradiť aku príčinu môže mať,strata výkonu,pokles otáčok,nasledne zhasnutie motora....plinovi pedál prestane reagovať po predchádzajúcich príznakoch.mam len amatérsku bluetooth diagnostiku a tá nevypisuje žiadnu chybu.potrebujem nasmerovať ktorým smerom to je najviac pravdepodobne,nakolko financie a čas hrajú proti mne.dik
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

RJ motora obmedzuje dávku paliva,to je klasický núdzový stav.Zväčša po opätovnom štarte všetko ide dobre až kým nenabehne znova.Prečo sa deje to bez kompletného opisu nemá šancu odhaliť ani výrobca.Ak by som veril tvojej diagnostike a chybové hlásenie nie je žiadne naozaj,tak nutne budeš musieť použiť diagnostiku a ísť cestou skúmania jednotlivých hodnôt.Bez chybového zápisu môžeš mať napr v palive veľa vzduchu,prípadne filter už ťažko prechodný.
chandelll
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.06.2009 06:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chandelll »

Dakije za odpoved.Bližšie indície sú aj také že menené boli všetky filtre cca 2000-3000km,plus olej a všetky kvapaliny.menene komplet podtlakove hadičky.z zaregistroval som nadmerné riešenie okjen aj po vymenení telového fil.moze to mať stým niečo spoločné.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zle zapojiť hadičky je lahké,radšej skontrolovať.Plynový pedál je dôsledok po páde do núdzového stavu.
Aj výmena filtra paliva môže byť príčina,stačí dať späť staré T-ko
chandelll
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.06.2009 06:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chandelll »

Znova veľká vďaka.nepochopil som tomu plinovemu pedálu?nemôže to mať za príčinu podavacie cerpadlo?je tam elektro magnetyciky ventyl(možno zlí názov).a kábel ku zhavicom v niečom ako porcelan ktorí sa pomalí rozsiipa.t am neni zavada?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslené bolo tak že páde do núdzového stavu to vyzerá ako keby bol problém v plynovom pedály,v úvode si totiž uviedol že pedál prestal reagovať.On reagovať neprestal,nič mu nie je,len RJ obmedzila palivo.
Príčinu stavu možno len hádať,to nemá najmenší zmysel a jediný prínos môže byť mínus v peňaženke pre zlé jasnovidecké odhady
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných